TEST: Philips HU4803/01 - Unikátny NanoCloud zvlhčovač vzduchu

Poznáme to takmer všetci, najmä počas letného obdobia. Nadmerná hladina alergénov, suchý vzduch a vysoká teplota v našej spálni nám neprinášajú potrebný a zaslúžený odpočinok.

 

Z týchto dôvodov spoločnosť Philips priniesla na trh zvlhčovač vzduchu a jedinečnú technológiu NanoCloud, ktorá v miestnosti zabezpečí príjemnú mieru vlhkosti.

 

 

S pomocou špeciálneho tkaného filtra navyše našu miestnosť zbaví až 99 % baktérií. Na testovanie tohto špeciálneho zvlhčovača vzduchu som sa preto podujala práve ja, ako zástupca alergikov na tie najrôznejšie pele, plesne a prachové častice. 

 

Pre lepšie dýchanie

Už pri vybaľovaní zvlhčovača Philips HU4803/01 ma zaujali najrôznejšie informácie uvedené na krabici. Zvlhčovač sa prezentuje automatickým ovládaním a technológiou kvalitného a inteligentného odparovania. Dokonca sľubuje čistejší vzduch, čo by bolo pre mňa priam vianočným darčekom.

 

Menšou nevýhodou, ktorú som našla hneď na úvod, bola jeho váha a veľkosť. Tieto faktory môžu byť trošku nepriaznivé, pokiaľ si chcete prístroj zobrať so sebou napríklad na chatu, alebo si ho len preniesť do inej izby. Odhliadnuc od toho má ale zvlhčovač príjemný a elegantný dizajn, ktorý zapadne do každej domácnosti. Biela farba nádrže na vodu spojená s vrchnou časťou zemitého odtieňu môžu dotvoriť celkový vzhľad vášho interiéru. 

 

Príprava na fungovanie je jednoduchá. Stačí naplniť spodnú časť zvlhčovača vodou po rysku, ktorú vidíte na obrázku a zvlhčovač zapnúť. Nádrž na vodu má objem dva litre a stačí ju naplniť jednoducho vodou z najbližšieho vodovodného kohútika.

 

Viem, mnohí z vás sa boja zloženia vody, ktorú bežne doma používame, najmä ak sa nachádzate v oblastiach, v ktorých vaša voda obsahuje zvýšenú hladinu nežiaducich látok. V tomto prípade prichádza do boja špeciálny tkaný filter, ktorý váš vzduch nielen zvlhčí, ale aj vyčistí, a to rovno na troch úrovniach:

 

  • Najskôr filter zachytí pri nasávaní suchého vzduchu všetky väčšie častice, akými sú napríklad prach a chlpy.

 

  • Pokročilá odparovacia technológia počas druhého kroku zlikviduje všetky baktérie, vírusy a vápnik z vody, čím je zaistené zvlhčovanie vzduchu iba úplne čistou vodou.

 

  • Nakoniec sa do ovzdušia dostane iba zdravý, zvlhčený vzduch.

 

Odporúčame: Philips VisaPure Advanced – zariadenie na starostlivosť o pleť

čistič vzduchu

Zdroj: Shutterstock®

vlhký vzduch

Zdroj: Shutterstock®

philips zvlhcovac

Zdroj: Shutterstock®

Pokojnejší a zdravší spánok na dosah ruky

Ja som si Philips postavila na stolík vedľa postele, aby som čo najlepšie pocítila čistejší vzduch a bola si istá, že to nie je len "placebo" - výmysel v mojej hlave. Na moje prekvapenie som lepšiu kvalitu vzduchu cítila už krátko po zapnutí.

 

Zvlhčovač vzduchu nám dáva na výber z dvoch režimov: manuálny a automatický. Najskôr som samozrejme siahla po manuálnom, v ktorom si môžete meniť úroveň zvlhčenia vzduchu a rovnako aj rýchlosť. Pokiaľ sa vám zvlhčovač nechce sledovať, môžete si nastaviť aj časovač. Prístroj sa tak automaticky vypne po uplynutí nastaveného času (1, 4 alebo 8 hodín).

 

Pre lenivejších používateľov vzduch monitoruje sama výnimočná technológia NanoCloud. Udržiava tak konštantnú vlhkosť v miestnosti za vás. Na večer som si preto vybrala automatický režim, ktorý sa o vzduch staral počas toho, ako som si nerušene užívala filmový večer s priateľom.

 

Jedným z bonusov, ktoré ma na novom zvlhčovači vzduchu Philips HU4803/01 upútali najviac, bola jeho hlučnosť. Respektíve skôr nehlučnosť. Prístroj v miestnosti nebolo takmer vôbec počuť, samozrejme pri najvyššom výkone vydáva slabší zvuk (26 dB). Nie je to však nič, pričom by som nezaspala. A to mám teda poriadne citlivé uši. 

 

Odporúčame: TEST: Philips Shaver series 7000 – elektrický strojček

zvlhčenie vzduchu

Zdroj: Shutterstock®

Obstál v našom teste?

Philips HU4803/01 si odo mňa vyslúžil veľkú pochvalu. V okolí prístroja ma nečakala žiadna voda. Taktiež nijaké biele častice, ako to býva pri iných zvlhčovačoch a moje dýchacie cesty si konečne užili vzduch bez všetkých alergénov, ktoré ma trápia už odmalička. Dokonca mám pocit, akoby sa mi ráno vstávalo lepšie, najmä bez svrbenia očí, ktoré ma v poslednej dobe často trápi. Ako lenivka si pochvaľujem rovnako aj jeho jednoduché používanie a automatický režim zvlhčovania vzduchu.

 

Tento zaujímavý prístroj, ktorý odporúčajú aj svetoví odborníci, oceníte nielen vy, ale aj vaše ratolesti, ktorým môžete zvlhčovač umiestniť do detskej izby. Samotná cena je pre niekoho možno trošku vyššia. No vzhľadom na to, že nemusíte počas používania vymieňať nič iné, iba filter, môžem to bez váhania označiť za výbornú dlhodobú investíciu. 

 

Pokiaľ stále váhate nad jeho kúpou, potešíme vás. Už čoskoro sa budete môcť zapojiť do našej veľkej letnej súťaže, v ktorej budete môcť vyhrať napríklad aj tento unikátny zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01. 

 

Bude vás zaujímať: TEST: Sonicare DiamondClean Elektrická sonická zubná kefka

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

10 komentárov
Ján Frno

Ján Frno

29.06.2017 09:42

nad zvlhčovačom vzduchu už dlho uvažujem, je to veľmi dobrá vec

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.08.2017 12:01

skvelý darček na vianoce

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

30.09.2017 10:15

dobrý tip na darček.

Vaše meno:

Ingrid Štefanová st.

Ingrid Štefanová st.

23.12.2017 19:50

vyuzola by som jedine ak je vrchol vkurovacej sezony,kedy mame velmi nizku vlhkost,zase opacne v lete stupa tak vysoko ze hrozia plesne

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

12.03.2021 10:59

toto je super vec pre rastliny aj pre ľudí.

Vaše meno:

Jozef Ibolya

Jozef Ibolya

18.04.2021 18:23

zatiaľ ho doma nemáme, ale uvažujeme nad tým je užitočný

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 19:12

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 19:12

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 08:30

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 08:30

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE