Leto je, zdá sa, už nenávratne preč.
Túto letnú sezónu nám teplé slnečné lúče príliš nepriali a slniečko sme si preto príliš neužili. V prípade, že túžite po opálenom vzhľade aj na jeseň či v zime, ponúkame vám nasledovné tri možné riešenia.
Samoopaľovacie prípravky
Samoopaľovacie prípravky sú jednou z tých menej finančne náročných možností. Takýchto výrobkov nájdete v drogériách hneď niekoľko od viacerých výrobcov, najčastejšie však v dvoch formách. Samoopaľovacie krémy či samoopaľovacie spreje. Takéto výrobky sa považujú za bezpečný prostriedok pri získaní opáleného vzhľadu. Samozrejme, každý môže na daný výrobok zareagovať iným spôsobom.
Odporúčame prečítať: Holiť, depilovať alebo epilovať?
Ako fungujú? Prípravky majú schopnosť naviazať sa na jednotlivé bunky pokožky. Pred samotným nanášaním sa odporúča zbaviť pokožku odumretých buniek (pretože s najväčšou pravdepodobnosťou sa prípravok nanesie na ne a ,,opálenie“ potom dlho nevydrží) napríklad peelingom. Prípravok rozotierajte/striekajte rovnomerne. Takýmto spôsobom predídete fľakom. Opatrnosť sa odporúča aj pri aplikácii na tvár. Po aplikácii si nezabudnite umyť ruky.
Odporúčame prečítať: Pigmentové škrvny - problém žien i mužov
Opálenie nástrekom
Ďalšou možnou alternatívou pre získanie dokonalého opálenia je takzvané opálenie nástrekom. Na rozdiel od samooopaľovacích prípravkov je už nástrek o trochu drahším riešením. Je vhodný najmä v prípadoch rôznych spoločenských akcií či svadby, kedy potrebujete dodať vašej pokožke trochu farby. Pred nástrekom sa odporúča peeling pokožky, ktorý rovnako ako pri samooopaľovacích prípravkoch, zbaví pokožku odumretých buniek. Na nástrek sa odporúča prísť nenalíčená a nepoužiť dezodorant či parfém.
Odporúčame prečítať: Domáce masky na suché vlasy
Samotný nástrek preniká iba do vonkajšej vrstvy (v priebehu 8-10 hodín sa absorbuje úplne) a neohrozuje vnútorné orgány. Po aplikácii je potrebné vyvarovať sa na niekoľko hodín vode a fyzickým aktivitám, pri ktorých by ste sa spotili. Pri ideálnych podmienkach takéto ,,opálenie“ vydrží približne týždeň.
Solárium
Treťou možnou alternatívou je solárium. Pri otázke solária sa delia ľudia na dva tábory. Zástancovia solárií a tí, ktorí soláriá spájajú s možnými zdravotnými rizikami, ako napríklad rakovina kože a starnutie pokožky. Vo všeobecnosti by ste to preto nemali s návštevou solárií preháňať a nájsť ,,zlatú strednú cestu“. Pred prvou aplikáciou by ste sa mali poradiť s personálom o vhodnej dĺžke opaľovania.
Odporúčame prečítať: Ako sa starať o svoje pery?
Pred opaľovaním si neaplikujte dezodorant, parfém či líčidlá, ktoré by mohli spôsobiť alergickú reakciu. Používajte špeciálne okuliare na ochranu zraku a taktiež aj odporučenú kozmetiku. Aspoň hodinu pred opaľovaním sa nesprchujte a počas letných mesiacov nekombinujte opaľovanie na prirodzenom slnku a soláriu.
OTÁZKA PRE VÁS:
Ako si opálenie udržujete počas jesenných a zimných mesiacov vy?
www.thinkstockphotos.com