Nedeľná poradňa: Aké sú najčastejšie otázky pri návšteve kaderníka?

Radosť a relax alebo drahá povinnosť? Ako to beriete vy? Prečo investujeme toľko peňazí do vlasov? Jednoducho sú dôležitou súčasťou našej identity. Každý deň ich nosíme na našom tele a slúžia ako vyjadrenie toho, kým sme. Nielen pre seba, ale aj pre tých okolo nás.

 

Naša investícia do koruny krásy preto nepredstavuje len farbu a strih, ktoré nám poskytujú v salóne, no zároveň aj nákup kvalitných a vhodných prípravkov na domácu starostlivosť. Vlasy musia byť jednoducho udržiavané, lesklé a zdravé. Od výberu správneho strihu, cez šampón, až po lak na vlasy, to všetko má vplyv na celkový stav našich vlasov.

 

Túto nedeľnú poradňu začneme pred vstupom do salóna. Každý z nás má pred návštevou svojho kaderníka v hlave nejeden otáznik. Čo mi vykúzli na hlave? Bude to stáť za to? Aké sú vlastne najčastejšie otázky pri návšteve kaderníka? Na tie nám opäť odpovedal Anton Kuruc, večne usmiaty profesionál, ktorého sme vám predstavili v predošlej nedeľnej poradni. :)

 

Odporúčame: Vieš, ako spomaliť šedivenie vlasov? Čítaj a dozvieš sa!

mám si umyť vlasy pred návštevou kaderníka

Zdroj: Shutterstock®

Koncentrácia na zákazníka

Aj vy si pred návštevou salóna beriete na pomoc "Google" a hľadáte, ktoré účesy či farby sa vám páčia? Snívate o strihu ako má Jennifer Aniston alebo o farbe ako má Julia Roberts? Je to správna cesta? Mali by sme prichádzať do salóna s už vopred pripravenou predstavou a náš kaderník či kaderníčka by ju mali bez slova a námietky prijať? Odpoveď je: nie! Správny odborník by vás mal vedieť prečítať. Môžete prísť s obrázkom svojho vysnívaného účesu a farby, no je práve na odborníkovi, aby usúdil, či sa vám tento strih bude hodiť, či zapadne do vášho životného štýlu, či pristane vašej tvári a farbe vašej pleti.

 

Ako nám Tony poeticky prezradil, jeho úlohou je svojich klientov prečítať. Nielen počúvať ich názor a túžby, ale mať reálny záujem o ich víziu a život. Nie je to totiž len o prvom dojme. Na prvý pohľad môže vidieť, že máte na sebe kostým, lodičky a šperky. No čo ak je takýto elegantný štýl zvolený len za účelom dôležitého pracovného stretnutia, no v skutočnosti ste dušou a telom rockerka? Počúvať, sledovať, zbierať informácie a prísť s návrhom. To by mal robiť správny vlasový odborník. O to lepšie, ak poskytuje služby "na mieru", o čom sa už čoskoro porozprávame v ďalšej poradni.

Veľká zmena @kristina.farkasova !!! ☺️ Alebo aj nie?

Príspevok, ktorý zdieľa Anton Kuruc 0905211608 (@anton.kuruc),

Musíš? Nie, chceš!

Zažili ste už niekedy presviedčanie zo strany svojho kaderníka či kaderníčky? Nútili vám silou mocou ich nápad a názor a ani za svet vás nenechali do toho zasiahnuť? Niektorým z nás sa to už stalo. Je to však správny prístup? Opäť prichádza krátke a výstižné slovo "nie".

 

Tony to povedal celkom výstižne: "Ja som tu pre nich, nie oni pre mňa. Pokiaľ chce klientka žlto-žltú na svojich vlasoch a ja mám predstavu, že by sa jej viac hodila sýtoružová, musíme prísť na to, prečo máme takú predstavu. Primárnym cieľom totiž nie je presvedčiť klienta o niečom, s čím nie je stotožnený. Všetko je to o ponúknutých možnostiach, aby klient vedel, z čoho si môže vybrať a čo každá možnosť so sebou prináša." Zabudnite na presviedčanie, správna návšteva salóna by mala byť o komunikácii a spolupráci.

 

Bude sa ti páčiť: Čo takto dať si špenát? Prezradíme ti o ňom všetko od A do Z

strih pre tvar tváre

Zdroj: Shutterstock®

Čo so záverečnou úpravou?

Doma si ich tak neupravíme, a preto ich chceme. Nádherné a nadýchané vlny, dokonalo vytvarované, ktorými oslníme celé okolie. Ako však spoznáme, či sa daný strih, za ktorý sme zaplatili desiatky eur, naozaj podaril? Práve tu neprichádzame s príkazom, ale s drobnou, no o to užitočnejšou radou. Zabudnite na vysnívané vlny a radšej sa sústreďte na reálny výsledok.

 

Aj v tomto prípade patrí Tony medzi výnimky: "Vlny sú pekné a sexi, no ja ich nerobím. Mojím prvoradým cieľom je pracovať s prirodzenosťou vlasov. Samozrejme ich aj ja upravím do peknej podoby, no sústreďujem sa najmä na to, ako sa správajú a tvarujú." Ak teda budete nabudúce prosiť kaderníka, aby vám na záver vykúzlil hollywoodske vlny, spomeňte si na našu radu, aby ste sa po následnom domácom umytí, nepozerali sklamané do zrkadla.

ako zvoliť strih vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Umyť či neumyť?

Jednou z najčastejších otázok je, ako dlho pred návštevou salóna by som si mal/a umyť vlasy. Niektorí z kaderníkov tvrdia, že dva dni pred, iní, že jeden deň pred návštevou. Názory sa v tomto prípade odlišujú. Tony nás však prekvapil so zaujímavou teóriou. Čím dlhšie si pred návštevou jeho salóna neumyjete vlasy, tým lepšie.

 

Samozrejme, netreba prísť s dva týždne neumytou hlavou, no nič sa nestane, ak to bude pár dní. Práve šampón by mu totiž zmyl dôležité stopy, ktoré potrebuje na zoznámenie sa so stavom a kvalitou vlasov pred samotným strihom. Od prirodzeného smeru rastu a pohybu vlasov, cez stav a kondíciu pokožky, až po to, ako vlastne vyzerajú naše vlasy v neumytom a neupravenom stave.

 

Bude sa ti páčiť: Hlásime návrat trvalej! Ktorá oscarová herečka ju už otestovala?

ako často si umývať vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Pomôžu mi s vypadávaním vlasov?

Vypadávanie vlasov trápi mnohých z nás. Aj naša redakcia o tomto trápení písala už niekoľkokrát. Pomôže nám s týmto problémom návšteva kaderníckeho salóna? Na trhu je množstvo prípravkov, na internete množstvo rád, a tak je pomerne ťažké sa zorientovať a nájsť to správne riešenie.

 

Všetko je to o dôvode, ktorý toto vypadávanie spôsobil. Ak za tým stojí choroba, hormonálna nerovnováha či iný zdravotný problém, v tomto prípade treba navštíviť odborníka z lekárskeho prostredia. Ak však vašim vlasom chýba výživa a sú "len" v stave spánku, aj kaderník vám vie správnymi prípravkami, kúrami a správnou aplikáciou výrazne pomôcť. 

 

Pomohli sme vám zodpovedať otázky, ktoré aj vás trápia pred návštevou kaderníka/kaderníčky? Ak máte otázky, ktoré v dnešnej poradni neodzneli, pokojne sa pýtajte nižšie v sekcii "Komentáre". Náš vlasový odborník Anton Kuruc vám na ne bude ochotne a rád odpovedať. :)

 

Odporúčame: Ako vyčistiť kefu na vlasy? Vyskúšaj tento jednoduchý trik!

ako sa zbaviť vypadávania vlasov

Zdroj: Shutterstock®

8 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

25.03.2018 07:47

Veľmi dobrý článok!

Vaše meno:

benynka

benynka

25.03.2018 10:26

kaderníčka mi zvykne navrhnúť niečo nové ale nepresviedča ma že to je in a to musím mať, tak isto ani ja nechodím s fotkou do kaderníctva že takto to chcem a nijako inak :) je dobré chodiť dlhšie k jednej kaderníčke a spozná ma aká som, čo robím a pod.

Vaše meno:

Katarína Gašová

Katarína Gašová

25.03.2018 12:10

Výborný článok! Mám aj otázku :Existujú nejaké kvalitné prípravky na veľmi jemné vlasy, ktoré by mi pán Kuruc odporučil? Dĺžku mám pod plecia a sem tam ich žehlím na 180°C. Prirodzene sa mi vlnia a keďže sú moc jemné stoja mi okolo hlavy ako anténa :D Bezoplachové prípravky na uhladenie nepoužívam, lebo sa mi z nich veľmi mastia. Ďakujem :)

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

25.03.2018 16:41

z jemnych a riedkych vlasov vam veruze ani kadernik nevycaruje hustu hrivu... s tym sa sa uz rozlucila... tak na rad prichadza jedine uz predlzenie a hlavne ide o zahustenie... vtedy sa citim vo svojej kozi a hlavne viac sebavedome... ci uz su vlnite alebi na hladko vyfukane... vlasy su korunou krasy zeny

Vaše meno:

Lenka Meravá

Lenka Meravá

25.03.2018 18:23

Mam skvelu kadernicku ktora je zaroven aj mojou svagrinou. Vzdy jej poviem len aku dlzku chcem ponechat a ostatne nechavam na nu. Vzdy som spokojna

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

25.03.2018 19:13

Mám svoju kaderníčku už dlhé roky. Pozná ma , vie čo chcem, nič jej nehovorím , ona urobí krásny účes , a ja som vždy spokojná.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

25.03.2018 19:23

v poslednom čase stále hľadám kaderníčku, s ktorou by som bola spokojná, zatiaľ bez úspechu

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

25.03.2018 20:53

už pár rokov chodím k jednej a tej istej kaderníčke...pozná ma,môj štýl a tak som vždy spokojná :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE