Výber správneho korektoru sa môže javiť ako náročná misia. Na trhu sú dostupné rôzne typy - od tuhých, cez krémové, tekuté, ceruzkové až po špeciálne rozjasňujúce. Ako si vybrať ten správny, a zároveň „trafiť“ aj odtieň?
Korektor je produkt určený predovšetkým na maskovanie lokálnych nedostatkov. „Kým make-up pomôže dosiahnuť farebné zjednotenie pleti, korektor doladí detaily a zamaskuje nedokonalosti. Najmä tie, ktoré zostali viditeľné, predovšetkým akné, kruhy pod očami či pigmentové škvrny,“ radí vizážistka značky Dermacol Silvie Siegr. Ak ste už však v líčení trošku zručnejšia, nebojte sa použiť ho aj na kontúrovanie.
Existuje niekoľko typov korektorov, pričom každý z nich je majstrom v niečom inom:
Tuhý korektor má stredné až vysoké krytie. Je určený primárne na lokálne maskovanie akné. Nanášajte ho však vo veľmi jemnej vrstve, má tendenciu usádzať sa vo vráskach.
Tekutý korektor má ľahšiu textúru, preto ho môžete použiť aj na očné okolie a prekrytie tmavých kruhov či pigmentových škvŕn.
Krémový korektor má vyššiu kryciu schopnosť a ľahko sa rozotiera. Je vhodný na maskovanie väčších pigmentových škvŕn a kontúrovanie.
Ceruzkový korektor je vhodný na zakrytie drobných nedokonalostí, ako akné či žilky. Používa sa však aj na korigovanie kontúr nosa, do vnútorného kútika oka, na formovanie tvaru obočia či pier, najmä ak používate výrazné rúže.
Rozjasňujúci korektor má nižšiu kryciu schopnosť, jeho výhodou však je, že dokáže opticky rozjasniť pleť a dodať jej svieži vzhľad. Používa sa najmä na miesta, ktoré je potrebné opticky zvýrazniť, teda hrana nosa, stred čela či oblasť pod očami.
Dokonalá kamufláž
Značka Dermacol je známa najmä vďaka svojmu vysokokryciemu make-upu Cover. V ponuke však nájdete okrem iného aj korektory všetkých typov. Najnovším prírastkom je vysoko krycí Cover Xtreme korektor. Má jemnú krémovú konzistenciu, ktorá sa neusadzuje do vrások a okrem dokonalého krytia vytvára na pleti zamatový finiš.
Vďaka vysokému podielu pigmentov a 5 farebným odtieňom ide o naozaj multifunkčný produkt. Dokáže prekryť všetky nedokonalosti, rozjasňuje očné okolie a zároveň poslúži aj na kontúrovanie. Vodoodolné a dlhotrvácne zloženie bez konzervantov je hypoalergénne a obsahuje ochranný faktor SPF30. je vhodné na každý typ pleti, vrátane citlivej a aknóznej.
Korektor je dostupný v piatich odtieňoch. Odtiene 207, 208 a 210 majú ružový podtón a odtiene 218 a 221 zase žltý. Súčasťou balenia je špongiový aplikátor, ktorý prirodzene zapracuje hmotu do pleti. V praktickom kompaktnom balení ho môžete mať po ruke kedykoľvek potrebujete upraviť svoje líčenie.
TIP: Pred aplikáciou korektoru Xtreme Cover otočte niekoľkokrát viečkom korektoru a špongiu jemne otláčajte o chrbát ruky. Tento postup zopakujte 3-4 krát. Špongia tak rovnomerne nasiakne hmotou korektoru a následne ju stačí už len jemne vklepávať na miesto, ktoré chcete korigovať.
Zaujme ťa aj: Trendy make-up s tradíciou: Legenda medzi make-upmi
Na farbe záleží
Okrem výberu správneho typu však záleží aj na farebnom odtieni korektoru. Vizážistka k nemu pridáva aj radu: „Pri výbere odtieňa odporúčam prispôsobiť sa farbe make-upu. Ak ho používame na maskovanie nedostatkov, mal by zodpovedať farbe krycieho krému. Na T-zónu, oblasť pod očami, stred nosa či bradu dávame korektor najmä na rozjasnenie, preto volíme o odtieň svetlejší korektor“.
Na výrazné kruhy pod očami či začervenané miesta vám však bežná farba korektoru nepostačí. „Na tmavé kruhy pod očami, odporúčam použiť ešte pred nanesením make-upu červený alebo lososový odtieň korektoru, ktorý neutralizuje ich farbu. Ak však máte vačky pod očami, postačí rozjasňujúci korektor v tzv. ivory (slonovinovom) odtieni. Opticky vyrovná prechody medzi opuchom a farbou pokožky. Na začervenané miesta zase použite ešte pred aplikáciou make-upu zelený korektor, ktorý ich neutralizuje,“ dodáva Silvie.