Určite si každá z nás dopriala v lete kúpanie v morskej či chlórovanej vode. Zároveň sme si užívali nekonečné hodiny na slnku. To všetko nám síce prinieslo potešenie a bronzovú farbu, no naša pokožka môže javiť známky únavy a vysušenia.
Tento problém sa však dá vyriešiť veľmi príjemne. Je čas dopriať si tie najlepšie relaxačné procedúry, aké nám naše wellness rezorty ponúkajú.
Masáž lávovými kameňmi
Bola využívaná už veľmi dávno. Dnes je to jedna z najobľúbenejších masáží. Horúce kamene postupne uvoľňujú teplo, a tak je táto masáž veľmi príjemná. Medzi najlepšie účinky tejto masáže patrí prekrvenie celého tela, okrem toho však poskytuje detoxikáciu organizmu, posilňuje svalstvo a pružnosť pokožky a pôsobí antistresovo.
Odporúčame prečítať: beauty tipov od žien z celého sveta
Medová masáž
Dokáže oživiť celý náš organizmus a, samozrejme, aj pokožku. Tá je po jeho použití zamatovo hebká, čerstvá a znovuzrodená. Med svojím detoxikačným pôsobením oslobodzuje celý náš organizmus aj celkovo od usadenín, ktoré sa na nás počas leta ,,nalepili". Zároveň pohladí svojou prenikavou vôňou naše zmysly, a tak zabudneme na naše starosti aspoň na moment.
Odporúčame prečítať: Ako rozpoznám, či idem k správnemu masérovi...
Zábal čokoládovým krémom
Prináša pokožke dôležité vitamíny a iné látky. Po aplikácii čokolády zostáva naša pokožka pružná, vlhká a osviežená.
Bylinkový parný kúpeľ
Praktizuje sa pri teplote 41 - 43 ̊ C. Dôležitá je eukalyptová esencia, ktorá prináša neopakovateľný zážitok pre naše zmysly. Tento kúpeľ má významné dezinfekčné a protizápalové účinky. Dôležité sú plytké nádychy nosom.
Odporúčame prečítať: Ako si doma dopriať zdravotný kúpeľ?
Saunovanie
Liečivé účinky saunovania sú tiež veľmi dobre známe. Potenie, ktoré vyvoláva horúci vzduch spúšťa vylučovanie škodlivých látok, otvára póry pokožky, zlepšuje jej prekrvenie a vzhľad. Zabíja aj roztoče, ktoré žijú v ľudskom tele a pôsobí upokojujúco a relaxačne. Vybrať si môžete z viacerých druhov sáun.
Medzi najznámejšie patrí fínska sauna, ktorá je klasickou horúcou saunou s nižšou vlhkosťou pri teplote 80 - 110° C a taktiež parná sauna, kde teplota dosahuje maximálne 55° C, no pri 100% vlhkosti. Parná sauna má tak menšiu záťaž na organizmus. Fínska sauna je zároveň výbornou prevenciou proti nádche a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie.
Odporúčame prečítať: Sauna - relax a zdravie v jednom
Ak nemáte čas absolvovať procedúry v kúpeľoch, máme pre vás radu, ako si dopriať regeneráciu doma. Ide o striedanie studenej a teplej sprchy. Studená voda spôsobí, že sa vám cievy stiahnu a horúca, práve naopak, cievy roztiahne. Striedanie týchto podnetov spôsobí, že sa vám výrazne zlepší krvný obeh a to je zároveň základným prvkom otužovania. Takže ako bonus si vybudujete aj imunitu. Postupujte tak, že sa najprv osprchujete a potom začnete postupne s ochladzovaním nôh.
Ponuka relaxačných masáží či zábalov je naozaj pestrá. Stačí si len zvoliť tú, ktorá sa vám bude najviac páčiť. Vybrať si môžete z rôznych vôní či techník, ktoré urobia s vašim telom zázraky.
Odporúčame prečítať: Pedikúra v pohodlí domova ako od profesionála