Páranie peria a výroba maximálne objemných domácich prikrývok – dnes už o takýchto tradičných ručných prácach nemáme žiadne zdanie. Čo kedysi fungovalo na bežnom poriadku, dnes už ustupuje do zabudnutia. V dnešnej dobe stačí vojsť do obchodu a vybrať si, čo len chceme.
Ale aká je pravda o páperových prikrývkach? Používate ich aj vy, pretože držia viac tepla? Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo nie sú vhodné pre alergikov? Nedajú sa strčiť do práčky a oprať, vďaka čomu by ste sa zbavili prachu a roztočov, preto ich u alergikov nenájdete. Je to naozaj pravda?
Pozri aj: Tropické ovocie na Vianoce: Zoznám sa s vitamínmi z trópov!
Mýty o páperových perinách
Väčšinou na tieto periny ani v obchode nepozrieme, pretože ich máme zafixované ako veľmi ťažké. Veď kto by chcel stráviť celú noc v jednej polohe, pretože ho perina zavalí a nedovolí mu pohnúť sa? Nik! Avšak, v dobe moderných technológií a tých najrôznejších postupov už vôbec neplatí, že páperové periny sú ťažké. Dnes v obchodoch nájdete periny, ktoré sú prešívané, vďaka čomu je perie pekne rozložené a perina nie je ťažká.
Ak už sme pri tých moderných postupoch, tak ani perie nespôsobuje alergie. Výrobcovia dbajú na ich správne ošetrovanie a odstraňujú z nich prach, preto nie sú nijako škodlivé pre alergikov. Navyše sa dajú prať, vďaka čomu sa nemusíte obávať roztočov a prachu.
Zaujme ťa: Horčičné semienka: Pomocník v kuchyni aj pri zdravotných problémoch!
Jediné, čo vás od ich kúpy môže odradiť je pomerne vyššia cena. V dnešnej dobe sa za všetko platí a tu sa platí za všetky moderné technológie, ktoré sa využívajú pri výrobe páperových perín, ktoré sú zdraviu neškodné, avšak maximálne hrejivé (niekedy až veľmi). Na druhú stranu, životnosť páperovej prikrývky je oveľa vyššia, takže sa vám v konečnom dôsledku investícia vráti.