Čo hrozí vlasom počas leta? Týmto nástrahám sa treba vyvarovať!

Celý rok sa ich snažíme ošetrovať, no keď príde leto, častokrát príde naše úsilie nazmar. Stačí stráviť jeden deň na slnku alebo niekde pri vode a hneď sa môže naša koruna krásy premeniť na suchú slamu, ktorá ku kráse rozhodne neprispieva.

Slnečné žiarenie môže za to, že sú na konci leta naše vlasy vysušené, poškodené a hlavne bez lesku. Ale povedzme si na rovinu, netreba zvaľovať všetko len na UV žiarenie. Aj náš prístup k vlasom sa odrazí na ich konečnom stave. Aké sú tie najväčšie nástrahy na naše vlasy, ktoré prispievajú k ich zničeniu?

Pozri aj: Plusy a mínusy botoxu na perách: Pred čím sa mať na pozore?

zničené vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Vyblednutie farby ako negatívum číslo jedna

Vybrali ste sa pred odchodom na dovolenku ku svojej kaderníčke kvôli zafarbeniu odrastov alebo kvôli oživeniu vašej pôvodnej farby? Kto by to bol povedal, že to boli zbytočne vyhodené peniaze? Po návrate z dovolenky ste si totižto mohli všimnúť, že farba vašich vlasov stratila na intenzite.

Môže za to už spomínané UV žiarenie, ktoré dokáže svojim pôsobením vyťahať farbu vlasov, preto sú na pohľad svetlejšie. Ak teda uvažujete o radikálnej zmene farby vlasov, tak si toto rozhodnutie odložte na chladnejšie mesiace.

Parusan

Zdroj: Shutterstock®

Zvýšené vypadávanie vlasov

Nie nadarmo sa hovorí, že by sme na dovolenke a všeobecne počas celého leta mali chrániť svoju hlavu. Nielen preto, lebo nám hrozí vyššie riziko vzniku úpalu, ale aj preto, lebo škodí našim vlasovým folikulom.

Dlhodobé pôsobenie slnečného žiarenia na vlasové folikuly môže spôsobiť to, že sa budú zmršťovať, čím dôjde k vypadávaniu vlasov. Aj z tohto dôvodu môžete koncom leta a začiatkom jesene pozorovať zvýšený počet vlasov v odtoku. Ak sa teda tomu chcete vyhnúť, tak nezabúdajte na pokrývku hlavy. Rovnako vám v tomto prípade pomôže aj správne šampónovanie s vhodne zvolenými produktami. Našimi stálicami na poličke v kúpeľni je duo PARUSAN pre ženy, ktoré prispieva k obnove rastového vlasového cyklu a zmierneniu vypadávaniu vlasov.

fénovanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Fénovanie, kulmovanie, žehlenie – radšej NIE!

Nechávať vlasy voľne vyschnúť alebo ich radšej fénovať? Ani jedno, ani druhé! Ak necháte vlasy voľne vyschnúť, riskujete možnosť vzniku lupín alebo plesní. Vlhké prostredie je totižto rajom pre baktérie, ktoré sa môžu usadiť aj na povrchu hlavy, čo v konečnom dôsledku prispieva k vzniku rôznych problémov na povrchu pokožky hlavy. Naopak, časté fénovanie vlasov prispieva k ich vysúšaniu, čím môžu vlasy pôsobiť ako slama.

Tak ako teda? Dôležité je nájsť optimálnu rovnováhu medzi voľným usušením a fénovaním. Ak sa už rozhodnete vlasy fénovať, tak sa už následne vyhnite ich žehleniu alebo kulmovaniu.

Inšpiruj sa: Triky na predĺženie životnosti riasenky: Toto musíš vyskúšať!

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

3 komentárov

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

08.09.2018 08:08

Dôležité je nájsť optimálnu rovnováhu a nevyhýbať sa pokrývke hlavy.

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

09.09.2018 10:43

ja si musím vlasy vysušiť fénom, lebo mám citlivú hlavu- hneď mám západ dutín

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

28.09.2018 13:46

K vlasom sa treba správať šetrne, budú vďačné.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.