Tehotenská masáž – aké sú jej pozitíva a ako prebieha?

Ste práve v radostnom očakávaní? Tehotenstvo je krásne obdobie pre každú budúcu mamičku. S tehotenstvom však prichádzajú nielen radosti, ale i starosti, ktoré sa môžu prejavovať v podobe bolestivého chrbta, ťažkých opuchnutých nôh či prstov na rukách. Pre všetky budúce mamičky ponúkame príjemné riešenie, v rámci ktorého sa dokáže mamička odreagovať a uvoľniť. Počuli ste už o tehotenskej masáži?

O akú masáž ide?

Nakoľko v tomto období je zaťažený chrbát a chodidlá, ktoré zvyknú často opúchať, masáž je zameraná práve na ne. Ide predovšetkým o klasickú masáž chrbta, šije, ale aj lymfodrenáž a reflexnú masáž chodidiel. 

Odporúčame prečítať: Čo nás robí šťastnými

masáž pre tehotné

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho je masáž určená?

Masáž sa odporúča každej budúcej mamičke, ktorá sa potrebuje uvoľniť od stresového i svalového napätia či jednoducho zrelaxovať. Masáž sa zväčša vykonáva od 4. mesiaca tehotenstva.

V prípade rizikového tehotenstva je masáž povolená iba so súhlasom ošetrujúceho lekára, ktorý potvrdí, že masáž nijakým spôsobom neohrozí mamičku ani dieťatko. Rovnako aj v prípade vysokého krvného tlaku, cukrovke či iných menších komplikáciách.

Pozri aj: Tehotenstvo si zjavne užíva: Táto žena je tehotná už 14 rokov!

masáž v tehotenstve

Zdroj: Shutterstock®

Aké pozitívne účinky môže mať tehotenská masáž:

  • pozitívne ovplyvňuje psychiku budúcej mamičky,
  • uľahčuje tehotenstvo a samotný pôrod,
  • pomáha mamičke zmierniť tehotenskú nevoľnosť,
  • pomáha pri bolestiach chrbtice, šije, hlavy a celého tela,
  • pôsobí na opuchy nôh a prináša úľavu.

Ako samotná masáž prebieha?

S bruškom nie je možné ležať tak, ako na klasickej masážnej posteli, preto mamička zväčša kľačí na špeciálnej masážnej podložke, vo vyššom štádiu tehotenstva môže byť masáž vykonávaná tak, že mamička leží na jednom boku. Pri masáži sa používajú špeciálne nedráždivé oleje (nie každý olej je totiž v tehotenstve povolený), najčastejšie mandľový, ktorý pomáha v boji proti striám či zvyšuje elasticitu pokožky. 

Odporúčame prečítať: Svadba s bruškom

tehotenstvo

Zdroj: Shutterstock®

Pred samotnou masážou sa do oleja primieša liečivá silica, ktorú si mamička vyberie podľa svojej nálady a chuti. Pomalými a jemnými pohybmi sa premasíruje celé telo i bruško v prípade, že si to mamička želá. Svaly mamičky sa pri masáži uvoľnia a dieťatko tak môže mať v brušku viac priestoru pre pohyb a prípadné kotrmelce.

Výhodou tejto masáže je fakt, že masáž je bezpečná a mamička ju môže absolvovať aj tesne pred samotným pôrodom.

OTÁZKA PRE VÁS:

Počuli ste už o tehotenskej masáži? 

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

0 komentárov

autor komentu

Vaše meno:

Pre zapojenie do súťaže je potrebné vyplniť tieto údaje:

Email:

Telefón:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.