Zažívaš často bezdôvodný plač? Poznáme možné príčiny

Naše telo sa nám snaží dávať červený signál vždy vtedy, keď sa s nami niečo deje. Niekedy sú to bolesti svalov, inokedy stavy úzkosti alebo je to len vyčerpanie a samozrejme, že existuje aj mnoho iných rôznych prejavov problémov s organizmom.

Stáva sa vám však, že vás prepadne bezdôvodný plač, len tak na ulici, doslova z ničoho nič? Aj to je jeden z prejavov, ktorý môžeme považovať za červenú vlajku. Prečítajte si, čo môžu vaše slzy, vznikajúce len tak, bez žiadneho dôvodu, znamenať!

Ten čas v mesiaci

Áno, spomenieme aj obdobie menštruácie. Možno si to neuvedomujete, no v období pred a počas menštruácie ste oveľa citlivejšia, ako v iných častiach mesiaca. Spôsobujú to levely hormónov estrogén a progesterón, ktoré skáču hore dole a robia si s nami čo chcú. V kombinácii so stresom či inými problémami môže byť predmenštruačný syndróm hotovou katastrofou a vy môžete byť extrémne náladová. To môže viesť až k bezdôvodným slzám, pokojne aj niekoľkokrát za deň.

Zaujme ťa: Vieš, čo robiť po odstránení umelých nechtov? Nasleduj tieto kroky

môže za slzy PMS

Zdroj: Shutterstock®

Ste smutná. Ale stále?!

Plač je prejavom smútku, o tom niet žiadnych pochýb. Ale ak plačete tak často, že by ste museli byť v podstate smutná každý deň a niekoľko týždňov, potom už ide pravdepodobne o prejavy depresie. V tomto prípade sa odporúča navštíviť svojho lekára, aby tento dôvod bezdôvodného plakania rýchlo odišiel preč a vy sa budete môcť znova usmievať.

 

Pozri aj: Kedy je najlepší čas na sprchu? Prezradíme ti viac!

prečo neviem prestať plakať

Zdroj: Shutterstock®

Stres a úzkosť

Máte veľa práce a v stresových situáciách, ako sú rôzne krízy na pracovisku, ba dokonca aj v rodinných vzťahoch, vybuchnete až do sĺz? Potom plačete zo stresu, ktorý nedokážete dobre zvládať. Pamätajte, že stres ako taký nie je choroba, no môže postupne k chorobám viesť. V tomto prípade by bolo najlepšie, naučiť sa zvládať stres s noblesou.

Posledným dôvodom, prečo možno plačete bezdôvodne, môže byť, že máte problémy so stavmi úzkosti. Ak sa vám často rozbúcha srdce alebo máte stav paniky či cítite motýle v bruchu, môže to v horších prípadoch vyústiť až do neželaných sĺz. Aj v tomto prípade sa odporúča porozprávať sa s lekárom a problém okamžite vyriešiť.

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

10.04.2018 08:09

Stres, PMS, depresia - živná pôda pre plač.

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

10.04.2018 21:45

Bez dôvodu neplačem,ale rozplakať ma vie napr.dojímavý film,alebo choré deti a naposledy mi vyhŕkli slzy teraz v nedeľu,ked Peter Sagan zvíťazil v ťažkých pretekoch...boli to slzy šťastia a tiež od dojatia :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE