Farbenie vlasov na vlastnú päsť: Drž sa rád profesionálov!

Pandémia koronavírusu zavrela mnoho služieb, medzi nimi aj kaderníctva. Najprv si mnohé ženy bez kaderníctiev nevedeli predstaviť svoj život, potom však vzali svoj osud do vlastných rúk. Farbenie vlasov na vlastnú päsť sa teda v posledných týždňoch stalo oveľa frekventovanejším, ako tomu bolo napríklad ešte pred pár mesiacmi. Aj preto sme sa rozhodli domáce farbenie vlasov hlbšie preskúmať a zozbierať pre vás cenné rady a informácie, s ktorými sa to rozhodne podarí.

Cenné rady profesionálov

Farbenie vlasov doma sa javí pomerne jednoducho. Kúpiť si krabičku a prečítať si krátky návod na zadnej strane, to predsa neznie ako žiadna jadrová veda! Ak však chcete dosiahnuť dokonalý výsledok a priblížiť sa tak k výsledku z kaderníctva čo najviac, určite budete chcieť vedieť o domácom farbení vlasov o čosi viac, a to vo vlastnom záujme. A presne preto vznikla galéria plná tipov a rád priamo od profesionálnych kaderníkov, ktorí rozhodne vedia o čom hovoria. Ešte predtým, než začneme, zapíšte si za uši jednu radu nad zlato. Ak sa snažíte prefarbiť z čiernovlásky na blondínu alebo podniknúť inú obrovskú zmenu vo farbe vlasov, rovno na to zabudnite. Veľké zmeny si vždy nechajte do kaderníctva. Teraz sa už poďme pozrieť na to, ako si zafarbiť vlasy v pohodlí domova a dosiahnuť čo najlepší výsledok! 

Galéria: DOMÁCE FARBENIE VLASOV PODĽA PROFESIONÁLOV

Nevyhnutná výbava

Samotná krabička s farbou na vlasy na domáce farbenie jednoducho nestačí! Podľa kaderníkov musíte mať okrem samotnej farby aj túto výbavu:

  • farba na vlasy,
  • štetec na farbu na vlasy (zvykne byť súčasťou farby),
  • gumenné rukavice,
  • miska na miešanie farby,
  • odličovacie obrúsky,
  • priehľadný balzam na pery.

Čo sa samotnej výbavy týka, podľa odborníkov by ste mali mať vždy jednu krabičku farby do zásoby, a to najmä vtedy ak ste s danou farbou v kontakte po prvý raz. Veľmi jednoducho sa totiž môže stať, že vám v polovici procesu farbenia dôjde materiál.

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

05.05.2020 06:26

Dobré rady, ktoré sa oplatí dodržiavať.

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

05.05.2020 16:29

no tiež si občas zafarbím vlasy aj doma takže každá rada dobrá

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

05.05.2020 20:53

domáce farbenie poznám, raz sa mi to podarilo do zelena :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE