V hlavnej úlohe – Odšťavovače

Možno sa aj vám doma povaľujú kdesi zahrabané v skrini odšťavovače. Ak je to tak, že ste ich po kúpe a vybalení použili maximálne zopárkrát, je na čase to zmeniť.

 

Oprášte týchto svojich domácich pomocníkov a pripravujte si s nimi každý deň chutné a zdravé nápoje.

 

 

 

Pre inšpiráciu vám pár takýchto osviežujúcich drinkov ponúkame aj my:

odšťavovače catler

Zdroj: Shutterstock®

Poriadna dávka ovocia

 

Vitamíny z ovocia si môžete naservírovať aj v podobe mimoriadne chutného nápoja. Taký tropický mix získate odšťavením manga, kiwi aj ananásu. Pridajte k nim ešte pár lístkov čerstvej mäty a pokiaľ je vonku veľmi horúco, nešetrite ani ľadom. Šťava vám dodá nielen vitamíny, ale aj dostatok energie.

príprava ovocia

Zdroj: Shutterstock®

Niečo pre dospelých

 

Príjemné letné večery môžete stráviť na terase, balkóne, či v letnej záhradke. Ak dostanete chuť rozprúdiť zábavu aj alkoholickými nápojmi, poďte na to sofistikovanie a pripravte sebe aj svojim najbližším obľúbené Bloody Mary, alebo Pinacoladu.

čerstvé šťavy

Zdroj: Shutterstock®

Na Bloody Mary potrebujete paradajky, červenú papriku, stonkový zeler a vodku. Zeleninu vhoďte do odšťavovača, šťavu zrieďte s vodkou, pridajte ľad, premiešajte a podávajte. Ochutiť môžete aj tabascom. O čosi jemnejší drink je P

 

Pinacolada, ktorá má svoje milovníčky najmä v ženských radoch. Čerstvú šťavu z veľkého ananásu zmiešajte s kokosovým krémom a likérom Malibu. Zalejte chladenou minerálkou, pridajte drvený ľad, premiešajte a už len popíjajte.

rajčinová polievka

Zdroj: Shutterstock®

Polievka z odšťavovača

 

Nielen nápoje, ale aj polievky môžete raz dva vykúzliť z tohto kuchynského pomocníka. Zeleninovú polievku si pripravíte z paradajok, papriky, cibule a mrkvy – všetko spolu spracujte v odšťavovači. V hrnci potom rozpusťte maslo, pridajte múku, ideálne celozrnnú a premiešajte. Tak pridajte zeleninovú šťavu, vývar a fazuľu (z konzervy). Dochuťte soľou, korením, nechajte cca 10 minút prevrieť a podávajte s uvarenými cestovinami.

 

ZDROJ: www.catler.sk

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

17.08.2014 09:58

už pár krát som si povedala že by som si mala odšťavovač kúpiť hlavne teraz v lete by sa určite zišiel ale potom leto prebehne a ja som stále bez odšťavovača :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.08.2014 12:26

odšťaqvovač je skvelá vec, rada si dám nejaký džús z rôzneho ovocia.

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

19.08.2014 15:38

Odšťavovač používam hlavne v jeseni..Štavy z jabĺk + mrkva sú úplne super. Oplatí sa pridať aj trošku červenej repy a kvapku citrónu.

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

19.08.2014 17:40

šťavy mám rada ovocné aj zeleninové, tak by sa odšťavovač zišiel,len kam s ním v malej kuchyni

Vaše meno:

Jana Fuchsová

Jana Fuchsová

24.08.2014 16:00

je to skvelé a chutné.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE