Česanie vlasov od A po Z: Ako na to podľa typu tvojich vlasov?

Medzi najčastejšie chyby pri starostlivosti o vlasy patrí aj ich nerozvážne česanie. Česanie vlasov by totiž malo podľa vlasových expertov prebiehať podľa určitých pravidiel a najmä s ohľadom na to, aký typ vlasov máte. Viete, ako na správne česanie hrubých, jemných či kučeravých vlasov alebo vlasov podľa dĺžky? My vám to prezradíme!

Základné pravidlá česania vlasov

Predtým, než sa vrhneme na jednotlivé typy vlasov a tiež rady o tom, ako ich česať, povedzme si, aké sú zlaté pravidlá pre správne česanie vlasov vo všeobecnosti. V prvom rade by ste sa mali informovať o tom, aký nástroj je na česanie vašich vlasov ideálny. Platí totiž zásada, že jeden hrebeň nesedí každej korune krásy. Vynechať by ste mali česanie mokrých vlasov pokiaľ nechcete, aby sa vám lámali a ničili, a vlasy by ste mali česať vždy od končekov ku korienkom. Ako to myslíme? Začnite s končekmi, na ktorých rozčešte prípadné uzlíky a až potom sa presuňte o čosi vyššie. Takto postupujte až ku korienkom a nemôže sa vám stať, že sa vám vlasy zauzlia a zničia ešte viac.

Odporúčame: Najúčinnejšie praktiky pre zdravé vlasy: Okamžite si ich osvoj aj ty!

ako nečesať vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Česanie podľa typu vlasov

Do akej vlasovej kategórie patríte vy? Či sú vaše vlasy kučeravé alebo rovné, krátke či dlhé, hrubé alebo jemné, v našej galérii nájdete návod, ako ich česať. Pamätajte, že vám vaše vlasy nevedomosť jednoducho neodpustia.  

Galéria - Ako si česať vlasy podľa ich typu?

Jemné a rovné vlasy

Pri jemných a rovných vlasoch by ste mali dbať najmä na správny nástroj. Odborníci odporúčajú kefu s ohybnými zúbkami, aby vlasy nepoškodili. S jemnými vlasmi zachádzajte vo všeobecnosti pri česaní veľmi opatrne. Neuškodí im ani mierne navlhčená kefa. 

Odporúčame: VIDEOnávod na rýchle drdoly do práce, do školy i na doma: Sú také jednoduché, že ich spravíš za pár sekúnd!

7 komentárov
Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

15.10.2020 16:15

super clanok

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

17.10.2020 06:42

Skvelé rady, vďaka!

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

17.10.2020 08:47

Zaujímavý čĺánok a poučný

Vaše meno:

Marta Hollá,st

Marta Hollá,st

18.10.2020 12:57

a znova som o niečo múdrejšia ♥️

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

20.10.2020 14:52

Presne tak..mokré vlasy si nečesem a začínam od koncov, tak si viem lepšie učesať dlhé vlasy a nešticujem sa. :O)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

20.11.2020 07:31

Som majiteľkou rovných, jemných a rýchlo sa mastiacich vlasov, preto si ich musím umývať každý druhý deň. Po umytí si ich vždy zabalím do uteráka a češem až po nanesení kondicionéru, keď už sú vlasy preschnuté. Na česanie vlhkých vlasov používam drevený hrebeň a na česanie suchých vlasov zase kefu s prírodnými štetinami.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

20.12.2020 10:40

Rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE