Bolesti hlavy patria u mnohých z nás do kolónky, nikdy nekončiace peripetie. Aj keď nemusíme rovno trpieť migrénou, čas od času pod vplyvom všetkého, sa posťažujeme na boľavú hlávku. Medzi faktory, ktoré bolesti hlavy vyvolávajú patrí kdečo. Nedostatočný pitný režim, alebo naopak až priveľký, no uberajúci sa nevhodným smerom (rozumej alko nápoje), ďalej je to málo spánku, problémová krčná chrbtica, stres, vypäté situácie, nešťastie, zlé držanie tela, preťaženie, nízky tlak, či hoc aj ukecaná kolegyňa. Keď ste si isté, že vašu bolesť hlavy vyvolala len nejaká nepozornosť a že nejde o žiadne zdravotné komplikácie, pri jej odstránení nemusíte siahať po tabletkách. Vyskúšajte radšej domáce recepty.
Odporúčame prečítať: 3 jednoduché a zdravé recepty zo šípok
Medovkové kvapky
Medovka je známa svojimi upokojujúcimi schopnosťami. Medovkový čaj je na nezaplatenie pri problémoch so spánkom, či stresových situáciách. Pomôcť môžu aj kvapky, ktoré si pripravíte z domácich zásob. Približne 500 g sušenej medovky zmiešajte s 20 g citrónovej kôry, pridajte 10 g škorice a 10 g muškátového orieška, všetko zalejte vodkou a odložte na jeden týždeň na slnečné, teplé miesto. Odporúča sa pri bolestiach hlavy užívať jednu až dve lyžice raz denne. Pozor ale, nezabudnite, že kvapky obsahujú alkohol!
Odporúčame prečítať: Nekontrolované prejedanie sa – ako ho zastaviť?
Jablkový ocot
Tento ocot je vynikajúcim pomocníkom pri chudnutí, aj tráviacich problémoch, dokáže odohnať však aj bolesť hlavy. Tentokrát ho však nebudete piť, ale inhalovať. Olej nechajte vo vode povariť, tak z plynu odstavte, nahnite sa nad nádobu, prikryte uterákom a inhalujte výpary.
Odporúčame prečítať: Druhy nápojov z kávy a ich príprava
Olej z majoránky
Nemusíte sa obzerať po obchodoch, majoránkový olej si viete pripraviť doma aj samé. Potrebujete k tomu nejaký rastlinný olej a samozrejme sušenú majoránku. Tú zalejte olejom, nádobu uzavrite a nechajte na tmavšom mieste postáť približne 14 dní. Tak olej sceďte, ideálne cez ľanové plátno a siahnite po ňom vždy, keď vás rozbolí hlava. Olejom si môžete potrieť čelo aj spánky, pomáha ale aj pri namáhaných svaloch, či boľavej chrbtici.
Odporúčame prečítať: Šípky plné vitamínu C hrajú na jeseň prím
Čaj zo sedmokrások
Približne jednu polievkovú lyžicu sušených sedmokrások zalejte vriacou vodou a nechajte lúhovať cca 15 minút. Následne čaj preceďte a pite ešte teplý. Sedmokrásky sa v rámci ľudového liečiteľstva zvykli používať aj na zníženie horúčky, odstránenie kašľa, či liečbu dýchacích ciest.