Naučte sa obremeniť od povinností

Mať naplánovanú každú minútu v snahe stihnúť všetky povinnosti poznajú všetky rodiny s malými či väčšími deťmi. Denná šichta začína už ranným budíčkom... ako na povel štartujeme z postele pri tom známom cŕŕŕŕŕŕŕn!

 

Napriek silnej túžbe otočiť sa na druhý bok vstávate, aby sa vám v ideálnom prípade podarilo zobudiť drobcov v dobrej nálade. Ďalej nachystať im oblečenie, ktoré nebudú bojtkotovať, naservírovať raňajky ktoré zachutia a zasýtia, pripraviť desiatu, ktorú nedarujú radšej spolužiakom, a tak nejak popri tom všetkom aj seba upraviť do stavu vhodného na aktívny deň v práci. Zabuchete dvere domu a ide sa.

 

Odporúčame prečítať: Zdravý recept na Ovsené mlieko z MioMatu

 

Kaša z quinoe

Zdroj: Shutterstock®

Odviezť deti do školy a v dopravnej špičke sa dostať načas do práce – to je ďalšia výzva, ktorú denne zvládate. Súčasne prepínate „gombík“ a sústredíte sa na prácu a všetky úlohy, termíny, stretnutia. Čas beží a vy to všetko musíte stihnúť tak, aby vaše deti neboli v družine posledné, aby ste stihli všetky krúžky a popri tom nakúpili, obriadili domácnosť, navarili chutnú a zdravú večeru. V lepšom prípade pred večierkou už len skontrolujete domáce úlohy a tešíte sa na chvíľku relaxu, aby ste tento kolotoč zajtra opäť zvládli. A možno si hovoríte, že by sa vám zišiel pomocník. Takého do kuchyne vám práve predstavíme. Volá sa MioMat.

 

Odporúčame prečítať:  Superpotraviny - chia a konopné semienka

Hroznovo-jablkový smoothie

Zdroj: Shutterstock®

MioMat vám uľahčí varenie pre vašu rodinu, pretože navarí za vás. Vašim deťom zaručene zachutia domáce výživy na raňajky či desiatu alebo čerstvé zdravé smoothies. A obľúbite si ich aj vy, pretože kým ich MioMat pripravuje, môžete robiť čosí iné, užitočné.

 

Odporúčame prečítať: Chudnite zdravo s ovocím

Cesnačka

Zdroj: Shutterstock®

Úspech budú mať aj krémové polievky. Dostali ste chuť na hríbovú polivku? Alebo z azuki fazuliek či ružičkového kelu? Stačí ak ingrediencie vložíte do MioMatu a ten sa o varenie postará. Vy zatiaľ periete, upratujete či píšete domáce úlohy s vašimi deťmi. MioMat sa o 25 minút ohlási a ide jesť. Množstvo ďalších tipov ako rýchlo a zdravo variť s MioMatom nájdete tu: http://www.miomat.sk/recepty/

 

Odporúčame prečítať:  Krémová fazuľovo-tekvicová polievka z MioMatu

Banánovo-ananásový kokteil

Zdroj: Shutterstock®

Čas máte len jeden, preto ho využite efektívne a uľahčite si prácu, kde sa to dá. Ak sa vám to podarí, či už vďaka MioMatu alebo iným domácim pomocníkom, napíšte nám na www.facebook.com/miomatsk. Najzaujímavejší tip na uľahčenie povinností odmeníme.

 

Odporúčame prečítať: Cukinovo-hríbová polievka z MioMatu

Zdroj: www.miomat.sk

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

23.09.2014 10:57

už ste tu o MIOMATE viac krát písali je to zaujímavá vecička,ja varím a pečiem pre 8 ľudí a cez víkend je nás aj 10 a to varím aj na dvoje

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE