Ak ste ešte nevyskúšali tento typ masáže, je najvyšší čas to napraviť. Medová masáž má blahodárne účinky na celý váš organizmus a hlavne pôsobí detoxikačne a revitalizujúco. Med je už od pradávna známy svojimi liečivými schopnosťami. Obsahuje veľké množstvo minerálov, vitamínov a stopových prvkov, pôsobí regeneračne na pokožku aj na činnosť vnútorných orgánov, ako sú obličky, pečeň, či tráviaca sústava.
Med milujeme nielen pre jeho chuť a vôňu, ale tiež pre jeho všestranné použitie. Horúci čaj alebo kakao s medom upokoja psychiku a navodia spánok, čistý med pôsobí regeneračne ako balzam na popraskané pery, medový kúpeľ zas dodá jemnosť pleti, vianočné medovníky rozvoňajú domácnosť vôňou domova, medovina sa hlási ako slastný nápoj lásky a obyčajná lyžica medu ako vitamínová bomba, na jazyk len tak pre chuť, ale aj ako prvá pomoc pri chrípke či problémoch s dýchacími cestami. Med je pre nás taký malý zázrak a masáž s medom to len potvrdzuje.
Pozri aj: Čo signalizuje zápach tela? Radšej ho neignoruj, môže to byť vážne!
Ako medová masáž prebieha?
Masér vám aplikuje kvalitný včelí med na chrbát, votrie ho do pokožky a začne s ním pracovať, pričom celá detoxikačná masáž môže trvať 20 – 60 minút. Med po chvíli začne z tela vyťahovať nahromadené škodliviny a toxíny z jedál, liekov, stresu aj nesprávnej životosprávy. To, že med začal účinkovať spoznáte podľa toho, že sa masírovaním spení a začne meniť svoju farbu aj konzistenciu na sivú až bielu hmotu. V tomto momente je už med plný toxínov z vášho tela, ktoré sa jeho pôsobením vyplavujú cez lymfatický systém na povrch. Masér po ukončení terapie zmyje zvyšky medu a podľa potreby odporučí ďalší termín detoxikácie. U zdravých ľudí postačí absolvovanie masáže 1x za mesiac, u klientov so zdravotnými problémami je to podľa odporúčaní odborníkov 1 – 2x týždenne.
Bezprostredne po masáži sa môžu objaviť dozvuky, ktoré sú u každého individuálne. Spravidla sú sprevádzané únavou, výtokom či triaškou, preto je vhodné po masáži oddychovať a prijímať veľa tekutín – ideálne čistú vodu či bylinné čaje. Kvôli obrovskej sile medu sa medová masáž aplikuje iba na chrbát klienta, v poslednej dobe sa ale môžete stretnúť aj s ponukami na medovú masáž tváre. Takáto masáž musí byť vykonávaná vskutku veľmi citlivo, iba s jemnou vrstvou medu a nesmie trvať dlhšie než 15 minút.
Účinky medovej masáže
Medová masáž sa prioritne využíva pri očiste organizmu. Zároveň dodáva telu novú energiu, odstraňuje negatívne emócie, uvoľňuje duševné napätie a pôsobí relaxačne. Odstránením škodlivín z tela prečisťuje a harmonizuje vnútorné orgány, ako napríklad obličky či pečeň a nastoľuje v tele aj duši rovnováhu.
Detoxikačná masáž medom pomáha aj pri liečbe týchto ochorení:
- alergie (s výnimkou alergie na med),
- depresia,
- chronická únava,
- menštruačné problémy,
- neplodnosť,
- problémy s potenciou,
- reuma a artróza,
- nervové ochorenia,
- tráviace ťažkosti,
- bolesti hlavy a migréna,
- ochorenia obličiek,
- oslabená činnosť pečene,
- nespavosť.
Kedy nie je vhodná?
Kontraindikácie (alebo kedy nie je medová masáž vhodná):
- v prípade alergie na med,
- ak sú na tele otvorené rany,
- ak klient trpí vysokým očným tlakom,
- v prípade žalúdočných vredov,
- pri onkologických a infekčných ochoreniach,
- v prípade precitlivelej pokožky, ekzémoch alebo psoriáze.
Keďže medovou masážou dochádza skutočne k veľmi silnej detoxikácii organizmu, vyhýbať by sa jej mali aj tehotné a dojčiace ženy.
Veríme, že sme vás na medovú detoxikačnú masáž navnadili a pokiaľ nepatríte do kategórie kontraindikácie, vyskúšate silu medu na svojom tele aj vy. Pocit znovuzrodenia a novej životnej energie za to rozhodne stojí, obzvlášť v zimnom období, kedy mnohým z nás takéto „medové dni“ vyčaria na duši aj tele úsmev.
Odporúčame: Svadobné topánky Badgley Mischka: Vyberieš si elegantné alebo retro?