Ako predchádzať úrazom pri zimných športoch

 

 

Otvárame zimnú športovú

sezónu, aj keď toho snehu ešte moc nenapadlo. Ale keďže sme optimisti, veríme, že nakoniec si aj snehu užijeme a budeme môcť vytiahnuť lyže, bežky a sánky a hurá na svahy.

 

 

 

 

No nedostatok snehu nám nebráni v zimných športoch už začať. Krasokorčulovanie je šport, ktorým môžeme rozhýbať naše telo nezávisle od snehu, pravda, ak máte v blízkosti zimný štadión. Dnes sa zameriame sa na rady a typy pre amatérske tréningy, aj keď podobnosť s profi zraneniami nie je čisto náhodná!

bandáže na kolená

Zdroj: Shutterstock®

Spevňujúce a športové bandáže FUTURO™ obsahujú široký výber výrobkov, ktoré vám umožňujú aktívnejší a menej bolestný život. Úrazy, pády, nepríjemné zranenia sa stávajú pri bežných činnostiach ale častejšie pri športových aktivitách. Každý z nás pozná najlepšie svoje telo a svoje možnosti. Ak sa chceme vyhnúť úrazom, jednou z možností je spevniť si tie časti tela, ktoré máme oslabené, alebo ktoré budú preťažené pri danej aktivite.

 

1.    Pri krasokorčulovaní dostávajú zabrať hlavne nohy – kolená. Ľad nepatrí medzi najmäkšie povrchy, a preto ak máte problém s kolenami, chráňte ich stabilizačnými bandážami. Široký výber od spevňujúcich po bandáže s kovovými výstuhami. Radi vám pomôžeme pri ich výbere.

2.   Čo sa najčastejšie stane na ľade? Pád... A čím sa snažíme zmierniť pád? Rukou. Spevnenie zápästia nie je nevyhnutné, ale ak ho máte oslabené z hocijakého dôvodu, radšej použite bandáž. Zabránite nepríjemným zraneniam a vhodné sú aj na kolieskové korčule. Vyberte si z verzií: športové (čierne) alebo spevňujúce (béžové) bandáže.

bandáže na ruky

Zdroj: Shutterstock®

3.    Teraz to bude špecialitka na lakeť: lakťová bandáž s podložkou. Ľudí, ktorý trpia syndrómom preťaženia, tenisovým/golfovým lakťom príbuda. A tá vystrelujúca bolesť je naozaj nepríjemná. Čiže také narazenie lakťa by bolo asi to posledné, čo by ste potrebovali. 

chladivý a teplý sprej

Zdroj: Shutterstock®

Našim cieľom nie je „obaliť“ váš do bandáží, ale upozorniť vás na všetky nepríjemnosti, ktoré vás môžu stretnúť. Je už len na vás, aby ste zvážili, čo je pre vás to najlepšie. Ak by ste potrebovali s hocičím poradiť, radi pomôžeme.

 

Ak predsa len dôjde k nepríjemnému pádu, zraneniu, aj tu máme pár tipov, ako zmierniť následky. Do každej športovej tašky patrí: ColdHot™ Cold chladivý sprej

 

Prvá pomoc pri vytknutí, natiahnutí svalu, výrone, kŕči. Okamžite zmrazí, zmierni bolesť a opuch. Nepoužívajte na otvorené rany, poškrabance, odreniny.

 

Keď je vaše zranenie vážnejšie, máte opuch, natiahnutý sval, výron potrebujete kľud a ľad, ideálne sú pre vás ColdHot gélové obklady™

chladivé obklady

Zdroj: Shutterstock®

coldhot comfort

Zdroj: Shutterstock®

Gélové obklady sa dajú použiť dvojakým spôsobom: buď ich dáte vychladiť do mrazničky, chladíte postihnuté miesto max. 20 min, alebo ich zohrejete v mikrovlnke a prehrievate si natiahnutý sval, alebo zohrievate kríže. Dostupné v rôznych veľkostiach. Určite ich využije celá rodina, malá investícia, ktorá sa oplatí.

 

Na čo by sme vás chceli upozorniť, a čomu sa nevyhne žiaden športovec, sú príležitostné otlaky... Ak hľadáte taký leukoplast, ktorý konečne drží po nalepení, neodliepa sa a je vodeodolný odporúčame: Flexibilné náplaste Nexcare™.

náplaste

Zdroj: Shutterstock®

Veríme, že naše rady vám pripomenuli, na čo by ste nemali zabudnúť. Prajeme vám úspešnú zimnú sezónu bez zranení.

Zdroj foto:

welove2ski.com, www.rawstory.com 

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

1 komentár

Jana Komadová

Jana Komadová

19.01.2014 21:11

takto si stále treba pripomínať že sa treba úrazom ak je to len trocha možné vyhýbať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.