Domáce pleťové masky – časť 2.

Máloktorá z nás má to šťastie a môže sa pochváliť dokonalou a bezproblémovou pleťou. Obdobie horúčav je už tu a tak aj naša pleť potrebuje zvýšenú starostlivosť. Samozrejme pitný režim už ani nemusíme spomínať, lebo väčšina z nás vie, že to je základ, ktorý pleti prospieva zvnútra - hydratuje ju. Ako ale pomôcť pleti, ktorá sa mastí, alebo naopak je príliš vysušená. Dnes prinášame recepty práve na tieto chybičky krásy.

Inšpirujte sa niektorým z našich receptov, ktoré vám pomôžu s mastnou, s aknóznou, ale aj so suchou pleťou. Vyrobte si svoj vlastný kúsok krásy priamo vo vašom domove!

Inšpirujte sa:

1. Skľudňujúca maska pre mastnú pleť
Potrebujeme 1 zrelý banán, 1 PL medu, pomaranč alebo citrón. Rozmixujte banán s medom, pridajte pár kvapiek z pomaranča alebo citróna. Aplikujte na tvár, nechajte pôsobiť 15 minút a opláchnite studenou vodou.

 

2. Maska na aknóznu pleť
Potrebujeme 50 ml čerstvých jahôd a 50 ml kyslej smotany alebo bieleho jogurtu. Jahody roztlačíme a zmiešame so smotanou alebo jogurtom. Nanesieme na tvár a po 10-15 minútach opláchneme vodou.

 

3. Osviežujúca maska pre mastnú pleť
Rozpis surovín je pre 2 osoby, pozvite si kamarátku, alebo dajte zo všetkého polovicu. 1 PL citrónovej šťavy, 2 bielka, 3 PL medu, 250 ml čerstvých jahôd. Jahody roztlačte a všetko zmiešajte dohromady, aplikujte na tvár a po 10 minútach opláchnite.

vyživujúca maska na pleť

Zdroj: Shutterstock®

4. Hydratačná maska pre suchú pleť

Potrebujeme polku zrelého avokáda a 50 ml medu. Roztlačte avokádo, pridajte med, zmiešajte, aplikujte a po 10 minútach opláchnite studenou vodou.

 

5. Pleťový peeling pre všetky typy pleti
Potrebujeme 1 PL hnedého cukru a 1 PL olivového alebo kokosového oleja. Dajte si cukor do dlane, pridajte olej, prstami zamiešajte, aby vznikla pasta. Krúživým pohybom si túto pastu vmasírujte do pokožky, opláchnite teplou vodou.

 

Musíš vidieť: Domáce pleťové masky - časť 1.

3 komentárov
Danka Šindléryová

Danka Šindléryová

12.04.2013 21:05

Včera myslím som čítala o pletových maskách a tieto sú zase iné - super článok ako si aj niečo doma spraviť!! len zas je to o tom co je komu pohodlnejšie či domáca či kúpená :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

30.10.2014 16:05

skvelý článok, treba vyskúšať :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

12.04.2016 20:52

najčastejšie si robievam masku z avokáda

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE