Ako si uľahčiť holenie žiletkou?

Ak nepatríte k tým, ktoré chodia na pravidelnú depiláciu ku kozmetičke, ale ani k tým dámam, ktoré si zvykli na epilátor, či voskové prúžky, žiletka je u vás pravdepodobne na dennom programe. Obzvlášť v lete po nej siahame čoraz častejšie. No tento pomocník nám dokáže život aj pekne skomplikovať. Ak holenie žiletkou zanedbáme, môže nás nepríjemne prekvapiť podráždená pokožka, červené fľaky, zarastené chĺpky a dokonca aj vyrážky.

 

Existuje však zopár trikov, ktoré pri holení žiletkou môžeme uplatniť. Cieľ je pritom jasný: hladká a krásna pleť.

 

Odporúčame prečítať: Chudnete? Pite zelený čaj!

 

 

Čo by ste pri holení žiletkou mali rozhodne dodržiavať?

 

Jednorázová žiletka je jednorázová. Ak ju použijeme viac ako raz, hrozí, že si pri ďalšom holení pleť podráždime, prípadne zanesieme nečistotou.  Ale keďže chceme šetriť, nie vždy to aj dodržíme. Akonáhle pocítite, že vaša žiletka je tupá, vyhoďte ju, hrozí riziko, že si v jemných záhyboch spôsobíte ranky, na tupej žiletke sa ale nachádza zaručene toľko baktérii, že vám nehrozí len trochu krvi, ale tiež zápal.

Ako si uľahčiť holenie žiletkou?

Zdroj: Shutterstock®

Holenie na sucho vylúčte. Obzvlášť ak sú vaše chĺpky tvrdé. Pred holením je vždy potrebné ich navlhčenie. Ideálne vlažnou vodou.

 

 

Holenie vám uľahčia aj rôzne peny a gély na holenie. Ich účinky by ste nemali podceňovať. Chĺpky vám zmäkčia lepšie ako obyčajná voda, či sprchový gél. Pokožku zároveň upokoja a ďalšie holenie pomôžu aj oddialiť.

 

 

Vždy hoľte len očistenú pokožku. Ideálne je teda holenie v sprche. Zbavenie nečistôt z pleti by sa dupľom mali týkať podpazušie, kde je pokožka ešte citlivejšia, ako trebárs na nohách. Dajte si záležať na tom, aby ste sa zbavili aj posledných stôp trebárs antiperspirantu. Inak opäť hrozia zápaly a podráždenie. 

 

Odporúčame prečítať: Ako sa v lete postarať o suchú pleť?

Ako si uľahčiť holenie žiletkou?

Zdroj: Shutterstock®

Trpezlivosť a dôslednosť. Rýchle holenie praktizujte radšej len výnimočne. Zvyšujete pri ňom riziko poranenia, ale aj podráždenia. Holenie je samo o sebe akýmsi podráždením pre pokožku, ak na to nebude dostatočne pripravená „odvďačí“ sa vám červenými fliačikmi.

 

 

Hoľte sa radšej večer. Počas noci a spánku má totiž pokožka dostatok času na zregenerovanie. Upokojí sa, „predýcha“ podráždenia a ráno vás uvitá zrevitalizovaná.

 

 

Po holení pleť ošetrite minimálne telovým mliekom. Malo by mať hydratačné vlastnosti, pokožku by malo zvláčniť, dodať jej potrebné vitamíny a upokojiť po holení. Veľmi príjemne pôsobí napríklad aloe vera, pre obzvlášť suchú pleť ale aj klasický olivový, či kokosový olej.

 

 

Pri opakovaných vyrážkach použite po holení detský zásyp, alebo sudocrem, ktoré bežne dostanete v lekárni. Naneste na miesta, ktoré sú najviac podráždené, bývajú to najčastejšie slabiny, ale aj podpazušie. 

 

 

Odporúčame prečítať: Top 10 rokmi overených trikov pre čistú domácnosť

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

2 komentárov

Erika Špacírová

Erika Špacírová

01.07.2015 10:03

holenie je najrýchlejší spôsob odstránenia nežiadúcich chĺpkov

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

01.07.2015 11:48

kedysi som si nohy aj ja holila, bolo to rýchle a bezbolestné no ale už teraz používam holiaci strojček a je to pohodlné hlavne v tom že mi stačí nohy oholiť tak raz za tri týždne a pri holení žiletkou to bolo oveľa častejšie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.