Domáca relaxačná soľ do kúpeľa z prírodných ingrediencií pre dokonalé uvoľnenie tela a mysle

relaxačná soľ do kúpeľa na uvoľnenie tela aj mysle

Domáca relaxačná soľ do kúpeľa je skvelý spôsob, ako si dopriať príjemnú relaxáciu a uvoľnenie po náročnom dni. Dnes sa u nás dozviete, ako si jednoducho vyrobiť vlastnú relaxačnú soľ do kúpeľa doma a aké prísady na to budete potrebovať. Okrem toho vám prezradíme aj niekoľko tipov a trikov, ako zrelaxovať telo a myseľ pri kúpeli so soľou. Nezabudnite si prečítať náš článok a dočkajte sa zaslúženej relaxácie vo vašom vlastnom dome! 

Domáci relaxačný kúpeľ si jednoducho zamilujete!

Domáca relaxačná kúpeľ je skvelý spôsob, ako si dopriať čas len pre seba a uvoľniť sa po náročnom dni. Pripraviť si ju môžete jednoducho a s minimálnymi nákladmi, a predsa si užiť obrovské množstvo relaxácie a pohody.

 • Ako prvý krok si pripravte svoj obľúbený prírodný olej, esenciálnu vôňu alebo kúpeľovú soľ, ktorú pridáte do vane.
 • Osobne odporúčame levanduľový olej alebo soľ, ktoré majú upokojujúci účinok na telo aj myseľ. 
 • Tiež si môžete pridať do vane penu do kúpeľa alebo kúpeľové bombičky pre ešte príjemnejšie relaxačné prostredie.

Potom si pripravte niečo príjemné na počúvanie - môže to byť relaxačná hudba, audiokniha, meditačné cvičenia alebo jednoducho ticho, ak si chcete vychutnať pokoj a ticho svojho domova. Dajte sa do vane, zatvorte oči a nechajte sa unášať príjemnými vôňami a teplom vody.

Počas kúpele sa snažte uvoľniť a oddychovať, hlboko dýchať a zbaviť sa všetkých stresov a starostí dňa. Nezabudnite si po kúpeli dopriať ešte pohár obľúbeného nápoja, napríklad teplého bylinkového čaju a pokračujte vo svojom relaxačnom večere pokojne ďalej.

Domáca relaxačná kúpeľ je skvelý spôsob, ako si dopriať čas pre seba a načerpať novú energiu a pokoj do svojho života. Skúste ju a uvidíte, ako sa budete cítiť ako znovuzrodení.

Odporúčame: Ako skladovať čerešne a ako sa zbaviť červíkov v nich? Máme pre teba TOP tip

relaxačná kúpeľ Depositphotos

Aké sú výhody relaxačného domáceho kúpeľa?

Existuje mnoho výhod relaxačného domáceho kúpeľa, medzi ktoré patrí napríklad aj:

 • Uvoľnenie svalov: Kúpanie vo vani s teplou vodou môže pomôcť uvoľniť napäté svaly a zmierniť bolesti a kŕče.
 • Zlepšenie krvného obehu: Teplá voda z kúpele môže pomôcť zlepšiť krvný obeh a zvýšiť prietok kyslíku a živín do tela.
 • Redukcia stresu a úzkosti: Relaxácia vo vani môže pomôcť zmierniť stres a úzkosť a vytvoriť pocit pokoja a uvoľnenia.
 • Podpora zdravej pokožky: Teplá voda z kúpele môže pomôcť otvoriť póry a odstrániť nečistoty z pokožky, čím prispeje k zdravšiemu vzhľadu pokožky.
 • Osvieženie a regenerácia: Kúpanie vo vani môže poskytnúť celkový pocit osvieženia a regenerácie po dlhom a náročnom dni.

Všetky tieto výhody môžu prispieť k celkovému zlepšeniu zdravia a pohody.

Prírodné liečivé účinky soľných kúpeľov

Soľné kúpele sú známe už po stáročia a ich prírodné liečivé účinky sú dobre zdokumentované. Tu sú niektoré z hlavných benefitov soľných kúpeľov:

 1. Relaxácia a zníženie stresu: Soľné kúpele majú priaznivý účinok na psychickú pohodu a pomáhajú uvoľniť telo od napätia a stresu. Minerály obsiahnuté v soli pôsobia upokojujúco na nervový systém a zlepšujú náladu.

 2. Liečba kožných problémov: Soľné kúpele majú antimikrobiálne a protizápalové účinky, čo znamená, že môžu pomôcť pri liečbe kožných problémov ako ekzémy, akné či psoriáza. Kúpanie v soľnej vode môže tiež podporiť hojenie rán a odstránenie toxínov z pokožky.

 3. Zlepšenie cirkulácie krvi: Kúpanie v soľnej vode môže prispieť k zlepšeniu krvného obehu a stimulovať lymfatický systém. To môže mať priaznivý účinok na celkové zdravie organizmu a môže pomôcť pri ochorení spojených s krvným obehom.

 4. Odstraňovanie nahromadených toxínov: Soľné kúpele môžu pomôcť pri odstraňovaní nahromadených toxínov a odpadových látok z tela. Minerály obsiahnuté v soli môžu pôsobiť ako prírodné detoxikačné látky a pomôcť pri čistení organizmu.

Soľné kúpele majú celkovo mnoho liečivých účinkov a môžu byť veľmi prospešné pre naše zdravie a pohodu. 

Soľné kúpele majú mnoho liečivých účinkov na telo. Niektoré z týchto účinkov zahŕňajú:

 • Uvoľnenie svalov a zmiernenie svalových bolestí
 • Zlepšenie krvného obehu
 • Zmierňovanie stresu a úzkosti
 • Zlepšenie spánku
 • Čistenie pórov a zlepšenie stavu pleti
 • Pomoc pri liečbe ekzémov a iných kožných problémov
 • Detoxikácia organizmu
 • Zmierňovanie začínajúceho prechladnutia a chrípky

Celkovo možno povedať, že soľné kúpele majú blahodárny účinok na telo a myseľ a môžu byť skvelým spôsobom, ako si dopriať relaxáciu a požiadanú starostlivosť o vlastné telo.

Neprehliadnite: Uvažuješ o cukrovom nástreku pre krásne zdravé opálenie? Toto je 6 prípadov, kedy to nie je vhodné!

relaxačné tipy pre domáce wellness Depositphotos

Relaxačné tipy pre kúpeľové rituály

 1. Začnite svoj kúpeľový rituál tým, že si vytvoríte príjemné prostredie – zapáľte sviečky, použite relaxačnú hudbu a príjemné osvetlenie.

 2. Pripravte si pohodlnú teplú vodu a pridajte do nej prírodné oleje alebo vonné esencie, ktoré vám pomôžu relaxovať a uvoľniť sa.

 3. Počas kúpeľa si choďte relaxovať tým, že si zatvoríte oči a sústredíte sa len na svoje pocity. Môžete si predstaviť, že sa vaše telo postupne uvoľňuje a odstraňuje všetky negatívne emócie.

 4. Po umytí tela si môžete dopriať aj jemnú masáž pomocou telového oleja alebo hydratačnej krému. Masáž pomôže uvoľniť napätie v svaloch a zlepšiť prekrvenie.

 5. Po kúpeli si doprajte čas na oddych a relaxáciu. Môžete si napríklad vychutnať šálku čaju alebo teplej vody s medom a citrónom a pokojne sa zamyslieť nad svojimi myšlienkami.

 6. Záver kúpeľného rituálu môžete uzavrieť aj meditáciou alebo jógovými cvičeniami, ktoré vám pomôžu uvoľniť stres a získať vnútorný pokoj.

Veríme, že vám tieto tipy pomôžu pri príprave vašich relaxačných kúpeľových rituálov. Užite si ich a nezabudnite na seba a svoje telo.

Wellness doma s relaxačnými kúpeľmi 

Wellness doma s relaxačnými kúpeľmi je skvelý spôsob, ako si dopriať oddych a relaxáciu priamo v pohodlí svojho domova. Relaxačné kúpeľe sú ideálnym spôsobom, ako si načerpať nové sily, zmierniť stres a uvoľniť sa po náročnom dni.

Existuje mnoho rôznych druhov relaxačných kúpeľov, ktoré si môžete vychutnať doma. Môžete si vybrať medzi horúcimi kúpeľmi, ktoré pomáhajú uvoľniť svaly a zmierniť bolesť, alebo chladivými kúpeľmi, ktoré majú osviežujúci a omladzujúci účinok. Ďalšou možnosťou sú aromatické kúpele, do ktorých pridáte éterické oleje s relaxačnými vôňami, ako je levanduľa alebo bergamot, ktoré pomôžu uvoľniť vašu myseľ a telo.

Pri príprave relaxačného kúpeľa doma je dôležité mať na pamäti niektoré veci, ako napríklad:

 • Dôležité je vybrať správny typ kúpeľa podľa vašich preferencií a priestorových možností. 
 • Okrem toho je dôležité venovať pozornosť aj kvalite vody v kúpeli, aby ste si mohli vychutnávať svoj relaxačný rituál bez obáv o zdravie.

Takže ak chcete zažiť príjemné chvíle relaxácie a oddychu priamo v pohodlí svojho domova, neváhajte investovať do relaxačného kúpeľa. Vaše telo a myseľ vám budú vďačné za tento príjemný spôsob, ako sa o seba starať a dopriať si zaslúžený oddych.

Odporúčame aj: Domáci olej na nechty: Najlepší spôsob, ako ich vyživiť a posilniť

recept na domácu soľ do kúpeľa Depositphotos

Prírodné ingrediencie do kúpeľa 

Prírodné ingrediencie do kúpeľa sú skvelým spôsobom, ako si dopriať relaxačný a očisťujúci zážitok. Tieto prírodné látky majú blahodárne účinky na telo aj myseľ a dokážu výrazne zlepšiť vašu náladu a celkový stav.

 • Jednou z najobľúbenejších prírodných ingrediencií do kúpeľa je soľ, najmä morská soľ. Táto soľ obsahuje minerály, ktoré majú očisťujúce a detoxikačné účinky na pokožku. Okrem toho prispieva k relaxácii svalov a zmäkčuje pokožku.
 • Ďalšou obľúbenou ingredienciou do kúpeľa sú éterické oleje. Tieto oleje majú silné terapeutické účinky a dokážu ovplyvniť vašu náladu a zmysly. Napríklad levanduľový olej je známy svojimi upokojujúcimi vlastnosťami, zatiaľ čo citrusové oleje sú osviežujúce a povzbudzujúce.
 • Med je tiež skvelou prírodnou ingredienciou do kúpeľa. Obsahuje antioxidanty a antibakteriálne látky, ktoré napomáhajú hydratácii pokožky a bojujú proti akné a iným kožným problémom.

Ďalšie prírodné ingrediencie do kúpeľa môžu zahŕňať ovsené vločky, bylinky, éterické oleje, med a mlieko. Kombináciou týchto prírodných zložiek si môžete vytvoriť vlastný kúpeľový rituál, ktorý vám pomôže odreagovať sa, uvoľniť sa a načerpať nové pozitívne energie. 

Takže neváhajte vyskúšať prírodné ingrediencie do kúpeľa a doprajte si skutočný relaxačný zážitok pre telo aj myseľ.

Recept na domácu relaxačnú soľ do kúpeľa

Na domácu relaxačnú soľ do kúpeľa budete potrebovať:

 • 2 šálky hrubej morskej soli
 • 1 šálka Epsom soli
 • lyžicu sódy bikarbóny
 • pár kvapiek esenciálneho oleja podľa vášho výberu (napr. levanduľa, mäta, eukalyptus)

Postup prípravy:

 1. V miske zmiešajte hrubú morskú soľ, epsomskú soľ a sódu bikarbónu.
 2. Ak chcete, pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja a dôkladne premiešajte.
 3. Uchovávajte soľ v uzavretom nádobe, aby si zachovala čerstvosť.
 4. Na relaxačný kúpeľ pridajte 1-2 šálky soľnej zmesi do teplej vody a poďte si oddýchnuť.

Táto relaxačná soľ do kúpeľa pomôže zmäkčiť pokožku a uvoľniť napätie po náročnom dni. Užite si svoj čas v kúpeli!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE