Leto je už pomaly tu a my si začíname naplno užívať toto slnečné počasie, ktoré nás nabíja množstvom energie.
K letu patria holé nohy a čo najmenej oblečenia. Samozrejme, ochlpenie je v tomto prípade neželaným hosťom. Preto, ak sa rozhodnete pre ich odstránenie prostredníctvom lasera, tak by ste mali vedieť, čo by ste pred samotným zákrokom nemali robiť.
Základom je vybrať si ten najlepší salón, kde vám chĺpky prostredníctvom tejto metódy odstránia. Stavte na recenzie a odporúčania vašich známych – jednoducho si spravte prehľad salónov. Mimochodom, vedeli ste, že keď máte aplikovaný samoopaľovací sprej, tak nie je možné vykonať laserovú epiláciu?
Odporúčame prečítať: Dermatologička Sandra Lee: Videá, kde vytláča akné sledujú milióny
1. Vyhnite sa antibiotikám
Antibiotiká totiž môžu zvýšiť fotosenzitivitu, ktorá predstavuje zápal kože vyvolaný kombináciou svetla a niektorých látok obsiahnutých v antibiotikách. Koža sa tak stáva viac náchylnou na poškodenie vplyvom tepla a môžu sa na nej vytvoriť pľuzgiere, vyrážky, dokonca vás môže potrápiť horúčka, únava, či bolesť kĺbov. Odporúča sa podstúpiť túto laserovú epiláciu najskôr 7 dní po vysadení antibiotík.
Odporúčame prečítať: Prírodný produkt so všestranným využitím - takýto je med
2. Vyhnite sa samoopaľovacím prípravkom / opaľovaniu
Použitie samoopaľovacích prípravkov na koži môže zvýšiť šancu na prepuknutie vedľajších účinkov, ako sú pľuzgiere alebo popáleniny. Ak ste už samoopaľovací prípravok použili, najlepšie je počkať 4 týždne, kým jeho pôsobenie na pokožke nebude viditeľné, a až tak podstúpiť tento zákrok.
Rovnako to platí aj v prípade opaľovania sa na slnku (alebo v soláriu). V takom prípade je najlepšie vyhnúť sa slnku 7 – 10 dní pred a aj po laserovej epilácii. Tmavý povrch pokožky totiž vytvára akúsi „konkurenciu" pre svetlo lasera. Koža absorbuje viac svetelnej energie lasera, čím neprenikne k vlasovému folikulu, v dôsledku čoho nie je laserová epilácia účinná na 100%.
Odporúčame: 2. deň: Kurz IMAGE MAKER 7v1 od Fame.sk - Prihláste sa aj vy!
3. Nepoužívajte deodorant
Je to síce prípravok, ktorý zabraňuje tvorbe máp v podpazuší, avšak pred laserovou epiláciou podpazušia je potrebné sa mu vyhnúť. Niektoré dezodoranty zanechávajú na povrchu pokožky po sebe zvyšky látok, ktoré v konečnom dôsledku odrážajú laserové svetlo a tým znižujú jeho účinnosť. Tiež by ste mali počkať 24 hodín po ošetrení, kým opäť použijete dezodorant. To preto, aby ste nedráždili ošetrenú oblasť.
Odporúčame prečítať: Biely cukor – ako si osladiť život aj bez neho?
4. Nenaplánujte si ošetrenie počas vašich dní
Počas svojho cyklu má každá z nás nižší prah bolesti, vďaka čomu môžeme pociťovať vyššiu citlivosť na bolesť ako inokedy. Preto sa odporúča počkať, kým vám cyklus skončí. Neexistuje žiadna iná kontraindikácia, ktorá by mala vplyv na pokožku počas týchto dní. No aj tá zvýšená citlivosť na bolesť dokáže odradiť a koniec koncov, znepríjemniť deň.
Odporúčame prečítať: Je žihľava pre nás prospešná? Pre krásu určite áno!
5. Ani vitamíny nie sú prospešné
Predtým, než sa rozhodnete pre laserové odstránenie chĺpkov, tak by ste sa mali poradiť s lekárom a rovnako aj s odborným personálom, ktorý epiláciu vykonáva. Vo všeobecnosti však platí, že by ste sa mali vyhnúť doplnkom ako je vitamín E. Takisto platí, že ak užívate doplnky na podporu rastu vlasov, tak tie môžu mať rovnako negatívny vplyv na epiláciu.
Odporúčame prečítať: Stopkový zeler sa rozhodne oplatí zaradiť do jedálnička!