Ako aplikovať gél z Aloe vera na pleť? Takto pomôže tvojej pokožke!

Aloe vera, ktorá má slovenský názov aloa pravá, je známa sukulentná liečivá rastlinka. Typická je hlavne svojimi dužinatými listami, ktoré ukrývajú gél s liečivými účinkami. Práve preto sa ju oplatí doma pestovať a mať ju vždy poruke. Je hlavne veľkým pomocníkom pri rozličných kožných problémoch. Na pokožku tela má blahodarný, priam až zázračný vplyv. Gél z listov Aloe vera má hojivé účinky na pokožku, pričom urýchľuje hojenie rán i popálenín či kožných ochorení.

Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne aj antimykoticky. Aloe vera gél je pritom vhodné používať nielen pri konkrétnych kožných problémoch, ale rovnako je ním možné pravidelne podporiť krásu a zdravie svojej pleti. Dužinu z listov sa pritom oplatí pravidelne nanášať priamo na pokožku tváre. Pleť totiž rozjasní, prečistí, upokojí a celkovo ozdraví. V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, ako správne aplikovať gél z listov Aloe vera na tvár, alebo aj ako ho využiť pri príprave domácich masiek pre rôzne typy pleti!

Pozri aj: TOP pleťové masky z avokáda: Ktorú si zamiluje tvoja pleť?

Aloe vera

Zdroj: Shutterstock®

Čo budeme potrebovať?

  • rastlinku Aloe vera
  • kuchynský nôž
  • nožnice
  • kefku na zuby
  • lyžičku
  • teplú vodu
  • hubku alebo tampón
Aloe vera gél

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to?

  • Na začiatku si odrežeme kuchynským nožom alebo odstrihneme nožnicami jeden väčší list z Aloe vera. Očistíme ho od nečistôt a jemne ho vydrhneme kefkou na zuby. Nakoniec list opláchneme pod tečúcou vodou.
  • S kuchynským nožom odstránime ostne z okrajov listov. Následne list vertikálne rozrežeme na polovicu a lyžicou vyberieme gél.
  • Nanesieme tenkú vrstvu Aloe vera gélu na tvár a necháme ho zaschnúť asi jednu hodinu. Z tváre odstránime gél teplou vodou a čistou hubkou na umývanie pleti.

Pozri aj: Recepty na domáci peeling na telo: Tieto dokážu neuveriteľné zázraky!

použitie Aloe vera

Zdroj: Shutterstock®

Skúste si pripraviť aj masku

Liečivý gél z listov Aloe vera môžete na tvár aplikovať nielen samotný, ale rovnako predstavuje skvelú ingredienciu do domácich pleťových masiek pre rôzne typy pleti. Napríklad pri problematickej a aknóznej pleti pridajte k jednej lyžici dužiny z listov Aloe vera aj jednu lyžicu citrónovej šťavy a jednu lyžicu prášku z muškátového orieška. Nechajte pôsobiť 15 minút a opláchnite. 

Ak vás naopak trápi suchá pleť a potrebujete jej dodať hydratáciu, vhodná je kombinácia s medom a kokosovým alebo olivovým olejom. Suroviny zmiešajte v rovnakom pomere a opäť nechajte pôsobiť aspoň 15 až 20 minút. Pre masku na citlivú pleť zase vymiešajte jednu lyžicu gélu z Aloe vera s jednou lyžicou roztlačeného banánu a malou lyžičkou medu. Po 20 minútach pleť opláchnite a ošetrite vhodným krémom. Gél z Aloe vera si jednoducho zamiluje každá pleť!

Odporúčame: Najlepšie domáce masky na suché vlasy: Tvoje vlasy ich budú milovať!

1 komentár
Marta Hollá,st

Marta Hollá,st

23.04.2020 12:28

táto rastlinka je na nezaplatenie. veľmi veľké využitie poskytuje.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE