Toto sú mínusy bielenia zubov

 

Žiarivo biely úsmev dokáže pridať nielen na kráse, ale aj na výške vášho sebavedomia. To je aj dôvod, prečo mnohí z nás siahajú po bieliacich pastách alebo pásikoch, ktoré sľubujú biely úsmev za pár týždňov.

 

Hoci sa výsledok môže dostaviť a vy sa budete tešiť z bieleho chrupu, negatívne následky si môže odniesť vaša zubná sklovina. 

 

Nezničte si zubnú sklovinu

 

Bieliace prípravky na zuby sa dajú zohnať v ktorejkoľvek drogérií či v lekárni a zaručujú vám žiarivé zuby po pár použitiach. Pri bielení by ste však mali myslieť na to, že väčšina týchto produktov obsahujú isté percento aktívnej bieliacej látky. Čím je percento vyššie, tým bude bieliaci efekt viditeľnejší, no zároveň aj menej šetrný k vášmu chrupu. Pred bielením by ste mali navštíviť svojho zubného lekára a poradiť a s ním o ďalšom postupe. 

 

Odporúčame prečítať: Potraviny, ktoré do chladničky nepatria

Toto sú mínusy bielenia zubov

Zdroj: Shutterstock®

Vyššia citlivosť zubov

 

Pri mechanickom bielení sa odstraňujú nečistoty obrusovaním povrchovej časti zubov. Najčastejšie sa využívajú bieliace zubné pasty, ktoré môžu mať príliš silnú „brúsiacu“ schopnosť a následne tým poškodia vašu zubnú sklovinu. Tá je celkom tenká, takže pri dlhodobom bielení sa môže stať, že vaše zuby budú citlivejšie. 

 

 

Dočasná diéta na pár týždňov

 

Ak podstupujete dlhší proces bielenia zubov, mali by ste sa vyhýbať potravinám, ktoré majú silné farebné pigmenty a mohli by vám zuby nepríjemne zafarbiť. Vynechajte kávu, červené víno, čierne čaje, cviklu a mnohé ďalšie potraviny so silným zafarbením. Túto „diétu“ by ste mali ideálne držať nielen počas bieliacej kúry, ale aj dva týždne po nej. 

 

Odporúčame prečítať: Najzdravšie letné ovocie si natrháte v záhrade

Toto sú mínusy bielenia zubov

Zdroj: Shutterstock®

Bolesť ďasien

 

Pri neodbornom bielení zubov môže dôjsť aj k závažnejším zdravotným problémom ako je zápal ďasien. Ten vzniká najmä vtedy, keď bieliaca látka prenikne na povrch ďasna. Tomuto problému sa vyhnete ak navštívite zubnú ambulanciu, kde na váš chrup vyrobia nosič bieliaceho gélu. Optimálna frekvencia tohto typu bielenia je dvakrát do týždňa a potom je ideálne zvoliť trojmesačnú pauzu.

 

Odporúčame prečítať: Vypestujte si šampiňóny u vás doma

Toto sú mínusy bielenia zubov

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!
2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

18.03.2016 18:42

taketo bieleni zubov som nikdy nepodstupila,okrem zubnej pasty, medzizubnych kefiek a niti, pouzivam na moje "bielenie" zubov - Bieliaci zubny puder Fluor - kupujem si v zdravotnych potrebach, som s nim maximalne spokojna

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.04.2016 19:12

veru áno veľmi to ničí sklovinu, nepodstúpila by som také bielenie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE