Posvieťme si na obočie: Aký tvar by malo mať obočie?

Obočie je dôležitý doplnok krásy. Tvorí 80 % výrazu našej tváre. Dávame ním do pozornosti krásne črty tváre, ale aj nespokojnosť alebo nechápavosť pri našej mimike. 

Tieto nenápadné dve čiarky sú dôležitejšie ako si myslíme, preto ich treba mať pekne upravené. Aký tvar by malo mať obočie sa dozviete v nasledujúcom článku!

Pozri aj: Toto by ti nikdy nenapadlo čistiť: Skús jarné upratovanie inak!

Ako na úpravu obočia?

Ako si upraviť obočie rýchlo a jednoducho? Ale hlavne tak, aby sa hodilo k tvaru našej tváre? Postupujte v troch základných krokoch!

Prvý krok je zistiť a upraviť správny tvar. Zoberte si ceruzku a priložte ju kolmo ku strane nosa. Obočie má začínať tam, kde ceruzka pretína vnútorný kútik oka.

Druhý krok. Pootočte ceruzku od špičky nosa ku stredu dúhovky. Obočie by malo mať najvyššiu klenbu v bode, kde ceruzka pretína obočie.

Tretí krok. Pootočte ceruzku tak, že sa dotýka vonkajšieho kútika nosa a prepojí sa s vonkajším kútikom oka. Toto je miesto, kde by malo obočie končiť. Na túto úpravu (ak si trúfate) použite pinzetu na obočie alebo si ho nechajte upraviť voskom od profesionála.

Odporúčame: Myslíš si, že sex v spánku je blud? Sexsomnia môže byť nebezpečná!

tvar obočia

Zdroj: Shutterstock®

Farbenie obočia doma i u profesionála

Ak máte tvar obočia dobrý a len kde tu chýbajú chĺpky, dá sa použiť viac metód ako dosiahnuť dokonalé obočie. Ak ste zbehlejšia v líčení zvládnete to aj ceruzkou na obočie alebo očným tieňom vo farbe obočia. Je to rýchla a úhľadná metóda na dotvarovanie a vyplnenie obočia. Ale, bohužiaľ, len jednodňová a večer to zotrieme spolu s mejkapom.

Ďalšia varianta je ísť si napustiť obočie ku kozmetičke, ale pripravte sa na to, že tam budete chodiť ako na klavír. Hlavne v lete je trvácnosť tohto farbenia asi tak 3 až 4 dni. Záleží to hlavne aj od typu pleti a ako často ste na kúpalisku. V zime je to však veľmi fajn.  

Ďalší typ pre krásne a trvalé obočie je tetovanie čiarkovou metódou (microblading obočia), čo veľmi odporúčam. Dnes už to robia veľmi krásne a budete dokonalá a bez starostí na najbližších 5 rokov.

Pozri aj: Pečená cibuľa: Čo neobyčajné a udivujúce dokáže s tvojim telom?

úprava obočia

Zdroj: Shutterstock®

Sérum na rast obočia

Pre iný spôsob a hlavne riešenie krásneho obočia je teraz novinka a to sérum na obnovu a rast obočia. Je vhodný pre ženy, ktoré majú pekný tvar obočia, ale kde tu, už majú zničené cibuľky a obočie im nerastie. Toto sérum sa nanáša každý večer na vyčistené obočie. Už po 30 dňoch sa objavia prvé výsledky.

Pre podporu rastu obočia môžete využiť aj iné triky, ktoré odporúčajú ženy po celom svete. Tie zahŕňajú napríklad aplikáciu ricínového oleja a iných prírodných olejov, gélu z Aloe vera, šťavy z cibule, no rovnako je vhodné zamerať sa na vnútornú výživu – prostredníctvom vitamínov a minerálov. 

Pozri aj: Otravné vínne mušky v byte: Jednoduchá pasca, ktorá zaberá na 100 %!

pekné obočie

Zdroj: Shutterstock®

Ricínový olej na rast obočia

Ak túžite po hustejšom obočí, siahnite po ricínovom oleji. Tento olejček je potrebné vmasírovať do pokožky alebo naniesť na obočie prostredníctvom kefky. Olejček by ste mali používať každý večer pred spaním a prvé výsledky by ste mali spozorovať už po prvom mesiaci pravidelného nanášania. 

Šťava z cibule na rast obočia

Nie veľmi lákavý trik, ale verte, cibuľa pôsobí ako turbobooster pre rast obočia. Tento babský recept, resp. trik je skvelý na podporu rastu vlasov a údajne funguje aj na obočie. Šťavu z cibule sa odporúča naniesť na obočie a nechať pôsobiť aspoň hodinu. Následne šťavu z obočia zmyte. Pre čo najlepšie výsledky ju na obočie nanášajte aspoň 2-krát do týždňa. 

Gél z Aloe vera na rast obočia

Šťava alebo gél z Aloe vera rovnako podporuje rast obočia. Ak si doma pestujete svoje vlastné Aloe, tak odrežte jeden lístok a prerežte ho na polovicu, poprípade si z neho kúsok odrežte. Vnútorným gélom si potrite obočie a nechajte pôsobiť. Aloe vera môže na pokožke jemne svrbieť, tak sa tohto efektu nezľaknite.

Aktualizovaný článok: 29.4.2023

8 komentárov
Valeria

Valeria

26.11.2012 12:52

Sérum na obočie naozaj pomáha ja som si s ním dlho nevedela rady, chýbali mi chlpky, tak som siahla po sére. Je to trošku drahšie ale oplatí sa - ja som používala od Mary Kay a už po 2 týždnoch som videla výsledky, pomáha aj na mihalnice, ktoré sú po ňom pevné a dlhšie. 

Vaše meno:

Stanka Ad

Stanka Ad

26.11.2012 19:23

 zaujímavý článok, o sére na rast obočia som nikdy nepočula..

Vaše meno:

Zuzka Hanuliaková

Zuzka Hanuliaková

17.12.2012 21:42

serum, to tiez pocujem prvýkrat, mna vzdy vytrhavanie obocia boli, pokial si ho nepotriem kremom 

Vaše meno:

kvetinka5

kvetinka5

05.03.2013 17:25

  a ako sa vola serum na obocie

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

24.03.2013 18:25

Tak ozaj veľa neviem , keď existuje sérum na rast obočia . Určite by som ho potrebovala aj ja. Dufám , že sa k nemu dostanem....

Vaše meno:

Danka

Danka

13.05.2013 19:49

Sérum na obočie - o tom som už počula aj čítala na blogoch, teraz už je to väčšinou riešene ako aj sérum na riasy teda 2v1, ale ešte som to neskúšala ..

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

04.08.2013 18:50

to som ani netušila že existuje sérum na obočie

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

25.10.2014 15:58

kiež by som si ho vedela upraviť sama :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE