Byť krásna - 10 tipov ako na to ľahko a zadarmo

Zo všetkých strán na nás kričia média: Omladnite, zbavte sa vrások, prebytočného tuku, buďte stále mladé a krásne! Vyzerať a cítiť sa krajšie naozaj môžeme, a to aj bez toho, že by sme výrazne utrácali. Na utrácanie nás navádzajú všetky rôzne druhy reklamy od výmyslu sveta. Vyskakujú na nás odvšadiaľ.

Tieto tipy vás nebudú stáť ani euro a určite vám len prospejú. Buďte šťastná, krásna a zvýšte si svoje sebavedomie! Čítajte ďalej.

Top 10 tipov ako byť krásna

1. Úsmev ... ten vám rozjasní každý váš deň a okolie bude cítiť vašu pozitívnu energiu. S úsmevom je vraj každá žena oveľa krajšia. Tak do toho a ukážme všetkým aké krásne vieme byť.

2. Strečing ... mačky vedia, že celková telesná pohoda robí zázraky. Poďme tak nasledovať ich príklad a vstávajme z postele ráno pomaly a poriadne sa pri tom ponaťahujme. Je to vlastne jednoduchá a rýchla forma strečingu, ktorú si obľúbite. 

Mrkni sem: Anti-aging - pružná a pevná pleť

prečo je strečing dôležitý

Zdroj: Shutterstock®

3. Cvičenie ... aspoň 20 minút nepretržitej činnosti zvýši hladinu vašej energie a znížiť stres. Nie je na to potrebná ani permanentka do fitka. Kľúčom k úspechu pravidelnosť a dĺžka aktivity aspoň 20 minút. A tak, či už sa vyberiete na prechádzku, alebo hoci aj poumývate vašu podlahu alebo okná, veselo do toho. Budete vyzerať a cítiť sa lepšie.

4. Pitný režim ... Žiadne iné tekutiny, ale práve vodu. Tá dokáže prečistiť náš organizmus a poriadne ho hydratovať, čo je pre nás veľmi dôležité. Veď u dospelých žien tvorí voda asi 60 % telesnej hmotnosti. Odporúča sa aspoň 8 pohárov denne. Uvidíte vaša pleť bude žiariť.

správny pitný režim

Zdroj: Shutterstock®

5. Oddych ... treba si vedieť robiť prestávky počas celého dňa a v noci si dopriať kvalitný spánok. Len krátka pauza na oddych v práci vás dobije ďalšou energiou do práce. Rovnako sa uistite, že ste si dopriali dostatok spánku počas noci, pretože vaše telo sa regeneruje, zatiaľ čo vy spíte. Ak vám často nechce vaša hlava dovoliť zaspať, treba ju naučiť, aby odložila myšlienky až na ráno. Ako sa hovorí: „Ráno múdrejšie večera.“ Rovnako úžasné, ako dobre vaše podvedomie počúva vašu myseľ (preto pozor teda to, čo vám behá po rozume :)

6. Konanie dobra ... Keď urobíte niečo pre niekoho iného bez toho, aby ste za to očakávala niečo na oplátku, pocit ktorý budete sami zo seba cítiť je naozaj úžasný. Kľúč je v tom, že naozaj nečakáme nič na oplátku :)

Odpadneš: Starostlivosť o očné okolie

ako žiť zdravo

Zdroj: Shutterstock®

7. Zmena v jedle ... Peniaze investované do nezdravých potravin vám neprinesú nič iné ako len chvíľkové zasýtenie a veľa vedľajších účinkov, ktoré vám skôr škodia ako prospievajú. Preto je lepšie zainvestovať do potravín zdravých, ktoré obohatia vaše telo i dušu. Možno máte obavy z vyšších výdavkov za tieto zdravé potraviny, no nakoniec budete asi milo prekvapené a aj ušetríte.


8. Myslieť pozitívne ... Skúste začať vo všetkom hľadať hlavne to dobré. To je základ, pretože väčšina z nás bola "vyškolená" hľadať len chyby, nedostatky, prekážky, dôvody prečo to nepôjde a je to zlé atď. Začnite sami so sebou. Zamyslite sa nad tým čo vás teší, čo vám robí radosť a čo všetko máte na sebe radi. Budete milo prekvapené koľko toho bude. Váš následný dobrý pocit ovplyvní aj vaše okolie. Pracovať na tom ale treba vedome každý deň, až sa vám to stane zvykom. Nezabudnite, že priťahujeme práve to čo rozdávame.

ako myslieť pozitívne

Zdroj: Shutterstock®

9. Dozvedieť sa niečo nové ... každý deň. Zoberte knihu alebo hľadajte online. Naučte sa niečo, čo ste vždy chceli robiť. Dokonca môžete začať zadarmo výskum online.

10. Odmeňiť sa ... Nastavte si finančné a osobné ciele a označte si ich odmenami za ich splnenie. Odmenou môže byť niečo špeciálneho čo ste vždy chceli vyskúšať, nie nákupy ako máme zvykom.

Neprehliadni: Vitamín C v kozmetike: Vieš kedy ho radšej nepoužívať?

5 komentárov
Ingrid Maderic

Ingrid Maderic

19.07.2012 14:45

toto sa mi páči, hlavne 9 a 10

Vaše meno:

Alena Vaneková

Alena Vaneková

19.07.2012 15:11

to ano a mne tiez 8 - to dokaze aj cely zivot zmenit :)))
 

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

04.06.2013 16:05

Snažím sa, hoci to nie vždy ľahké, čo môžem a je v mojich silách urobím, hlavne 6

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

17.07.2014 19:10

mna zaujal bod 7 a 8

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

24.08.2014 09:48

veľmi výstižné a trefné

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE