Ako sa zbaviť akné pod vlasmi? Tejto kozmetike daj ZBOHOM!

Vzniká v okolí vlasovej línie či priamo pod vlasmi a vie byť poriadne nepríjemné ako to na tvári, ktoré je oveľa bežnejším javom. Napriek tomu je akné pod vlasmi skutočné a vie byť rovnako bolestivé ako akékoľvek iné akné na tele. Ak sa vám stáva, že pri česaní vlasov narazíte na bolestivé zapálené miesto, je možné, že akné pod vlasmi je práve váš problém. Prečo vzniká a ako ho riešiť?

Akné ako každe iné

Prečo akné pod vlasmi vlastne vzniká? Princíp jeho vzniku je úplne rovnaký ako pri ostatných druhoch akné v dospelosti. Vzniká teda rovnako ako vyrážky na tvári či akné na hrudi, akné na brade alebo akné na chrbte – keď sa upchajú póry, ktoré sa následne zapália, sčervenajú a tieto miesta sú podráždené a bolia. Ak sa pýtate, čo spôsobuje spomínané upchatie pórov, zväčša ide o prebytočný maz vo vlasoch, mastné olejovité produkty na vlasy alebo príliš mastná pleťová kozmetika, ktorou zasahujeme aj do vlasovej línie.

Inšpiruj sa: Bielkovinová diéta od A po Z: Chudne sa z nej a je naozaj zdravá?!

akné na hlave

Zdroj: Shutterstock®

Môže byť nebezpečné

Podobne ako pri iných druhoch akné aj akné pod vlasmi je potrebné liečiť. V opačnom prípade môže viesť až k vzniku cýst a tiež nepekných jaziev. Ak máte akné na hlave, v žiadnom prípade pupienky nevytláčajte, riskovali by ste prenos baktérií na iné miesta na hlave. Čo sa samotnej liečby týka, môžete ísť cestou byliniek a receptov starých mám, čo je prírodná liečba akné alebo môžete skúsiť rady dermatológov, o ktorých sa dočítate nižšie.

ako vyliečiť akné

Zdroj: Shutterstock®

Liečba akné pod vlasmi

Keďže najlepší liek je vždy prevencia, začnite vhodným výberom kozmetiky – vyhnite sa príliš mastným, hutným a olejovým produktom na pleť a vlasy. V rámci prevencie si vlasy umývajte šampónom minimálne raz za dva dni a v prípade, že sa spotíte neodkladne ešte v ten deň. Bez umytia vlasov by ste nemali ísť spať ani vtedy, ak počas dňa nosíte tesné helmy alebo klobúky.

Ak už na akné na hlave trpíte, mali by ste používať produkty na pleť a vlasy s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá pomáha účinne uvoľniť upchaté póry a zároveň pokožku jemne exfoliuje. Ak máte od prírody mastné vlasy, mali by ste používať šampón vhodný na mastné vlasy, aby sa maz zredukoval čo najviac. Čo sa konkrétneho typu produktu na liečbu akné týka, voľte tie s obsahom benzoylperoxidu. Táto účinná látka zabezpečí vysatie prebytočného oleja z folikul a tiež zredukuje baktérie, ktoré akné na hlave spôsobujú. Takto nastavená liečba by mala trvať niekoľko dní, no v prípade, že vás trápi akné pod vlasmi dlhšie, navštívte odborníka.

1 komentár
Katarína Konečná

Katarína Konečná

14.06.2020 11:10

musí to byť nepríjemné, chvalabohu nemala som takýto problém

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE