7 vecí, ktoré majú najväčší vplyv na našu hmotnosť

Máloktorá žena je spokojná so svojou postavou. Kvôli nadváhe strácame vieru vo vlastné schopnosti, sebavedomie, ale aj radosť zo života.

 

Motto: „od pondelka chudnem“,  poznáme všetky. Avšak pre stratu telesnej hmotnosti nestačí iba zmeniť svoje stravovacie návyky.

 

 

Musíte doslova „prepnúť“ mozog na iný program. Treba zosumarizovať svoju genetiku, schopnosti a zdravotné problémy, ak nejaké máte a začať. V tomto článku si priblížime 7 vecí, ktoré najviac ovplyvňujú našu telesnú hmotnosť.  

 

Odporúčame prečítať: 10 spôsobov ako schudnúť rýchlejšie

 

1. JEDLO

 

Áno, bez ohľadu na genetiku a zdravie tu spomínam jedlo. Extra príjem 7500 kalórií predstavuje nárast vašej váhy o 1kg.  7500 kalórii navyše je napríklad 10 čokoládových tyčiniek. Čiže ak denne zjete 100g mliečnej čokolády, bez výdaja, za 10 dní priberiete kilogram. Buďte opatrné.

 

 

2. GÉNY

 

Niektorí ľudia sú geneticky náchylní na rýchle priberanie na váhe, môže za to najmä štítna žľaza, metabolizmus, alebo cukrovka. Ale ani tu sa netreba báť. Stačí viac kontrolovať svoju stravu. Popri zdravej a vyváženej strave nemá šancu ani genetika.

 

Odporúčame prečítať: Uľahčite si život s dýchacími ťažkosťami pomocou jogy

jedlo

Zdroj: Shutterstock®

3. ENDOKRINNÝ SYSTÉM

 

Menopauza, hypotyreóza a ďalšie hormonálne poruchy môžu byť dôvodom, prečo stále priberáte. Najlepší spôsob riešenia je konzultácia s odborníkom – lekárom, ktorý vám môže urobiť hormonálny profil a nasadiť správnu liečbu.

 

 

4. SEDAVÝ SPÔSOB ŽIVOTA

 

Dnes sú technológie všetko a my ľudia sme si tak nejako zvykli byť pohodlní. Pohodlnosť narastá, naše telá trpia. Tento spôsob života je nesprávny, najmä ak chceme schudnúť nejaké to kilo. Hýbať sa – to je riešenie.

 

Odporúčame prečítať: Ako zatočiť s osteoporózou?

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

5. STRES

 

Stres drží naše telo v pohotovosti. To je potom nútené ukladať tukové zásoby pre výživu. Opatrne so stresom. Snažte sa mu vyhýbať a držte svoju myseľ v pokoji . Výsledky sa ukážu – ani sa nenazdáte!

 

Odporúčame prečítať:  Fast Food zdravo!

hydratácia

Zdroj: Shutterstock®

6. DEHYDRATÁCIA

 

Naše telo je závislé na vode. Doslova. Mnohí ľudia na to zabúdajú a tým si iba zbytočne spomaľujú metabolizmus, čo následne uvidia na váhe. Je potrebné vypiť aspoň 1,5 litra vody denne, vyplavíte toxíny, hydratujete všetky tkanivá aj mozog. Berte vodu ako najlepšieho spojenca v boji proti nadváhe.

 

Odporúčame prečítať: Zázrak menom citrón pomáha nášmu zdraviu

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

7. LIEKY

 

Niektoré hormonálne preparáty s priamym účinkom na metabolizmus spôsobujú zvyšovanie telesnej hmotnosti.  Poraďte sa so svojím lekárom o možných vedľajších účinkoch svojich liekov a zvážte výmenu preparátu.

 

Hlavne milé dámy, buďte so sebou spokojné a šťastné. To je hlavné, bez ohľadu na to, koľko kilogramov vážite.

 

Odporúčame prečítať:  Najvhodnejšie ovocie a zelenina na výrobu štiav

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Martina Begalova

Martina Begalova

12.11.2014 09:40

budem na to mysliet :)

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

12.11.2014 12:52

skvelé užitočné a múdre rady

Vaše meno:

Dáša Zrníková

Dáša Zrníková

05.02.2015 19:04

nepomôže nič iné len vydať viac ako prijmeme...a teda ak radi papkáte ako ja treba behať a cvičiť...vlastne behám a cvičím aby som mohla veľa jesť :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE