Ako na jeseň bez melanchólie? Takto si ju vychutnáš!

Čarovná jeseň už pomaly, ale isto nahradzuje doznievajúce leto. Rozhodne to však nie je čas na melanchóliu, či nebodaj depresívne sklony. Ak aj nepatríte k fanynkám tohto ročného obdobia, prekonajte sa a pozrite sa optimisticky spolu s nami na to, aké výhody tento čas prináša. Jeseň nie je len o skorej tme, opadanom lístí a klesajúcich teplotách. Jeseň je aj o voňavých dobrotách, sviežom vzduchu a krásnom babom lete.

Odporúčame prečítať: Ovsené vločky ako zdravá maškrta

jesenné obdobie

Zdroj: Shutterstock®

Hrajte sa a vychutnávajte!

No a čo, že už dávno nie ste školáčky? Vytiahnite svojho milého, kamošku, susedovie deťúrence, alebo hoc aj len samú seba a pripomeňte si so všetkou kreativitou, čo všetko jesenná príroda ponúka. Urobte si šarkana, nazbierajte gaštany a zostavte si z nich krásne jesenné dekorácie. Do domácnosti si nazbierajte tie najkrajšie sfarbené listy, ktoré nájdete pováľané po zemi, halúzky, šišky, konáriky aj jesenné kvety. V prípade slnečného počasia a takmer letných teplôt využite ešte posledné chvíle vyhriatej zeme trebárs na piknik v postupne zaspávajúcej prírode. Jesenná príroda si vás dozaista získa svojím čarom ešte viac než kedykoľvek inokedy.

jesenné pečenie

Zdroj: Shutterstock®

Vybláznite sa v kuchyni

Pripravte si dokonalé jesenné menu. Zájdite na trh a nechajte sa zlákať ku kúpe domácich tekvíc, cukiet, fazuliek, aj húb. Nezabudnite ani na jedlé gaštany, jablká, slivky. Zavárajte, ukladajte do mrazničky na zimu, ale tiež užívajte za čerstva. Jesenné dobrôtky z čerstvých ingrediencií si môžete predsa vychutnať len raz za rok. Ak to počasie dovolí, doprajte si ešte posledné grilovačky, vo večerných hodinách ich už ale radšej doplňte o hrubé ponožky, teplé deky a horúce nápoje.

Odporúčame prečítať:  Čo možno neviete o telesnom tuku

jesenné športy

Zdroj: Shutterstock®

Hýbte sa!

Jeseň je ideálna na siahodlhé prechádzky, obzvlášť, ak vám spoločnosť robí príjemné slniečko. V prípade, že zatúžite aj po troche pohybu, nech sa páči. Ak sa neviete rozhodnúť, aké športy by ste rady počas jesene praktizovali prečítajte si náš článok o jesenných športoch pod holým nebom.

Odporúčame prečítať:  Pre milovníčky kapučína s troškou umenia

jesenná móda

Zdroj: Shutterstock®

Skrášlite sa!

Jeseň so sebou každoročne prináša aj nové trendy v móde a make-upe. Pozrite sa kritickým okom na svoj aktuálny šatník a prehľadajte dôkladne aj svoju kozmetickú taštičku. Make-up trendy na jeseň 2013 prinášajú príjemné farby, rockový štýl, aj mnohými tak obľúbené nahé líčenie. Do módy zas pribúdajú bundičky, čižmičky, svetríky. Nieto divu, slnko už začína byť zubaté.

Jeseň sa dá užiť mnohorakými spôsobmi

Jej najväčšiu výhodou býva práve počasie, ktoré vie byť také akurát. Ak vás predsa len pochytí smútok za letom doprajte si rozveselenie a pri pohári červeného vínka si poobzerajte všetky fotky, ktoré zaznamenali vaše letné okamihy. A s trochou nadhľadu vedzte, že ani sa len nenazdáte a už bude po Vianociach a leto 2014 začne opäť vyklopkávať na dvere.

Odporúčame prečítať:  10 potravín, ktoré vám dodajú energiu

1 komentár
anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

21.09.2014 18:20

mám rada jesen ,ale ked je slnečná

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE