Prírodné polodrahokamy by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Dokážu si totiž poradiť naozaj s kdečím. Ich účinky zďaleka nie sú len dekoratívneho charakteru, pomáhajú v našich domovoch ustaľovať harmóniu, dávajú vzťahy do poriadku, krotia naše povahy a dokonca dokážu odstrániť aj niektoré bolesti. Namiesto tabletiek, ktoré nie sú dvakrát zhovievé k našej pečeni, si preto pri niektorých bôľoch, môžete pomôcť drahým kameňom. Stačí si kameň len priložiť na postihnuté miesto, v prípade dlhšie trvajúcich problémov sa okrem iného odporúča kameň mať pri sebe častejšie, napríklad aj v podobe šperku, či už okolo krku, vsadený v náušniciach, prsteni, alebo v náramku. Kamienok môžete nosiť aj vo vrecku, či v kabelke, no najlepšie jeho účinky dosiahnete s priamym kontaktom s pokožkou.
Odporúčame prečítať: 12 najčastejších svadobných povier – na čo by si nevesty mali dať pozor?
Pozrite sa ktorý minerál vám v tomto dokáže najlepšie napomôcť.
NA BOLESŤ HLAVY
Kryštál – pomôže pri bolestiach hlavy typu migréna, ale tiež pri bolestiach, ktoré spôsobí horúčka, či zvýšený krvný tlak
Ametyst – účinný je pri migréne, ktorej silné následky pomôže rýchlo zmierniť. Ametyst eliminuje aj bolesť spôsobenú stresom, hnevom, plačom, či zvýšený adrenalínom.
NA BOLESŤ HRDLA
Chalcedón – pomôže najmä pri zdurených a opuchnutých mandliach, prinesie úľavu aj pri angíne a celkovo bolestiach hrdla
Lapis lazuli – pokiaľ vás hrdlo začína bolieť, prípadne cítite, že v ňom začínajú vírusy okupáciu, pomôže kameň známy ako Lapis lazuli. Skvelé účinky má na hrdlo aj pri bolestiach pri prehĺtaní.
Smaragd – účinne pomôže pri angíne, aj pri počiatočnom zápale hrdla
Odporúčame prečítať: 7 životných povier, ktoré sa oplatí si (ne)všimnúť
NA BOLESŤ ZUBOV A NERVOV
Sugilit / Kunzit – ide síce o menej známe minerálne kamene, no o to väčší je ich účinok. Pomáhajú pri stomatologických ťažkostiach, pri zubnom kaze (neliečia ho, no stíšia bolesť), pri zapálenom, ale i zaseknutom nerve
NA BOLESŤ CHRBTICE
Rubín – ide o silný špecifický drahokam, ktorého účinky viete využiť aj pri bolestiach chrbtice. Najlepšie je ho prikladať na spodnú časť chrbtice – teda na kostrč, či v krážovej časti.
Záhneda – ideálna je na bolesť, ktorú spôsobilo stuhnuté svalstvo, zápal, či zlé sedenie, spánok, alebo držanie tela. Pomôže aj na bolestivú krčnú chrbticu.
Odporúčame prečítať: Aké vlastnosti vám dal do vienka deň vášho narodenia?