Zajtra budete mať prvé rande s mužom vašich snov? Nervy vám tečú, váš šatník prešiel neplánovaným inventárom a dostavila sa neskutočná únava? Pod očami sa vytvorili tmavé kruhy a pokožka v T-zóne sa začervenala v nesprávnom čase? V tomto článku nájdete odpovede na otázky, ako vyzerať krajšie za pár minút.
Typy korektorov a ich vlastnosti
V súčasnosti je make-up rozšírený nielen medzi ženami, používajú ho aj muži. Pomáha maskovať viditeľné nedostatky a vyrovnať farbu pleti. Korektory neriešia hlavnú príčinu problému, ale účinne skrývajú jeho prejavy: mimické vrásky, tmavé kruhy pod očami, akné, začervenanie pokožky a oveľa viac. Aby maskovacia kozmetika skutočne pomohla, musíte sa naučiť, ako ju používať a správne vybrať pre svoj typ pleti.
Korektory sú dostupné v tubách, aplikátoroch, paletách a ceruzkách. V závislosti od formy uvoľnenia majú korektory rôzne štruktúry: ceruzky sú husté (vhodné na presnú korekciu), palety a tuby sú mäkké a sú vhodné na vyrovnanie tónu tváre. A aplikátor je niečo medzi tým.
Korektory sú rozdelené do troch hlavných skupín:
- Korektorové ceruzky (stick),
- Korektor,
- Zvýrazňovač.
Ako nanášať korektor na tvár
Korektorové ceruzky sa zvyčajne nanášajú lokálne, vyhýbajúc sa oblasti očí. Majú maximálnu maskovaciu schopnosť a efekt matovania (z francúzskeho slova „matt“ – matný). Sú ideálne pre mastný až normálny typ pleti. Nanášajú sa predovšetkým pod podklad. Korektor sa nanáša na celú tvár. Nielenže maskuje nedokonalosti, ale aj dokonale rozjasňuje pleť. Je vhodný pre všetky typy pleti. Zvýrazňovač sa používa aj na nanášanie na celú tvár, nie však na maskovanie defektov. S jeho pomocou sa získa žiarivý svieži vzhľad, ktorý zosvetlí a zvýrazní jednotlivé oblasti. Nanáša sa v druhej vrstve.
Inšpiruj sa: Oplatí sa ju vyskúšať! TOTO dokáže čokoládová maska s pleťou!
Ako používať korektor na tvár
Existuje niekoľko tajomstiev a trikov, ktoré vám pomôžu vyzerať skvele:
- Všetky korekčné prostriedky by sa mali nanášať na čistú pokožku. 20 minút pred make-upom použité toner a hydratačný krém.
- Na každodenné líčenie si vyberte kozmetiku na báze vody a oleja. Tvrdé a suché ceruzky sú vhodné na večerné príležitosti a párty. Na ochranu jemnej pokožky tváre nepoužívajte veľa krému.
- Nastavenie osvetlenia. Denné svetlo je najlepším priateľom kvalitného make-upu, ale ak ho musíte nanášať večer, zvoľte jasné svetlo (najlepšie viac svetelných zdrojov).
- Neskúšajte svoj make-up na rukách alebo iných miestach pokožky. Majú rôzne odtiene.
- Na zapustené miesta nanášajte viac korektora, aby ste minimalizovali tmavnutie od prirodzeného svetla.
- Začnite aplikovať produkt od čela a končite bradou. Prejdite z centrálnej časti tváre na jej perifériu. Ak krém nanášate naopak, dostane sa vám do mimických vrások a pórov, ktoré budú potom nápadné.
- Pre modriny pod očami použité žlté odtiene a na zápaly zelené farby.
- Posledným krokom je tieňovanie. Prechody z dekoltu a uší do tváre by mali byť neviditeľné, ak nechcete získať efekt masky. Aby váš makeup vyzeral perfektne, naneste trochu krému na laloky, krk a dekolt.
Na konci dňa si odlíčte make-up. Ak ste zvyknutí umývať si tvár vodou, použite penu alebo gél. Na odličovanie bez použitia vody je lepšie mlieko. Naneste ho na tvár rovnomerne masážnymi pohybmi a potom odstráňte servítkou alebo vatovým tampónom.