Mnoho žien nerieši akým spôsobom skladovať kozmetiku, a tak majú svoje kozmetické taštičky vo vlhkých kúpeľniach či na miestach, kde na ne svieti celý deň slnko.
Toto sú samozrejme dva extrémy, ktorým by isté druhy kozmetiky nemali byť vôbec vystavované.
Ďalším extrémom je práve prichádzajúce leto, ktoré dá niekedy kozmetike poriadne zabrať.
Rozdiely v starostlivosti
Samozrejme je rozdiel ako sa máte starať o sprchové gély alebo rúže. Šampóny, kondicionéry alebo už spomínané sprchové gély nie sú tak citlivé na teploty a vlhkosť, a preto im pobyt v kúpeľni neprekáža. Pri dekoratívnej kozmetike by ste však mali spozornieť.
Odporúčame prečítať: PORADŇA: Ako sa nalíčiť naturálne?
Dekoratívna kozmetika a krémy
Krémy by sa mali ideálne uchovávať v chladničke, prípadne v chladnejších miestnostiach. Vyhovujúce sú teploty v rozmedzí od 10 – 20 stupňov. Preto je leto pre tieto výrobky zaťažujúcim obdobím a teploty nad 25 stupňov môžu spôsobiť zmenu ich konzistencie.
Pri dekoratívnej kozmetike sú na teploty najnáchylnejšie rúže a tekuté make-upy. Ich krémová konzistencia, podobne ako u krémov, vyžaduje chladnejšie prostredie. Preto chladná špajza či komora by sa mala počas leta stať ich prechodným úložiskom. To isté platí aj pri tekutých očných tieňoch či korektoroch.
Odporúčame prečítať: Video poradňa: Ako si vytvoriť mačací pohľad?
Najmenej starostlivosti
Akékoľvek ročné obdobie najľahšie znášajú ceruzky na oči, obočie, púdre a púdrové lícenky či bronzery. Riasenkám neprekáža teplota vyššia ako 20 stupňov, no slnku a vysokým teplotám by sa vystavovať určite nemali.
Tak ako venujete viac starostlivosti o potraviny v lete, by ste nemali zabúdať ani na kozmetiku, ktorá musí teplo znášať rovnako. Ideálne sú teda tmavé, chladnejšie komory, v ktorých budete kozmetiku počas najteplejších mesiacov uskladňovať.
Odporúčame prečítať: Ako pripraviť svoju pokožku na leto?
www.thinkstockphotos.com