TEST: Bioderma Sensibio H2O Micelárna odličovacia voda

Dnešný produkt bol už veľakrát prevetraný na rôznych blogoch a webových stránkach. Bioderma Sensibio micelárna voda je označovaná ako najobľubenejšia, naúčinnejšia či najpredávanejšia micelárna voda. Je skutočne taká dobrá, ako sa o nej dozvedáte z mnohých blogov? Tentokrát si môžete prečítať môj názor na tento produkt, či ide o skvelý produkt alebo ma sklamal...to všetko sa dozviete nižšie v článku.

 

 

Oficiálny popis

Sensibio H2O je prvou a jedinou dermatologickou micelárnou vodou dokonale kompatibilnou s pokožkou: jej estery mastných kyselín, micely, sú podobné fosfolipidom bunkových membrán kože a prirodzene pomáhajú pri obnove hydrolipidického filmu pokožky.

micelárna voda

Zdroj: Shutterstock®

Micelárnu vodu môžete zakúpiť v dvoch veľkostiach, 250ml a 500ml. Dávkovanie je v poriadku. Čo je možno pre niekoho mínus, je jej cena. Je určite vyššia, ak ju porovnáme s cenou iných micelárnych vôd v drogériach. Musím však poznamenať, že ak by som porovnala „drogérkovú" micelárnu vodu a túto od Biodermy, tak micelárku z drogérie miniete rýchlejšie. Skutočne, micelárka od Biodermy vám ubúda pomalšie, pretože jej nepotrebujete veľa, aby ste pleť dôkladne odlíčili.

V konečnom dôledku vás teda micelárka Bioderma nevyjde až tak draho, ak si vezmete, že na jednu micelárku Bioderma miniete možno dve drogériové micelárky. Navyše, je podľa môjho osobného názoru účinejšia.

 

Zaujme ťa: BIODERMA Sensibio – čistiaci penivý gél pre citlivú pokožku

micelárna voda Bioderma

Zdroj: Shutterstock®

Rad Sensibio je vytvorený pre citlivú pleť. Je bez alkoholu, bez parfumácie, bez parabénov a hypoalergénny. Odstraňuje aj vodeodolný makeup. Obsahuje trio cukrov - MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE. Svojím pôsobením zabránia, aby pokožka strácala pevnosť a elasticitu. Ak vás zloženie zaujíma podrobnejšie, určite si vyhľadajte na internete každú zložku zvlášť. 

 

Micelárna voda po použití nezanecháva lepkavý pocit, s akým som sa stretla u iných micelárných vôd. Píšu, že nie je nutné ju oplachovať. Ja micelárnu vodu VŽDY oplachujem, pretože micelárna voda je ako saponát na tvár. Nečistotu, maz a zvyšky make upu očistí tri krát rýchlejšie, ako bežné odličovadlo. To je vďaka molekulám (micelám) a ide o skutočne silné a účinné zložky. Takže vôbec nie je dobré ju nechávať na tvári. Oplachujem každú micelárnu vodu, teda aj túto. Avšak všetko je na vašom uvážení.

 

Pozri aj: TEST: Bioderma Hydrabio micelárna voda a Perfecteur krém s SPF 30

bioderma sensibio micelárna voda recenzia

Zdroj: Shutterstock®

Micelárnu vodu som kedysi dávno používala denne, ale po tom, čo sa mi pleť zhoršila (nie dôsledkom micelárnej vody), rozhodla som sa používať ju sporadicky. Micelárka od značky Bioderma vám zabezpečí expresné a dokonalé dočistenie. Skutočne pleť dočistí a ostane vám len čistý vatový tampónik. Využívam ju v prípadoch, ak som veľmi unavená a nechce sa mi absolvovať celý čiastici rituál, ktorý mám už dlhšiu dobu zaužívaný. Čiže, radšej sa odlíčim niekoľkými tampónmi s micelárnou vodou, ako keby som si mala ľahnúť s makeupom. Alebo ak cestujem niekam, kde mi možno nebude vyhovovať voda, alebo tam voda vôbec nie je (napr. na stanovačke).

micelárna odličovacia voda

Zdroj: Shutterstock®

V takýchto prípadoch ju rada používam. Ako vravím, každý máme inú pleť a každému  vyhovuje niečo iné. Musím však povedať, že zo všetkých mnou vyskúšaných micelárnych vôd (neboli to len lacnejšie varianty z drogérie, ale aj iné značky z lekárne), táto od značky Bioderma je jedna z najlepších. 

 

Pozri si: TEST: BIODERMA - Atoderm produkty

FOTOGALÉRIA:

10 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

08.11.2017 15:46

Túto micelárnu vodu mám doma, odkedy som ju objavila, ostala som jej verná...je super :)

Vaše meno:

Michaela Horváthová

Michaela Horváthová

09.11.2017 21:27

Aj ja ju používam

Vaše meno:

Ivana Čekanová

Ivana Čekanová

11.11.2017 22:55

perfektná, bioderma nikdy nesklame

Vaše meno:

Marta Hollá

Marta Hollá

12.11.2017 15:29

Ja ju používam už pekných pár rokov a som veľmi spokojná. Netvrdím, že neskúsim aj iné, no nakoniec sa vždy vrátim k tejto ružovej.

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

14.11.2017 21:11

Odkedy som vyskusala micelarnu vodu Bioderma, nemoze chybat v mojej kozmetickej vybave! Nedrazdi plet, oci ma nestipu a perfektne odlicuje. Vyskusala som aj ine znacky, ale tato je TOP! A tiez ju vzdy po pouziti radsej oplachujem.

Vaše meno:

Daniela Revayová

Daniela Revayová

15.11.2017 18:08

Na tuto vodu nedam dopustit, je super :-)

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

23.11.2017 20:16

puživam ju roky , a nemá konkurenciu verte mi skusila som rôzne značky ale toto sa Bioderme podarilo

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.12.2017 20:17

Biodermu mám rada

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

20.12.2017 19:40

Dcéra ju používa na odporučenie kožnej lekárky maximálne spokojná

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.06.2019 21:28

Na trhu je naozaj široká ponuka, nájsť ten správny nie je jednoduché

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE