Čo pomáha po silvestrovskej oslave

Oslavy príchodu nového roka sú úspešne za nami, no bohužiaľ nie každého z nás čaká príjemné ráno, prípadne aj dlhší úsek dňa. Ako to už zvykne  počas silvestrovských osláv byť, niekedy sa to preženie s dobrým vínkom či pivkom, sem tam aj s ostrým alkoholom. No a na druhý deň niekedy príde riadna ,,kocovina“. Ako následok večernej zábavy však vôbec nie je zábavná, práve naopak je to neskutočná otrava. A čo teda robiť aby ste jej účinky aspoň zmiernili? Tých možností je naozaj dosť, no je veľmi individuálne čo vám naozaj zaberie. Najlepšia rada je aby ste to s oslavovaním neprehnali, slávili oddýchnutí a nemiešali všetky druhy alkoholu dokopy Ak už pijete alkohol tak ho výdatne zapíjajte a ideálne čistou vodou, vyhnite sa sladkostiam, zabezpečte si dostatočný prísun vitamínu C a B a vápniku a pred oslavou sa najedzte, prípadne jedzte aj počas nej.

 

Odporúčame prečítať: Portréty slávnych žien – trojnásobná držiteľka Oskara Meryl Streep

Čo pomáha po silvestrovskej oslave

Zdroj: Shutterstock®

Čo pomáha po silvestrovskej oslave

Zdroj: Shutterstock®

To sú však všetko rady ľudovo povedané ,,po funuse“. Pokiaľ ste väčšinu z toho vynechali a máte kocovinu tak máte viac možností čo robiť. Na Nový rok zvyknú byť takmer všetky lekárne zavreté a snáď vám nebude až tak zle, že pôjdete na pohotovosť. Takže by ste si ráno miesto kávičky mali dať aspoň zo pohár - dva čistej vody. Káva vás totiž ešte viac odvodní a vaše telo vodu potrebuje, keďže kvôli alkoholu je dehydrované. Káva okrem toho prekysľuje žalúdok. Ak ste zvládli vodu tak skúste nejakú polievku. Tá vám dodá ďalšiu energiu v podobe vody, ale ja potrebný pocit upokojenia a nejakú energiu. Ideálny je slepačí vývar. Tí čo sa boja že ak budú jesť na Nový rok hydinu a potom im uletí šťastie by mali rýchlo nájsť nejaký vývar napríklad z hovädzieho.

 

Odporúčame prečítať: Granátové jablko a jeho benefity pre pleť, vlasy a zdravie

Čo pomáha po silvestrovskej oslave

Zdroj: Shutterstock®

Čo pomáha po silvestrovskej oslave

Zdroj: Shutterstock®

Proti prekysleniu žalúdku vraj zaberá aj pohár mlieka, či smotanová zmrzlina. Prípadne kombinácia mlieka s lyžičkou medu, ktorá vám okrem energie dodá aj draslík. Ideálne by bolo prežiť kocovinu bez nejakých tabletkových zázrakov, lebo nimi ešte viac zaťažíte telo. Pomáhať zvykne aj šťava z vyžmýkaných pomarančov, grepov, či citrónov. Samozrejme iba v prípade ak nemáte po ich požití ešte väčšie problémy so žalúdkom a pálením záhy. Zvykne pomáhať aj zázvorový alebo mätový čaj. Ale dobrým liekom na po alkoholové stavy  je aj dlhší spánok, či prechádzka na čerstvom vzduchu, prípadne pre tých odvážnejších aj taká skôr chladnejšia sprcha. No ak si tento článok čítate už potom čo ste kocovinu úspešne zvládli, tak si snáď z neho niečo zapamätáte do najbližšej oslavy a kocovine sa nabudúce úspešne vyhnetesmiley.

 

Odporúčame prečítať: Tip na krátku zimnú dovolenku – Barcelona

5 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

01.01.2017 18:14

tieto problémy nemám, zvlášť tento rok, keď sme pre chrípku strávili Vianoce a Silvestra v posteli

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

01.01.2017 19:03

my sme boli s rodinkou na prechádzke keďže vonku to vyzerá ako v rozprávke bola to krásna novoročná prechádzka :-)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

01.01.2017 22:30

našťastie som takéto problémy nemusela riešiť, každý by sa mal už poznať a nerobiť si zbytočne zle

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

02.01.2017 14:24

takéto problémy nikdy nemám

Vaše meno:

Mia Lock

Mia Lock

21.01.2017 17:44

Noo, ešteže ja také problémy nemám :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE