Čo je najväčšie letné nebezpečenstvo pre deti? Toto nikdy nerob!

Rodičia svoje deti nadovšetko milujú a snažia sa ich chrániť na každom kroku v ich živote. Niekedy sa však ako rodičia dostávame do slepej uličky. V domnení, že svojim ratolestiam robíme dobre, sa, bohužiaľ, dopúšťame nebezpečných chýb. Presne o tom je aj najväčšie letné nebezpečenstvo, aké existuje.

Sú ním podomácky vyrobené opaľovacie krémy. Možno si myslíte, že deti vďaka nim ochránite od chemikálií prenikajúcich do pokožky, no v skutočnosti im môžete veľmi ublížiť.

Nepriateľ internet

Byť „bio” je dnes v kurze, a to aj v oblasti rodičovstva. Mamičky sa snažia vyhýbať bežným potravinám či kozmetike, ktoré by podľa nich mohli detičkám poškodiť. A preto sa často obracajú na internet, na ktorom hľadajú recepty na najrôznejšie prípravky, a to aj na domáce opaľovacie krémy. Tieto recepty však z drvivej väčšiny pochádzajú z hlavy iných mamičiek, teda v žiadnom prípade nie sú dermatologicky a lekársky odobrené. Odborníci najmä v tejto sfére bijú na poplach, pretože aj keď takýmto DIY opaľovacím prípravkom chcete dieťaťu pomôcť, môžete mu práve naopak privodiť veľké zdravotné problémy.

Zaujme ťa: Ochrana pleti pred slnkom: Je mejkap s SPF naozaj dostačujúci?

príznaky rakoviny kože

Zdroj: Shutterstock®

Nestojí to za to

Zatiaľ, čo podomácky vyrobená maska na pleť alebo balzam na pery môžu byť príjemným spestrením starostlivosti o ženskú krásu, tak domáce opaľovacie krémy sú hazardom so zdravím. Každý certifikovaný opaľovací prípravok s SPF ochranou totiž prechádza rozsiahlym testovaním, aby nás pred škodlivým UV žiarením mohol dôkladne ochrániť. To, pochopiteľne, žiadny domáci prípravok nemá, aj keď možno obsahuje nejaké to SPF, v živote vám ho však nikto nemôže garantovať.

čo je melanóm

Zdroj: Shutterstock®

Melanóm či rakovina

Aj vy natierate svoje deti kokosovým olejom počas celého leta? Majte na pamäti, že každé jedno spálenie pokožky môže v budúcnosti výrazne zvýšiť riziko vzniku melanómu alebo rakoviny kože. Odborníci radia, aby ste siahali len po prípravkoch s medzinárodným FDA testom a to isté používali aj pre svoje deti od 6. mesiaca života. Dovtedy by sa bábätká priamemu slnku vystavovať nemali, ale v prípade, že je to nutné, použite prípravok určený pre citlivú pokožku batoliat. Dermatológovia ďalej odporúčajú, aby ste sa chránili prípravkom s minimálnym SPF 30 a robili tak aj počas dní, kedy slnko nesvieti, v tieni aj v zime.

Inšpiruj sa: Hľadáš všestranný kozmetický produkt? Našli sme ho za teba!

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

3 komentárov

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

02.07.2019 10:50

Skutočne to nestojí za to!

Vaše meno:

Dušan Varga

Dušan Varga

03.07.2019 15:08

S prípravkami na opaľovanie sa nemá špekulovať. Súhlasím s autorkou článku.

Vaše meno:

Dušan Varga

Dušan Varga

03.07.2019 15:08

S prípravkami na opaľovanie sa nemá špekulovať. Súhlasím s autorkou článku.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.