Microblading obočia - toto musíš vedieť pred absolvovaním tohto druhu tetovania!

Microblading obočia alebo inak, tetované obočie, dnes už nie je to, čo bývalo a myslíme to pozitívne. Niet divu, že modré, fialové a zelené tetované „hokejky“ spred desiatich rokov sú ešte stále postačujúcim strašiakom pred touto kozmetickou procedúrou pre mnohé z nás. 

Netreba sa vôbec čudovať, predsa len nejde o farbenie či líčenie, ktoré v prípade nespokojnosti zmažeme. Napriek tomu, čím ďalej tým viac zaplavujú internet vydarené tetované oblúky a nás to v kútiku duše ťahá k nejakej odborníčke, no bojíme sa. Možno je za tým nedôvera, strach z výsledku a bolesti, no napriek tomu vie dobre vytetované obočie veľmi potešiť a uľahčiť život.

Pozri si: Helix Tattoo – rozkošný trend, ktorý nahrádza náušnice

Tie z vás, ktoré do života príroda vypustila bez oblúkov a lá Cara Delevinge, vedia veľmi dobre, aké náročné je denne vykresľovať dokonalé a hlavne rovnaké obočie. V prípade ranného zhonu sa dá povedať, že každý oblúk žije vlastným životom. Tetované obočie dokáže týmto ženám veľmi pomôcť, ale tu je niekoľko informácií, ktoré by ste predtým mali vedieť.

NA ČO SI DÁVAŤ POZOR PRED TETOVANÍM OBOČIA?

1. Nie je tatérka ako tatérka

To, že má certifikát, z nej ešte nerobí odborníčku. Rozhodne musí mať nejaké fotky prác a ak nemá, aspoň sa máte šancu rozhodnúť, či sa chcete zveriť do rúk niekomu, kto práve začína alebo nemá veľkú klientelu. V takom prípade by ste nemali platiť viac ako 150 - 200 EUR.

krasne obocie

Zdroj: Shutterstock®

2. Aká je cena za pretetovanie?

Tetovanie obočia je proces. Počítajte s tým, že niektoré tatérky nemajú v cene zahrnuté pretetovanie, ktoré je po mesiaci nutné! Ak máte vyhliadnuté viaceré odborníčky, opýtajte sa, či je v cene zahrnuté aj pretetovanie. Niekedy sa totiž môže stať, že sa budete tešiť z toho, ako ste ušetrili, ale skutočnosť bude iná.

 

3. Krváca to počas tetovania?

V deň tetovania nepite kávu, nefajčite a nepite alkohol. Spôsobuje to väčšie krvácanie a bolesti. Ak vám vychádza v daný deň menštruácia, poproste svoju tatérku o iný termín. Nebude to tak bolieť a krvácať. Ak to počas tetovania nadmerne krváca, tetovanie je zdĺhavejšie a pracnejšie. Vytvorí sa väčšia chrasta, ktorá zvykne odpadnúť aj s pigmentom.

tetovanie

Zdroj: Shutterstock®

4. Bolí to?

Áno, tetovanie krváca a trošku bolí. Niekoho menej, niekoho viac. Mnohé tatérky potvrdzujú, že ženy nad 30 rokov a tie, ktoré už rodili, nevnímajú túto procedúru ako bolestivú. Netreba sa však obávať, menšia bolesť rozhodne stojí za komfort, ktorý tetované obočie prinesie.

 

Pozri si tiež: Obočie v tvare vtáčieho pierka? Nový trend na sociálnych sieťach!

 

5. Aké iné metódy prirodzeného tetovania existujú?

Obočie je možné tetovať rôznymi spôsobmi. Strojová metóda sa robí prístrojom, ihly nie sú až také tenké ako čepieľky, preto ani imitácia chĺpkov nie je taká dokonalá ako v prípade „microbladingu“. Strojovou metódou je možné robiť aj kompaktné obočie (vyzerá akoby ste mali vykreslené a vyplnené obočie), ale už existujú odborníčky, ktoré vedia tento efekt dosiahnuť aj microbladingom. 

predkreslene obocie

Zdroj: Shutterstock®

6. Ako sa obočie hojí?

V deň tetovania a minimálne tri dni po tetovaní sa treba pripraviť na to, že obočie mierne páli, štípe, v mieste tetovania sa sťahuje pokožka a vznikajú malé chrasty, ktoré po pár dňoch samovoľne opadávajú. Minimálne 3-4 dni po tetovaní vyzerá obočie omnoho tmavšie, než v skutočnosti bude, keď všetky chrasty opadajú. Počítajte s tým, že tetovanie bude o 50 % svetlejšie. Po microbladingu si neplánujte dôležité stretnutia minimálne 7 dní, ak sa obávate, že vám budú chrasty prekážať.

7. Je to navždy?

Microblading nie je navždy, po dvoch rokoch bude potrebné pretetovanie. Ak sa rozhodnete, že tetované obočie už nie je pre vás, stačí ho nechať úplne vyblednúť, jemný odtieň tam ostane, ale bude okom takmer nebadateľný. Aj v tomto prípade je to však individuálne, niekomu ostane farba v dobrej kondícii aj štyri roky a niekomu treba obočie pretetovať už po roku. 

dokonalé obočie

Zdroj: Shutterstock®

8. Kedy je ideálny čas na microblading obočia?

O tetované obočie sa treba starať predovšetkým v lete. Neustále opaľovanie, či návštevy solárií nerobia dobre rovnako vašej pleti ako tetovanému obočiu. Ideálny čas na tetovanie obočia je jeseň a zima. Kozmetické štúdiá neodmietajú tetovať obočie aj v letných a jarných mesiacoch, avšak v teplých mesiacoch si treba tetované miesto krémovať opaľovacími krémami s vysokým faktorom, aby nedochádzalo k nežiadúcim farebným zmenám.

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

8 komentárov

benynka

benynka

21.09.2017 09:09

nepáčia sa mi tieto tetované obočia, keď tak len nejaké chýbajúce chĺpky na zahustenie

Vaše meno:

Marie Gutmannová

Marie Gutmannová

22.09.2017 12:19

dobre vediet

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.09.2017 19:46

zaujímavé

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

24.09.2017 07:13

màm čerstvo tetované obočie čiarkovaním a neľutujem toto rozhodnutie.. je to super!

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

24.09.2017 16:24

aj keď obočie mám veľmi riedke, jemné, neviem či by som to skúsila..

Vaše meno:

Mia Lock

Mia Lock

24.09.2017 23:10

Super článok! :) Tiež ma to k nemu láka, no strach víťazí :)

Vaše meno:

Jana Hricová

Jana Hricová

15.12.2017 16:09

žiaden strach, všetko ok

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

21.08.2019 20:59

dobre vedieť o tetovaní,práve sa rozhodujem ísť na tetovanie obočia..dobre rady

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.