Ako sa zbaviť chutí na sladkosti?

Nie si ani zďaleka hladný, ale aj tak otváraš dvierka kuchynskej linky, prezeráš poličky v špajzy a snívaš o čokoláde, obľúbenom keksíku alebo koláčiku… Všetkým sa to stalo, keď boli pod stresom, nestihli raňajky alebo aj zjavne bez dôvodu. Alebo bola dôvodom dieta. Takže po sladkosti hneď začal kolobeh výčitiek a zaprisahávania sa k lepšej disciplíne. Vegánstvo a vitariánstvo nie je dieta, ale životný štýl, a tieto stavy k nemu nepatria.

Keď si vybavujem tieto spomienky cítim sa úzko a šťastne, pretože problém so „zhrešením“ na sladkostiach ma už rok netrápi. Ale mám pocit, že som z menšiny raw vegánov – vitariánov, ktorý to tak cítia. Vidím veľa priznaní ľudí, ktorí stále nerozumejú tomu, čo im chute chcú povedať. Nevedia prestať myslieť na inú stravu, ako tú živú. V najlepšom končia návratom k vegánskej varenej strave, horšie je vyjedanie raw dezertov, kupovaním raw čokolád a ton orieškov, niekto však zhreší reznom. A znova nasledujú výčitky. Alebo zbytočne tresty v podobe hladoviek, klystírov, jouce fastingov…

 

Odporúčame vyskúšať: Ako správne konzumovať hurmikaki?

sladkosti

Zdroj: Shutterstock®

Nad svojim telom nikdy nevyhráš! Ty môžeš byť múdry, ale telo chce prežiť, a tento inštinkt predsavzatím nejesť sladkosti nezastavíš. Preto mu daj to čo potrebuje. A potrebuje cukor, veľa cukru.

 

Všetci, ktorý sledujete náš web a fanstránky, viete, že ovocím na sebe nešetrím. A práve z tohto dôvodu ma žiadne zakázané chute nenaháňajú. Síce 2x do dna vyhladnem ako vlk, ale ten hlad nado mnou nemá žiadnu moc. Pri pomyslení na oleje, mäso, syr, koláč čokoládu atď. mi teraz príde jemne zle. Takže ma iné jedlo rozhodne neláka, ani sa mi o ňom nesníva. Ale pamätám si doby keď som s raw stravou len začínala. Jedla som málo a večer by som zjedla aj ten rezeň. Nie od hladu, ale z čistého nutkania.

 

Odporúčame vyskúšať: Raw recept : Linecké koláčiky

zákusok

Zdroj: Shutterstock®

Preto moja rada pre kažho, kto trpí neovládateľnou chuťou na niečo zakázané, je : Začni jesť viac ovocia!

 

Spomínam si aká som bola lačná na všetko ovocie, nevedela som sa ho dojesť. Mala som obrovský vnútorný hlad. Teraz už nie je. Zjedla som toľko ovocia, že sa stalo len jedlom, na ktorom mi z istého hľadiska vôbec nezáleží. Ale záleží mi na mojom jedle stále tak, aby som nezľavila a jedla najlepšie ako dokážem. Lebo ak by som ho mala znova málo, trpela nedostatkom energie, chute a boj o prežitie by sa vrátili. A to už nikdy nechcem, takže jem!

 

Odporúčame vyskúšať:  Raw recept - Mrkvové muffiny

ovocie

Zdroj: Shutterstock®

Druhá rada pre každého, kto chce byť vitariánom, raw till 4 vegánom alebo breathariánom… Najskôr sa staň vegánom. Nie len stravou, ale postojom. Vytvor si vzťah a cit k zvieratám a planéte. Zisti čo je to vegánstvo.

 

Niekedy sa stravujem raw a niekedy raw till 4 (Hlavne v chlade na Slovensku), ale ani varená vegánska strava pre mňa nie je ničím viac ako stravou. Na nič mi netečú slinky, ničoho sa nedokážem prejesť. Banány, mango, ryža, zemiaky ani žiadne exotické ovocie ma vôbec „nevzrušuje“. Je to len dobre jedlo, ktoré jem 3x denne. Nemám ani žiadny „snack“ medzi jedlami, lebo nemám chuť aj keď v žalúdku už by bolo miesto.

 

Jesť denne 2500 kcal alebo pre muža 3000 kcal nie je veľa a nie je to prejedanie. Je to len o trochu viac ako sa odporúča a spraví to s človekom veľký rozdiel. Uzdraví vzťah s jedlom, psychiku, zastaví prejedanie aj vyjedanie chladničky.

 

Zdroj: recepty.rawforum.sk

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE