Cvičenie pre tehotné v pohodlí domova

Budúce mamičky, ktorým sa nechce navštevovať fitness centrá pozor! V tomto článku vám priblížime, ako si pohodlne zacvičiť aj doma. Stačí len chcieť :)

 

Milé budúce mamičky, bruško vám pomaličky rastie. Vy si uvedomujete, že pohyb v tehotenstve je veľmi dôležitý.

 

 

Napriek tehotenstvu chcete mať pevné brušné svalstvo, precvičiť si chrbát, posilniť zadnú časť tela a nohy. 

 

O pozitívnych vplyvoch plávania, brušných tancov a cvičenia s fit loptou ste už určite počuli. Ak vám ani jedna zo spomínaných športových aktivít „nesadla“, nevadí. Existuje ešte jedna možnosť – Cviky pre tehotné, ktoré môžete vykonávať kdekoľvek.

 

Uvedené cvičenia môžu cvičiť tehotné ženy, ktoré nemajú žiadne zdravotné problémy. Pri cvičení dbajte na bezpečnosť. Zbytočne nepreceňujte svoje sily a pri bolesti cvičenie okamžite prerušte. Nezabúdajte na dôsledný pitný režim!

 

Bude vás zaujímať: Kedy a aké športy nám Luna odporúča?

 

 

Cviky na chrbát

 

 Mačací chrbát

 

Dáme sa do polohy „na všetky štyri“ a pomaličky sťahujeme brušné svaly a vyhrbujeme chrbát do okrúhlej polohy. Pomaly sa vrátime späť tak, že hlava voľne visí. Pravidelne a zhlboka dýchame počas celého cvičenia. Cvik opakujeme päťkrát.

 

 

 Cvičenie na chrbtové svalstvo

 

Sadneme si na podložku s vystretým chrbtom a nohami. Podstata cviku spočíva v naťahovaní svalov lýtka, stehien a panvy. Dosiahneme to tak, že päty zdvihneme nad zem a špičky nôh tlačíme smerom k sebe. Pri cvičení je dôležité dýchanie. Opakujte maximálne sedemkrát.

 

Odporúčame prečítať: Prečo si myslím, že cvičenie v tehotenstve je dôležité

 

Cvičenie na pevné stehná

 

 Cvičenie so stoličkou

 

Rozkročíme sa na šírku ramien a oprieme sa o stoličku. S výdychom vykonáme drep tak, že v jeho poslednej fáze zatlačíme zadok a s nádychom sa vrátime do začiatočnej polohy. Pozor na vystretý chrbát! Opakujeme osemkrát.

 

 

 Cvičenie na vonkajšie stehenné svaly

 

Ľahneme si na bok tak, že spodná ruka je pod hlavou. Spodnú nohu pokrčíme. Hornou vystretou nohou a s výdychom vykonávame pohyb dohora. Okamih zotrváme v najvrchnejšej polohe a s nádychom sa vraciame späť. Opakujeme desaťkrát na každú stranu.

 

 

 Cvičenie na vnútornú stranu stehien

 

Ľahneme si na bok ako pri predchádzajúcom cvičení. Rozdiel spočíva v tom, že spodná noha je vystretá a vrchná je položená pred telom. Spodnú vystretú nohu s výdychom zdvíhame desaťkrát. Cvičenie vykonáme aj na druhú stranu.

 

 Cvičenie na oblasť bedier

 

Dáme sa do polohy „na všetky štyri“ a zodvihneme pravú nohu. Natiahneme ju a pohybujeme ňou smerom do boku. Opakujeme osemkrát na obe strany.

 

Bude vás zaujímať: Cviky pre tehotné

 

 Dýchanie je dôležité

 

Hoci sme sa správnemu dýchaniu pri cvičení venovali, myslíme si, že opakovanie je matkou múdrosti. Dýchanie je pri cvičení veľmi dôležité. Ak dýchate nesprávnym spôsobom, cvičenie je neefektívne a námaha zbytočná. Nadychujeme sa vtedy, keď sa svalstvo uvoľňuje resp. vracia do pôvodnej polohy. Pri napínaní svalov vydychujeme. Najhoršie čo môžete spraviť je zadržiavanie dychu!

 

Cviky na brucho - získajte pevné brucho
Chcete vypracované brucho? Cvičte správne cviky!
Cviky na zadok
Cviky na chrbát a posilnenie chrbtového svalstva
Pilates a Joga cviky na ramená prinášajú bleskovú úľavu od bolesti
Cviky na pevný zadoček - 6 fitness cvikov
Cviky na lýtka
Cviky na stehná

Strečing cviky

 

Odporúčame: PortDeBras - rýchle a efektívne cvičenie pre krásne tvarovanú postavu

 

Zdroj článku: www.CVICTE.sk

Zdroj foto:

Zdroj foto: angrytrainerfitness.com, www.pregnancy-workout.com, www.youtube.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE