Ako použiť nimbový olej? Budeš sa čudovať, čo všetko dokáže!

Pri všetkých tých olejových zázrakoch, ktoré vám postupne predstavujeme, vás už zrejme neprekvapí, že sme vypátrali ďalší. Ako každý olej, aj tento má svoje špecifiká, ktoré ho odlišujú od ostatných. Nech sa páči, milé dámy, dnes vám prezradíme, na čo je dobrý nimbový olej.

Ak vás neodradí jeho prenikavá aróma, máte vyhraté

Nimbový olej (Neem oil) má svoju charakteristickú silnú vôňu, čím je absolútne nezameniteľný (nečakajte žiadnu nosu lahodiacu kvetinovú arómu, no zároveň sa ani neľakajte, ale tento olej pripomína niečo medzi cesnakom a orechmi). A hoci naši dávni predkovia ho prioritne využívali na ošetrenie pokožky, dnes má oveľa širšie využitie. Ak si ho zaobstaráte a uložíte na čestné miesto vo vašej kúpeľni, vedzte, že sa na jednom mieste dlho neohreje. Využívať ho totiž môžete takmer na všetko, od tváre, cez vlasy, až po celé telo.

 

Odporúčame: Arašidový olej: Takto sa ti telo poďakuje za jeho konzumáciu!

oleje na citlivú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Mimoriadne šetrný k citlivej pokožke

Ak máte suchú, svrbivú, začervenanú a večne podráždenú pokožku, nimbový olej bude pre vás to pravé orechové. Nemusíte sa ho báť ani vtedy, ak je vaša pokožka citlivá – bude k nej naozaj šetrný a upokojí ju. Úžasne vám poslúži na čistenie pleti ako tonikum, dokonca má preukázateľné výsledky aj v boji proti pigmentovým škvrnám, ekzémom, kožným zápalom a psoriáze. Určite mu dajte šancu aj vtedy, ak sa vám pravidelne na koži vyskytujú plesne, mykózy medzi prstami či akné, dokonca si hravo poradí aj s jazvami, reznými ranami a hlbšími škrabancami.

olej z nimby

Zdroj: Shutterstock®

Lupiny vo vlasoch? Pre tento olej žiadny problém

Spomenuli sme tiež vlasy, ktorým dodáva dávku hydratácie, odstráni lupiny, dokonca zabojuje aj proti všiam. Na vlasy ho používajte mierne zohriaty. Ak vás teda nimbový olej neodplaší na prvý pohľad (či skôr na prvé privoňanie), odvďačí sa vám za vašu „výdrž“ vynikajúcimi liečivými schopnosťami. A čomu vďačí za všetky tieto superúčinky? Predovšetkým látke, nazvanej azadirachtín.

To však ani zďaleka nie je všetko! Nimbový olej výrazne posilňuje imunitu, takisto pozor – efektívne ničí rakovinotvorné bunky a čo je skutočne neuveriteľné, avšak dokázané, redukuje zhubné nádory.

Pozri aj: Tamanu olej: Exotika s jedinečným vplyvom (nielen) na pokožku

pomoc pre podráždenú pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Nimbový olej si poradí aj so žalúdočnými vredmi a vyrovnáva krvný tlak. Aby toho nebolo málo, tento superolej odpudzuje otravný hmyz, vrátane kliešťov! Nimbový olej, ako to už pri vzácnych olejoch býva, pochádza z ázijského stromu s názvom nimba (Azadirachta indica). So svojou charakteristickou tmavohnedou farbou a hustejšou konzistenciou, ako sme pri olejoch zvyknuté (takmer maslovou), má antibakteriálne, antivírusové a antimykotické účinky.

 

Napriek svojej maslovej konzistencii sa nimbový olej pomerne rýchlo dostane do kvapalného stavu (pri izbovej teplote). Môžete si ho zaobstarať buď v jeho čistej podobe – hľadajte v bio obchodoch alebo na internete, prípadne ako súčasť kozmetických výrobkov, najmä mydiel a pleťových krémov.

10 komentárov
Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

25.06.2018 07:01

Fuu... tak o ňom som ešte nepočula...ak naň natrafím...určite vyskúšam. Zaujímavá pachová kombinácia. To mi pripomína, že máme doma tekvicový olej, ktorý sme zabudli konzumovať. :o)

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

25.06.2018 08:46

o tomto oleji som ešte nepočula, ale rada si vždy prečítam na vašej stránke nové informácie

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

25.06.2018 20:43

tento olej je pre mňa novinka, opäť som sa niečo nové a zaujímavé dozvedela

Vaše meno:

Katarína Gašová

Katarína Gašová

25.06.2018 20:49

Z nimbového prášku si robím pleťovú masku a nemôžem si ho vynachváliť, na zmiešanú pleť a proti akné je super :) Na vlasy som olej ani prášok zatiaľ neskúšala.

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

10.09.2018 11:34

kde dostať kúpiť takýto prášok?

Mária Slováková

Mária Slováková

26.06.2018 11:27

Už som s ním mala skúsenosť.Je naozaj dosť aromatický.

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

08.07.2018 10:36

na tie lupiny by sa to oplatilo vyskúšať..

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

23.07.2018 18:12

dnešný trh je doslova zaplavený rôznymi olejmi

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

10.09.2018 11:33

ešte som tiež o tomto oleji nepočula, ale rada ho vyskúšam

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

26.09.2018 15:07

Raz som ho skúsil, ale tá vôňa. Nerozdychal som to :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.04.2019 21:59

Rada čítam takéto články vždy sa dozviem niečo nové

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE