Ruky a nechty sú vizitkou každej ženy. Preto sa o ne treba starať ako najlepšie vieme. Okrem pravidelného krémovania rúk je potrebná aj dôkladná starostlivosť o naše nechty. Tá zahŕňa i lakovanie nechtov.
Dnes si už môžete vybrať nielen z klasickej, ale aj umelej manikúry.
V poslednej dobe sa však nechtový dizajn i jeho príslušenstvo posunulo ešte vpred. Svoje nechty už môžete skrášliť nielen lakom na nechty, gélovými či akrylovými nechtami, no najnovšie aj lakom nechty s gélovou konzistenciou, takzvaným gél-lakom.
Odporúčame prečítať: VYROB SI SAMA: Šikovné nápady na skladovanie kozmetiky
Čo je gél-lak?
Ide o laky s gélovou konzistenciou, ktoré sa na nechty nanášajú podobným spôsobom ako klasické laky na nechty. Rozdiel medzi klasickým lakom na nechty a gél-lakom je v tom, že kým lak na nechty môžeme naniesť na necht v niekoľkých vrstvách a necháme zaschnúť na vzduchu, gél-lak je po nanesení potrebné ,,zapiecť“(nechať stvrdnúť) pod UV lampou. Tento krok má spoločný s aplikáciou gélových nechtov, pri ktorých je UV lampa rovnako potrebná.
Gél-laky sú v poslednej dobe populárne a môžete si ich spolu s malou UV lampou a iným príslušenstvom zakúpiť už takmer v každej väčšej drogérii. Ani pri farebnosti lakov sa medze nekladú a nájdete ich v každom farebnom odtieni.
Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Kráľovsky modré línie
Výhody a nevýhody gél-laku:
Výhody:
- Gél-lak je zlatou strednou cestou medzi klasickým lakom a gélovými nechtami
- Jeho trvácnosť na nechtoch je dlhšia ako klasický lak na nechty (na každých nechtoch je to individuálne – od jedného do troch týždňov)
- Ponúkajú sa v rôznych farbách, vyberie si teda každá
- Na začiatku si zakúpite potrebné príslušenstvo, ktoré potom už len dopĺňate o laky
- Nechty nezaťaží tak, ako gélové či akrylové nechty
Odporúčame prečítať: Cukor sa nevyužíva iba v kuchyni, ale aj v kozmetike
Nevýhody:
- Štartovacia sada nie je najlacnejšia a je potrebné ju priebežne dopĺňať o prípravky, ktoré slúžia na nanesenie gél-laku
- Odlupuje sa z nechtov podobným spôsobom ako klasický lak. Odštiepený gél-lak preto vyzerá rovnako nevábne ako odštiepený lak na nechtoch
- Pred nanesením gél-laku je potrebné celý necht zdrsniť pilníkom, respektíve odstrániť vrchnú vrstvu nechtu. Takýmto spôsobom si necht môžeme poškodiť
- Odstránenie gél-laku je náročnejšie ako pri klasickom laku na nechty. Potrebujete k tomu špeciálny prípravok alebo môžete vyskúšať tazkvanú ,,alobalovú metódu“
Odporúčame prečítať: Pomaranče si s mastnou pleťou rozumejú
OTÁZKA PRE VÁS:
Vyskúšali ste už gél-lak?
Čo preferujete v rámci manikúry najčastejšie?
Klasický lak na nechty, gélové nechty alebo gél-lak?
www.thinkstockphotos.com