Urinoterapia - terapia močom

Medzi najčastejšie vylučovacie činnosti patrí predovšetkým močenie. Vedeli ste, že za deň zo seba priemerne vylúčime približne 1,5 litra moču, pričom je v moči obsiahnutých až 95% vody?

 

Preto by sme mali piť vodu čo najčastejšie. Prostredníctvom moču sa dá totiž ľahko zistiť, či je naše telo dehydrované.

 

Svetlý moč značí dostatok tekutín, naopak pri tmavom moči by sme mali množstvo tekutín značne zvýšiť. Dnes sa zameriame na netradičnú, no v našich končinách známu liečbu, ktorou je práve urinoterapia, teda liečba močom. I keď sa mnohým pitie vlastného moču prieči a zastávajú názor, že močom sa z tela vylučujú iba škodlivé látky a toxíny, v súčasnosti sa čoraz viac objavuje názor, že pomocou pitia moču dokážeme pomôcť svojmu telu a liečiť choroby. 

 

 

Odporúčame prečítať: Prechod - strašiak dospelých žien

toaleta

Zdroj: Shutterstock®

Urinoterapia je stará medicína, ktorá je známa niekoľko tisíc rokov. Prívržencom urinoterapie bol indický lekár Šastrí, ktorý štúdiu moču zasvätil svoj život.

 

Urinoterapia má však svojich zástancov i dnes. Veria, že pitie vlastného moču dokáže bojovať proti rôznym ťažkým chorobám ako tuberkulóza či rakovina. Vo všeobecnosti sa terapia aplikuje zvnútra i zvonka. Zvnútra sa používa na pitie, zvonka sa aplikuje na rany, ktoré sa zle hoja, ale i na infekcie, ekzémy a iné zápaly kože. Odporúča sa aplikovať odstáty moč, približne 36 – hodinový. 

 

 

Odporúčame prečítať: Čo spánkové polohy napovedia o našom zdraví?

moc

Zdroj: Shutterstock®

Vo všeobecnosti sa táto terapia odporúča pri ťažkostiach tráviaceho charakteru, črevných problémoch, kožných problémoch a civilizačných ochoreniach. Dva decilitre moču denne sú pre organizmus prospešné, možné je však piť všetok moč, ktorý je vylúčený počas dňa. Vtedy by ste mali zabezpečiť svojmu organizmu dostatočný prísun tekutín a vo svojom jedálničku by ste mali vynechať príliš korenené a slané jedlá. 

 

 

Odporúčame prečítať: Nápoje, ktoré podporujú vaše zdravie

pitie mocu

Zdroj: Shutterstock®

I keď je pre niekoho takýto typ liečby nepredstaviteľný a desivý, urinoterapia sa často používa v prípadoch, kedy klasická liečba zlyháva a na rad prichádzajú alternatívne metódy, ktoré nemôžu uškodiť, iba pomôcť.

 

 

Odporúčame prečítať: S čím nám pomôže rybí olej?

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Stretli ste sa niekedy s urinoterapiou?

 

Máte vo svojom okolí niekoho, kto urinoterapiu praktizuje?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

Nenechajte si ujsť žiadnu novinku! Sledujte nás na Google News a buďte vždy v obraze. Stačí jeden klik pre prístup k exkluzívnemu obsahu a najčerstvejším informáciám. Pripojte sa k našej rastúcej komunite informovaných čitateľov!
3 komentárov
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

23.01.2015 16:08

Ja osobne som sa ešte nestretla, ale počula som, že pri poranení morským ježkom je dobré a účinné si miesto ošetrit močom ....

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

23.01.2015 17:21

viem že niekedy sa tak liečilo ,ale my to uz nepozname,liečenie močom ,

Vaše meno:

Mária

Mária

24.01.2015 15:05

No neviem, či by som na také niečo pristúpila.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE