Prednedávnom boli teplomery nedostatkovým tovarom, rovnako ako vitamín C či droždie. Nový koronavírus spôsobil výpadok mnohých produktov a vecí, ktoré sú v podstate pre ľudské zdravie dôležité. Taký teplomer v domácnosti sa vždy hodí. Človek totižto nikdy nevie, kedy ho bude potrebovať. A obzvlášť v tomto chrípkovom a zároveň aj pandemickom období. Čo však, ak sa necítite dobre, no teplomer nemáte po ruke? Ako odhaliť či vaše telo bojuje s nejakým vírusom a jeho reakciou je práve zvýšená telesná teplota?
Keď hovoríme o zvýšenej teplote, tak hovoríme o teplote nad 37 °C. V tomto prípade však nie sú potrebné žiadne lieky na zníženie teploty či bylinky na horúčku, nakoľko si telo dokáže samo poradiť. Nad 38 °C môžeme hovoriť o horúčke, pri ktorej telo bojuje s nejakým vírusom.
Odporúčame: Zvýšená lámavosť kostí: Príčinou môže byť vážne genetické ochorenie
Chrbát ruky
Ak sa vám zdá, že máte teplotu a necítite sa dobre, tak priložte ruku na svoje čelo. Respektíve požiadajte niekoho iného, aby vám takýmto spôsobom „zmeral teplotu“. Tento trik všetci poznáme, avšak najčastejšie na čelo prikladáme dlaň. Tá však nie je taká citlivá na zmeny teplôt. Lepšie je priložiť na čelo alebo na krk chrbát ruky. Ak ste chorý, tak čelo bude výraznejšie teplejšie.
Sledujte svoj moč
Pri horúčke pomerne často dochádza ku dehydratácii organizmu. Ak sa cítite „pod psa“ je pravdepodobné, že si nebudete uvedomovať, koľko vody ste počas dňa vypili – predovšetkým nie v prípade, že celý deň ležíte v posteli. Ak je váš moč tmavožltej farby a na toaletu chodíte menej často, tak je pravdepodobné, že ste dehydrovaný. Jasným znakom môže byť aj sucho v ústach.
Bolesť hlavy
Keď nás bolí hlava a nie je to pre nás úplne bežné, tak vieme, že niečo nie je v poriadku. Taká bolesť hlavy môže byť príznakom horúčky. Ak sa k tomu pridá aj nepríjemná bolesť celého tela a nadmerná únava, tak je jasné, že vaše telo bojuje s horúčkou.
Zaujme ťa: Ako odstrániť zápal z tela? Dopraj si detox, ktorý ťa zbaví prekyslenia organizmu!