Zatočte s akné pomocou droždia!

Že na akné pomáha droždie, ľudovo nazývané aj kvasnice, to vedeli už naše staré mamy. Niektoré „babské“ recepty majú stále čo povedať aj nám a na skúšanie by sme sa mali vrhnúť aj v tomto prípade.

 

Droždie totiž nemusíte nutne používať len pri pečení, môžete si z neho pripraviť skvelú nátierku, jesť ho v surovom stave, v tabletkách alebo ho jednoducho mazať na tvár.

 

1. Droždie pre krásu

 

Vedeli ste, že droždie poznali už pred 5 tisíckami rokov? Už vtedy ho údajne využívali starí Egypťania, ktorí položili základy pečenia chleba. Droždie obsahuje množstvo vitamínov skupiny B, ktoré majú úžasné účinky na našu pleť, nechty a vlasy. Tie rastú ako z vody a tiež menej vypadávajú, nechty sú pevné a neštiepia sa, pleť je čistejšia, žiarivá.

 

Ak vás trápi akné, ktorého sa nie a nie zbaviť napriek tomu, že ste už vyskúšali všetko možné, určite vyskúšajte pleťovú masku z droždia.

 

Odporúčame tiež: Vyrobte si svoje vlastné pleťové tonikum!

liečba akné

Zdroj: Shutterstock®

2. Čo potrebujete?

 

Zoznam surovín je viac než minimalistický. Jediné, čo potrebujete, je 1 kocka droždia a vlažné mlieko. Mlieko môžete nahradiť aj vlažnou vodou alebo môžete pridať ďalšie suroviny ako med alebo citrón – záleží na tom, čo všetko chcete pomocou masky vyriešiť.

 

Odporúčame tiež: Jednoduché beauty recepty pre telo, pleť a vlasy v zime

kvasnice na akné

Zdroj: Shutterstock®

3. Ako na to?

 

Droždie rozmrvte na kúsky a pridajte trošku mlieka, aby vznikla hmota, ktorá sa bude dobre nanášať na tvár. Pleť očistite bežným spôsobom a naneste masku na pleť, okolie očí vynechajte. Masku nechajte pôsobiť aspoň 20 minút, kým nezaschne a následne zmyte. Masku z droždia môžete nanášať aj lokálne, priamo na vyrážky a pokojne ju nechajte pôsobiť celú noc. Musíte však rátať s tým, že droždie po zaschnutí bude opadávať, preto pred spaním položte na vankúš uterák.

 

Odporúčame tiež: V Kórei ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

20.02.2017 22:23

ako puberťáčky sme si robievali takúto masku

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

03.03.2017 17:44

ja som mala v puberte veľké problémy s akné a mastnou pleťou, ale kvasnice mi moc nepomohli, ale kozmetička ma potešila, keď mi povedala, že v zrelom veku nebudem mať problémy s vráskami a mala pravdu, moje okolie mi háda o desať rokov menej :)

Vaše meno:

Martina Putoráková

Martina Putoráková

05.03.2017 07:51

Uf, aromu drozdia neznesiem...uz ako dieta som neznasala "vonu"skolskej drozdovej polievky, ci natierky...:)neviem si predstavit to mat na tvari...ale poznam zeny, ktore ho dokonca jedia len tak, vraj to ozaj pomaha pri problemoch s akne

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

15.03.2017 17:31

Toto musím vyskúšať, ešte som to ani nepočula.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.05.2020 19:12

V puberte som to skúšala, keď som mala silné akné. Teraz droždie používam už iba na pečenie a na vlásky si z neho robím masku :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE