KVÍZ: Vieš, z čoho sa pripravujú známe miešané nápoje?

Dalo by sa povedať, že alkohol rozhodne nepatrí na Slovensku k cudzím pojmom. Nezaobišla by sa bez neho pravdepodobne žiadna poriadna veselica. Samozrejme, netreba zabúdať na to, že alkohol sa metlou ľudstva nenazýva len tak. Jeho nadmerná konzumácia vie napáchať poriadne škody. Alkohol nepatrí do rúk maloletým, taktiež tehotným ženám a bez výnimky nemá čo robiť za volantom. Aj dospelý zdravý jedinec by vždy mal myslieť na to, že alkohol treba piť s mierou a rozumom. K obľúbeným alkoholickým nápojom Slovákov by sme pritom dozaista mohli zaradiť pivo, no určite sú medzi nami aj mnohí milovníci vína, alebo potom niečoho tvrdšieho, a teda kvalitného destilátu. Alebo dáte prednosť miešaným nápojom?

Ktorému drinku nepoviete nie?

Alkoholické miešané nápoje, drinky či kokteily sa pripravujú miešaním alkoholických a nealkoholických nápojov, prípadne i ďalších surovín. Vo všeobecnosti by sme ich mohli rozdeliť do dvoch základných kategórií, a to na krátke (short drink) s objemom do 80 ml a dlhé (long drink) s objemom do 250 ml. História miešania nápojov pritom siaha až do staroveku. Dnes poznáme skutočne nespočetné množstvo drinkov, ktoré sa bežne pijú naprieč celým svetom a sú známe a obľúbené v mnohých krajinách. Miešané drinky sa tešia veľkej obľube vďaka svojej lahodnosti a sviežosti.

Vychladený drink pritom môže byť skvelou voľbou aj na posedenie počas teplého letného večera. Patríte k milovníkom miešaných nápojov aj vy alebo by ste sa rovno označili za rodeného barmana? V tom prípade budete určite vedieť, z čoho sa skladajú tie najznámejšie drinky. Overte si či by ste ich vedeli namiešať aj bez receptu, alebo či si drink v bare viete vybrať aj bez nahliadnutia do nápojového lístka!

Skús aj ďalší kvíz: Poznáte vysokoškolské tituly udeľované na Slovensku?

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

31.07.2021 06:06

Poučný kvíz.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

23.08.2021 18:48

Na to že vôbec nepijem 70%uspešnost

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE