Ktorá z vás nemá v šatníku oblečenie, ktoré tam visí nedotknuté ? I keď sa vám zdalo pri skúšaní v obchode dobré, predsa skončilo vzadu v skrini. Ako tomu predísť ? Skúste pri nákupe oblečenia, brať do úvahy nasledovné rady. Ako si správne skúšať oblečenie pri kúpe vám prezradíme v nasledujúcom článku!
1. Test krčivosti
Aby ste sa uistili, že oblečenie môžete nosiť celý deň, pokrčte ho a držte v ruke pár sekúnd. Ak sa skrčí, vyhnite sa kúpe.
2. Skúšajte kompletný outfit
To znamená, ak si chcete kúpiť napr. elegantný top a máte práve oblečené džínsy alebo športové nohavice, obraz skúšaného topu bude skreslený. Preto si zoberte do kabínky aj nohavice alebo sukňu zodpovedajúce topu, aby ste ho vedeli správne na sebe zhodnotiť. Rovnako je tak dôležité mať správnu obuv pri kúpe nohavíc či šiat.
Pozri aj: Vieš, ako dosiahnuť pekné a jemné ruky? Vyskúšaj tieto triky!
3. Poznajte svoj šatník
Dobre si premyslite, čo všetko už máte v šatníku, či vám už niečo podobné v ňom nevisí a zbytočne tak nevyhadzovali peniaze. Takisto si premyslite, či skúšané oblečenie vám zapadne do vášho šatníka, či ho máte s čím skombinovať a nosiť.
4. Pohľad zozadu
Všetky dbáme nato, ako vyzeráme spredu. No najdôležitejší je pohľad zozadu! Vždy sa pri skúšaní pozrite, ako vyzeráte v oblečení zozadu. Dnes už mnohé kabínky majú 3 zrkadlá tak, aby ste sa videli z viacerých uhlov a strán.
5. Svetlo a zrkadlá
Nenechajte sa zmiasť najčastejším trikom obchodov! Väčšinou svetlo a zrkadlá v kabínkach skresľujú skutočný vzhľad oblečenia. Zrkadlá spôsobujú, že máme pocit, akoby nás oblečenie zoštíhľovalo. Svetlo zase mení farbu oblečenia. Vyjdite radšej von z kabínky a nechajte sa ohodnotiť kamarátkou alebo priateľom.
Pozri aj: Aloa stromčekovitá: Má niečo spoločné s Aloe vera? Zisti o nej viac!
6. Pohyb
Nestačí si oblečenie len obliecť a postaviť sa pred zrkadlo. Treba ho aj poriadne vyskúšať. Sadnite si, aby ste zistili, či vás netlačí, neťahá, prejdite sa, či vám vyhovuje dĺžka a ak máte v tých šatách, čo si skúšate tancovať, tak si v nich chvíľu zatancujte, aby ste neboli prekvapené a sklamané, že sa v nich nedá poriadne hýbať.
7. Detaily
Prezrite si dôkladne oblečenie. Hlavne detaily, ich prepracovanie, či niečo neodstáva, nie je krivo ušité. Väčšinou si v nákupnej horúčke ani nevšimneme tieto nedokonalosti a zbadáme ich až doma, keď už je neskoro. Aj keď je to práve to, čo sme tak hľadali a chceli, nekupujte to. Ak to nie je v 100% poriadku, nekupujte to. Aj tak to potom nebudete nosiť, pretože stále budete myslieť na tieto nedokonalosti a nebude sa cítiť v oblečení dobre a pohodlne.
Pozri aj: Poznáš jedinečný slivkový olej? Nechaj sa prekvapiť jeho účinkami!