4 symboly ochrany – ako fungujú?

Symboly sprevádzajú ľudstvo už od pradávna. Človek vo viere, ale aj strachu, neraz pripisoval magické vlastnosti čomusi,  s čím sa potom takáto charakteristika vliekla, trebárs až do dneška. Len si spomeňme aké charakteristiky zvykneme napríklad prisudzovať my. Odvážny ako lev, či smelý ako zajac?

 

Symboly nájdeme v ríši zvierat, ale aj mimo nej. Dnes sa pozrieme na najčastejšie symboly, ktoré by nás podľa našich predkov mali chrániť. A verte, alebo nie, veľmi často sa vyskytujú aj v našich domácnostiach. Niekedy ich tam dokonca máme hoc aj nevedomky.

 

 

PODKOVA 

 

Ak si chceme privolať šťastie, mali by sme podkovu na stene nasmerovať tak, aby vytvárala akúsi nádobku. A teda jej konce by mali smerovať nahor a podkova by mala byť v tvare akéhosi U. Takto uložená bude mať možnosť šťastie pre nás kopiť, v opačnom prípade, by sa po nej len šťastie kĺzalo a míňalo nás. Aj takéto rady okolo podkovy existujú. Podkova sa symbolom pre šťastie a ochranu nestala len tak náhodou. Svojím tvarom pripomína polmesiac, alebo kosák, ktoré sa ako symboly ochrany veľmi často vyskytovali v egyptskej ikonografii. Podkovu za ochranným účelom využil aj britský admirál Nelson, ktorý vraj vyplával do bojov na svoje lodi Victory s podkovou pribitou na stožiar. 

 

Odporúčame prečítať: Minikurz grafológie: Spoznajte seba aj ostatných podľa písma

4 symboly ochrany – ako fungujú?

Zdroj: Shutterstock®

KRUH 

 

Čo je v kruhu, to je chránené pred akýmkoľvek zlom. Tak napríklad, ak sa aspoň okrajovo zaoberáte ezoterikou, možno poznáte rady, ako si pred „čarovaním“ urobiť vôkol seba ochranný kruh. Alebo ako sa chrániť psychicky pred zlom, vizualizovaním kruhu okolo seba, či svojich blízkych. Kruhu zodpovedá napríklad aj prsteň, ktorému sa aj vo svete mágie dodnes pripisujú ochranárske schopnosti. Jeho sila je ešte väčšia, ak je do prsteňa vsadený vzácny kameň. Zlo napríklad pomôže odohnať diamant, smaragd, alebo achát. O dôvod viac si dopriať luxusnejší šperk, nemyslíte?

 

 

KRÍŽ

 

Kríž poznáme z kresťanstva, no známy je aj z geometrie. Tento tvar má hneď niekoľko významov, tým najznámejším je ale ochrana. Veriaci ľudia sa pred zlom už akosi podvedome prežehnajú (práve v tvare kríža), krížiky nám visia na krkoch, ale aj na stenách. Verí sa, že kríž odháňa zlo a privoláva šťastie. Ešte pred kresťanskou vierou (pred narodením Ježiša) podobný znak používali Židia – išlo o akési požehnanie v tvare písmena T, čo predstavovalo veľkolepý chrám, ktorý dal v Jeruzaleme postaviť Herodes Veľký v rokoch 29 – 9 pred n.l. 

 

Odporúčame prečítať: Aký vás čaká deň? Vypočítajte si to za pomoci numerológie!

4 symboly ochrany – ako fungujú?

Zdroj: Shutterstock®

POLMESIAC

 

Tento symbol ochrany bol známy už v časoch Byzantskej ríše, cca 341 rokov pred naším letopočtom. To, že sa Bohyňa Hekata stala ochrankyňou tejto ríše nie je žiadna náhoda. Keď sa totiž v noci prikrádali k mestu nepriatelia v podobe macedónskych oddielov, nad mestom vykukol z ničoho nič polmesiac. Obrancovia mesta tak za jeho pomoci mohli odraziť útok. Na počesť Bohyne sa polmesiac aj hviezda razili neskôr na minciach. Ako symbol ochrany ich o pár storočí neskôr prijali aj Turci a prívrženci islamu. 

 

Odporúčame prečítať: 5 rád ako byť zdravším človekom

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

1 komentár

Vlasta Mäsiarová

Vlasta Mäsiarová

24.12.2017 14:15

, tento článok je super

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.