Tajomstvá tých, čo vstávajú skoro ráno

A udržia si dobrú náladu po celý deň. Pokiaľ patríte k tým, ktorí pravidelne po zazvonení budíka nadávajú, mračia sa, či sú nešťastní a unavení, niekde robíte chybu.

 

Dá sa totiž fungovať aj inak, než vkročiť do nového dňa s pochmúrnou náladou. Je pravda, že podľa delenia ľudí, hovoríme o škrovránkoch a sovách. A tiež je pravda, že práve tie sovy sú nočné vtáky a ranné vstávanie im dokáže pekne skomplikovať život. Ale niektorým veciam sa možno ľahko priučiť a zjednodušiť si každodenné rituály.

 

Môžeme si povedať, že všetko je rutina a skôr, či neskôr si na to zvykneme. Aby si na ranné vstávanie zvyklo nielen telo, ale aj naša psychika, mali by sme praktizovať pár jednoduchých pravidiel. Už minule sme si písali o tom, ako zdravo odštartovať ráno. Ak k týmto našim radám, pridáte aj tipy, čomu sa určite vyhnúť, možno sa aj z nočného vtáka, zmeníte na toho ranného.

Tajomstvá tých, čo vstávajú skoro ráno

Zdroj: Shutterstock®

ZABUDNITE NA:

 

 

1. Rannú cigaretku a rannú kávičku.

 

O škodlivosti fajčenia určite nemusíme písať, dupľom nie o prvej rannej cigarete ledva na umyté zuby a prázdny žalúdok. Aj keď môžete mať pocit, že vás nikotín hneď zrána naštartuje opak je pravdou. Odoberie vám viac energie než by ste chceli a telo rovno toxikuje novými škodlininami, ktorých sa len tak tak počas noci (ak vôbec!) stihlo zbaviť. Ani káva nie je to pravé orechové, česť výnimkám. Kofeín si radšej doprajte až popoludní, kedy telo naozaj potrebuje nakopnúť, a neučte ho ranným kávičkovým „štartom“, pretože zrána by malo mať dostatok energie samo o sebe.

 

 

2. Prácu pred prácou.

 

Nepracujte hneď ako otvoríte oči. Čas kým sa do práce vypravíte, a to aj v prípadoch, že pracujete doma, si nechajte len samé pre seba. Mala by to byť chvíľa, kedy sa príjemne naladíte, naraňajkujete a psychicky pripravíte na všetko, čo vás počas dňa čaká.

 

Odporúčame tiež:  Mäso na tanieri – ktoré je najzdravšie?

Tajomstvá tých, čo vstávajú skoro ráno

Zdroj: Shutterstock®

3. Ruch, zhon, krik.

 

Najmä v prípade, že patríte k tým, ktorí sa ťažšie prebúdzajú. Ak ste ráno rozospaté a ťažšie odlišujete realitu od sna, začnite už pri budíku – zvoľte si jemný tón a budík si nastavte radšej na viacero časov. Ak nebývate samé, naučte aj členov vašej domácnosti, že ráno máte najradšej ticho a pomalé prebúdzanie do reality. Opak by vám mohol vyčarovať mrzutú tvár po celý deň.

 

Odporúčame prečítať: Čo nesmie chýbať v piknikovom koši?

 

 

4. Zlé správy a hádky.

 

Nekazte si deň tým, že ste objavili očko na pančuškách, dieru v topánke, špinavé okná, či zlo vo svete. Každý z nás má niečo „vlastné“, čo ho zvykne pravidelne naštartovať k hnevu. Snažte sa vyhýbať hneď zrána tým svojím „okruhom“ a pamätajte, že úsmev dokáže navodzovať dobrú náladu, ale aj pritiahnuť šťastie. Podobne sa nenechajte vtiahnuť do hádky s nikým a o ničom. Pri hádaní sa totiž naše telo využíva celkom slušné množstvo energie, ktoré vám potom pochopiteľne bude chýbať počas pracovného dňa. 

 

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

04.06.2016 06:44

dobry clanok

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

11.12.2016 19:59

úsmev všetko vyrieši

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

03.01.2017 13:22

áno ranné vstávanie pre každého asi nie príjemné

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE