Laminácia obočia ako alternatíva microbladingu: Oplatí sa alebo nie?

Najnovším trendom vo svete, čo sa úpravy obočia týka, je jednoznačne jeho laminácia. Niektorí jej hovoria krotiteľka neposlušných chĺpkov, iní ju zasa prirovnávajú k trvalej na vlasy. Dôležité však je najmä to, že sa laminácia ako technika úpravy obočia skloňuje čoraz častejšie. Laminácia obočia so sebou prináša benefity aj potenciálne vedľajšie účinky, o ktorých by ste pred jej podstúpením mali rozhodne vedieť.

Žiadne ihly ani farba

Ak by sme mali lamináciu obočia opísať niekoľkými slovami, ide v podstate o úpravu obočia, ktorá zvýrazňuje jeho prirodzenú krásu použitím špeciálneho keratínu na obočie. Je vhodná pre tie ženy, ktoré majú problém s neposlušným obočím alebo s obočím, ktoré postráda chĺpky a je riedke.

Ide o semi-permanentnú metódu úpravy obočia, takže jej výsledok spravidla do mesiaca vymizne. Procedúra sa teda musí pravidelne opakovať.

Odporúčame: TOP recepty na domáce šampóny na vlasy: Na tie z obchodu zabudneš!

výsledok laminácie obočia

Zdroj: Shutterstock®

Alternatíva microbladingu či farbenia

Laminácia obočia sa dá považovať za oveľa šetrnejšiu alternatívu tiež veľmi populárneho microbladingu. Na rozdiel od neho je neinvazívna. Laminácia je tiež aj alternatívou klasického tetovania obočia, jeho farbenia semi-permanentnými farbami a dá sa považovať aj za alternatívu klasických metód úpravy obočia.

Sem zaraďujeme úpravu priehľadnými alebo farebnými špirálami, tieňmi, pomádami či ceruzkami. Ak teda hľadáte niečo čo vaše obočie zafixuje a upraví na niekoľko týždňov bez vážnejšieho zásahu, laminácia je pravdepodobne to pravé pre vás.

Má aj riziká

Predtým, než sa rozhodnete objednať sa na lamináciu obočia zvážte aj jej potenciálne riziká. Napriek tomu, že ide o bezpečnú a neinvazívnu procedúru, po laminácii sa môžu objaviť vedľajšie účinky súvisiace s podráždením pokožky.

Tie zahŕňajú svrbenie, začervenanie, opuch, lúpanie pokožky a tiež vznik miernych hrboľov na pokožke v bezprostrednom okolí obočia alebo dokonca i na očnom viečku. O laminácii by ste sa mali poradiť s dermatológom v prípade, že máte citlivú pokožku, ružovku, ekzém, psoriázu alebo inú kožnú chorobu.

Inšpiruj sa: Céčko sa nechytá: Je toto najcennejší vitamín v boji proti starnutiu?

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

3 komentárov

Elena Švachová

Elena Švachová

24.01.2021 21:55

No, neviem-neviem,som na pochybách,či by som do toho išla.

Vaše meno:

Michaela Ulehlová

Michaela Ulehlová

04.02.2021 09:43

Ja som na tom bola minulý rok a nebola som z toho nadšená. Neviem, môže to záležať aj od kozmetičky ako to spraví. Ale mne to celý čas prišlo veľmi lesklé a ulízané. V robote som musela mať pri sebe kefku na obočie, lebo keď sa omylom stalo, že som si po tom prešla, vyzerala som ako po 8 hod spánku.

Vaše meno:

Martina Gajdošíková

Martina Gajdošíková

14.04.2021 00:04

Mam prirodzené husté obočie, určite by som ju vyskúšala. Pre tie, ktoré majú opačný problém, odporúčam najskôr aplikáciu ricínového oleja.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.