Sebarozvoj s koučkou: Čo so zraniteľnosťou?

Najzraniteľnejší bývame, keď máme strach. Platí to však aj naopak. Keď sa cítime zraniteľní, skôr sa začneme báť. Najradšej by sme od všetkého ušli – od tej situácie, ľudí, ale hlavne čo najďalej od svojich pocitov. Nechceme, aby niekto videl náš strach a zraniteľnosť. Viete, čo som v praxi vypozorovala?

Že môžeme byť krehkí aj silní zároveň. V jeden okamih môžeme nariekať, aby sme hneď nato boli odhodlaní dobyť celý svet. Môžeme, pretože medzi tými dvomi polaritami sa stalo niečo, čo spôsobilo zmenu v našom postoji. Čokoľvek nečakané a neplánované – od rozhovoru, emailu, telefonátu, stretnutia... Alebo sa možno aj nič nestalo, len sme získali priestor v pokoji premýšľať, dopriali sme si odreagovanie, odpočinok.... Podnetov na obrat môže byť mnoho, len ich treba zavnímať. A potom im dať šancu, nech sa udejú. V činorodej chvíľke je zrazu všetko tak, ako má byť, lebo sa zaoberáme tým, čo by sme mohli, namiesto toho, čo sa nedá.

pesimistické zmýšľanie

Zdroj: Shutterstock®

Klaďte si radšej otázku „Ako“, než otázku „Prečo“. Ako sa k tomu postavím, aby som to vnímala ako príležitosť, nie ako hrozbu?

„Pesimista vidí problém v každej príležitosti, optimista vidí príležitosť v každom probléme.“

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®

Google news
Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!

1 komentár

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

18.09.2018 05:52

Stručný, výstižný a výborný článok!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE

Google News logo

Odoberaj najdôležitejšie správy z kamzakrasou.sk cez Google News.