Horúce letné počasie nás vábi osviežiť sa v príjemne studenej vode.
V tomto období preto často navštevujeme verejné kúpaliská či prírodné jazerá. S tým však môžu byť spojené nepríjemné zdravotné komplikácie, ktoré sa najčastejšie prejavujú najmä u žien – mykózy, bakteriálne vaginózy či rôzne iné zápaly.
Niekoľko nasledujúcich dní vám potom vie „spríjemniť“ svrbenie, štípanie či výtok. V prípade, že ochorenie už prepuklo a nezaberajú ani voľne dostupné lieky z lekárne, je vhodné navštíviť lekára. Ten vám po vyšetrení predpíše liečbu, ktorú je potrebné dôsledne dodržiavať. V opačnom prípade môže dôjsť k neželanej recidíve a opätovná návšteva lekára je tak nevyhnutná.
Odporúčame prečítať: Zvýšená starostlivosť o nohy v letných mesiacoch
Tomuto všetkému sa však dá zabrániť prevenciou, ktorá spočíva v niekoľkých bodoch.
1. Miesto kúpania je vhodné vopred zvážiť.
V jazerách a štrkoviskách sa vo väčšine prípadov nachádzajú mikroorganizmy, ktoré si s našim telom príliš nerozumejú. Vyhraté však nemáme ani na kúpaliskách, kde sa môžu baktérie rovnako množiť a spôsobiť tak problémy.
2. Výmena mokrých plaviek za suché je po kúpaní dôležitá.
Kvasinky a iné baktérie vlhké prostredie obľubujú a ľahko tak dochádza k ich množeniu. Podobná situácia môže nastať aj pri nosení príliš tesných nohavíc či pri spodnom prádle z umelého materiálu. Radšej preto voľte voľnejšie oblečenie a spodné prádlo z bavlny, vďaka ktorému môže pokožka dýchať.
3. Aj prílišná hygiena škodí.
Počas leta býva naša hygiena častejšia aj v rámci dolných partií. S prílišnou hygienou intímnych partií to však nepreháňajte. Častým umývaním si totiž prirodzené prostredie odstraňujeme a na ochorenia sme tak náchylnejšie.
4. Aviváži sa radšej vyvarujte.
Obľubujete vôňu čerstvo vypraného prádla, ktorú zvýrazňuje aviváž? Pri praní spodného prádla by ste na ňu mali zabudnúť. Parfumácia môže našim intímnym partiám skôr uškodiť.
Odporúčame prečítať: Ako sa po lete zbaviť nových vrások?
Ak aj napriek našim radám občas bojujete s nepríjemnou mykózou, alebo začínate pociťovať prvé príznaky bakteriálnej vaginózy či iného vaginálneho ochorenia, za vyskúšanie stojí aj zdravotnícka pomôcka Intimohelp.
V čom je Intimohelp jedinečný?
Intimohelp obnovuje a udržuje fyziologické pH v pošve, a tým inhibuje množenie baktérií spôsobujúcich bakteriálne vaginózy – Candida Blastomyces. Obsahová látka inulín podporuje rast prirodzenej bakteriálnej flóry, ktorá je veľmi dôležitá pri prevencii rastu baktérií spôsobujúcich infekcie urogenitálneho systému. Účinky Intimohelp sú podporené kyselinou hyalurónovou a vitamínom E, ktoré vaginálnu sliznicu hydratujú, čím zmierňujú svrbenie, vysychanie, pocit napätia a znižujú náchylnosti k mikrotraumám.
Odporúčame prečítať: Ako si poradiť s atopickým ekzémom?
Pri genitálnych infekciách:
- obmedzuje rast patogénov
- zmierňuje svrbenie, prejavy leukorey (belavý výtok z pošvy) a nepríjemný zápach
- obnovuje a udržuje fyziologické pH pošvy
- uvoľňuje napätie vaginálnej sliznice a zvlhčuje ju
Viac informácií nájdete na: www.naturprodukt.sk
Odporúčame prečítať: Začína bežecká sezóna - predídite kŕčom
www.naturprodukt.sk