Ako v zime efektívne chudnúť?

Isteže dlhé svetre a hrubé pulóvre, či kardigány naše kilá navyše dokonale zakryjú. A aj tak idú vianočné sviatky, kedy sa pravdepodobne neubránime kalorickým jedlám... A ďalších X dôvodov na to, prečo v zime nechudnúť, ale starostlivosť o postavičku prenechať až na jar. Aj takéto myšlienky sa nám občas v hlávkach skladujú... Ak ste na tom podobne, ako inšpiráciu vám ponúkame pár tipov, ktoré chudnutie v zime uľahčia.

Odporúčame prečítať: Špenátovo-avokádový smoothie

Športovanie v zime - vieme, je náročné donútiť sa vyzliecť sa na plavárni do plaviek a hodiť sa do vody, keď vonku zúri treskúci mráz. Avšak nemusí to byť také zlé, ak sa dokážete prinútiť. Také behanie v zime, vás aspoň zahreje :) Podobne tak cvičenie vo fitku, či vybláznenie na takej zumbe. Prekrvíte si svalstvo, budete menej uzimené, dobijete sa energiou a ešte aj schudnete. A ako bonus, okrem posilnenia tela, jednoduchšie prejdete zimou, dupľom ak ju nemáte dvakrát v láske. 

Ako v zime efektívne chudnúť?

Zdroj: Shutterstock®

Sladkosti v zime – akonáhle nám letné slniečko zamáva a teploty začínajú nebezpečne klesať k nule, akosi aj náš organizmus začína mávať chute na nezdravšie jedlá. Všimnite si, že v zime máte aj väčšiu chuť na sladkosti. Môže to byť preto, že vášmu telu je zima a taký cukor predsa len (minimálne zvnútra) zahreje a dodá taktiež novú energiu. Aby ste ale na seba neušili búdu, klasické sladkosti vymeňte za tie najzdravšie – a teda za čokoládu s čo najväčším obsahom kakaa. Ak si vyberiete čokoládu s obsahom chilli, podporíte svoje tukové vankúšiky dať sa na ústupok :)

Odporúčame prečítať: Všetko pre zdravé a krásne nechty

Ako v zime efektívne chudnúť?

Zdroj: Shutterstock®

A pri pikantnosti ostaňte aj naďalej – ak sa aj vám v zime žiada horúce jedlo, pripravte si diétnejšie pokrmy. Sýte a zároveň zdravé sú rôzne druhy polievok, v ktorých je veľa zeleniny typu mrkva, petržlen, kapusta, zeler... bez zápražky, s minimom oleja (ak vôbec nejaký), bez smotany... Ak potrebujete chudnutie podporiť, polievku ochuťte zázvorom (ideálne čerstvým), ale aj chilli papričkami.

Ako v zime efektívne chudnúť?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Doprajte si luxusnú zlatú masáž

V zime vás okrem jedla a deky zahreje aj horúci čaj – a pokiaľ si vyberiete taký, ktorý zároveň podporuje aj chudnutie, zabijete dve muchy jednou ranou. Okrem žihľavy, ktorý je prečisťujúci, je vhodný aj zázvorový.

Ako v zime efektívne chudnúť?

Zdroj: Shutterstock®

A na záver ešte jedna rada – v zime veľa spite :) Aj spánok má totiž pri snívaní o štíhlej postave čo povedať. Minimálne je viac než isté, že keď spíte nie ste hladné, a teda sa vyhýbate nočným nájazdom do chladničky. Plus sa v tele počas spania dejú procesy, ktoré chudnutie naštartujú. Základom je ale spať minimálne 8 hodín denne. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

08.11.2014 14:24

zaujímavý článok

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

10.11.2014 09:13

tak to je presne u mna tak ze v zime zakonite priberam lebo zboznujem horuci cierny caj s citronom a cukrom aj ked hndym.. lae na jar to vidno :)

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

12.11.2014 12:56

pre mňa je spaľovač tukov akýkoľvek šport

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE