Oslavy príchodu nového roka sú úspešne za nami, no bohužiaľ nie každého z nás čaká príjemné ráno, prípadne aj dlhší úsek dňa. Ako to už zvykne počas silvestrovských osláv byť, niekedy sa to preženie s dobrým vínkom či pivkom, sem tam aj s ostrým alkoholom. No a na druhý deň niekedy príde riadna ,,kocovina“. Ako následok večernej zábavy však vôbec nie je zábavná, práve naopak je to neskutočná otrava. A čo teda robiť aby ste jej účinky aspoň zmiernili? Tých možností je naozaj dosť, no je veľmi individuálne čo vám naozaj zaberie. Najlepšia rada je aby ste to s oslavovaním neprehnali, slávili oddýchnutí a nemiešali všetky druhy alkoholu dokopy Ak už pijete alkohol tak ho výdatne zapíjajte a ideálne čistou vodou, vyhnite sa sladkostiam, zabezpečte si dostatočný prísun vitamínu C a B a vápniku a pred oslavou sa najedzte, prípadne jedzte aj počas nej.
Odporúčame prečítať: Portréty slávnych žien – trojnásobná držiteľka Oskara Meryl Streep
To sú však všetko rady ľudovo povedané ,,po funuse“. Pokiaľ ste väčšinu z toho vynechali a máte kocovinu tak máte viac možností čo robiť. Na Nový rok zvyknú byť takmer všetky lekárne zavreté a snáď vám nebude až tak zle, že pôjdete na pohotovosť. Takže by ste si ráno miesto kávičky mali dať aspoň zo pohár - dva čistej vody. Káva vás totiž ešte viac odvodní a vaše telo vodu potrebuje, keďže kvôli alkoholu je dehydrované. Káva okrem toho prekysľuje žalúdok. Ak ste zvládli vodu tak skúste nejakú polievku. Tá vám dodá ďalšiu energiu v podobe vody, ale ja potrebný pocit upokojenia a nejakú energiu. Ideálny je slepačí vývar. Tí čo sa boja že ak budú jesť na Nový rok hydinu a potom im uletí šťastie by mali rýchlo nájsť nejaký vývar napríklad z hovädzieho.
Odporúčame prečítať: Granátové jablko a jeho benefity pre pleť, vlasy a zdravie
Proti prekysleniu žalúdku vraj zaberá aj pohár mlieka, či smotanová zmrzlina. Prípadne kombinácia mlieka s lyžičkou medu, ktorá vám okrem energie dodá aj draslík. Ideálne by bolo prežiť kocovinu bez nejakých tabletkových zázrakov, lebo nimi ešte viac zaťažíte telo. Pomáhať zvykne aj šťava z vyžmýkaných pomarančov, grepov, či citrónov. Samozrejme iba v prípade ak nemáte po ich požití ešte väčšie problémy so žalúdkom a pálením záhy. Zvykne pomáhať aj zázvorový alebo mätový čaj. Ale dobrým liekom na po alkoholové stavy je aj dlhší spánok, či prechádzka na čerstvom vzduchu, prípadne pre tých odvážnejších aj taká skôr chladnejšia sprcha. No ak si tento článok čítate už potom čo ste kocovinu úspešne zvládli, tak si snáď z neho niečo zapamätáte do najbližšej oslavy a kocovine sa nabudúce úspešne vyhnete.
Odporúčame prečítať: Tip na krátku zimnú dovolenku – Barcelona