Si záhradkárske nemehlo? Tieto nenáročné bylinky vypestuje každý

Možno dokážete zabiť aj kaktus, a tak ste sa s pestovaním čohokoľvek už nadobro rozlúčili... My vám ale hovoríme, že sa vzdať pestovania ako takého nemusíte. Nepotrebujete na to ani záhradku, ani záhradkárske zručnosti, len niekoľko dobrých rád. Okrem toho si musíte vybrať nenáročné bylinky, ktoré vypestuje úplne hocikto, a to počas celého roka a pokojne aj priamo v priestoroch vašej kuchyne. Ktoré to sú? 

Slnko je základ

Aby sa stalo nemožné skutočnosťou a vy ste si dokázali vypestovať vlastné bylinky, ktoré neskôr môžete použiť do vašich obľúbených receptov, musíte najprv zvoliť vhodné miesto. Na vaše črepníky s bylinkami by malo svietiť slnko aspoň 6 hodín denne, čo je prvý bod na ceste k úspechu. Druhou podmienkou je črepník s dierkami na odtok prebytočnej vody. Ak ste splnili tieto dve podmienky, je veľmi pravdepodobné, že si doma už čoskoro dopestujete vlastné voňavé bylinky.

Bude sa ti páčiť: Super tipy pre gazdinky, ako upratať chladničku – rýchlo a prehľadne

ako na domáce byliny

Zdroj: Shutterstock®

10 byliniek na pestovanie v byte

Ako sme už naznačili o kúsok vyššie, na dopestovanie týchto nenáročných byliniek žiadny skleník nepotrebujete a nemusíte mať za sebou nutne ani školu záhradkárčenia. Každá z byliniek je jedinečná a vyžaduje niečo iné, preto sme pre vás pripravili tento prehľadný zoznam byliniek vhodných na pestovanie hoci aj v byte.

Galéria -

1. Bazalka

Kto by nemiloval bazalku? Nezaobíde sa bez nej žiadny taliansky pokrm, a preto sa ju oplatí mať vždy po ruke a čerstvú. Taká je totiž najlepšia. Bazalku vypestujete od semienok, a to najlepšie na južnom okne, kde je dostatok tepla. To ona môže.

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.10.2019 07:18

Nenáročné bylinky, ktoré sa naozaj oplatí pestovať!

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

29.10.2019 10:14

bylinky u nás musia byť vždy, pestujeme ich na balkóne od jari do jesene a je to super mať ich po ruke

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE